Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson K750i problem z wyłączającym się aparatem

adamkaktus 15 Lip 2007 14:57 2363 14
  • #1 15 Lip 2007 14:57
    adamkaktus
    Poziom 16  

mam telefonik(po przejściach niestety) jak w temacie. uruchamiam aparat, chcę robić zdjęcie, autofocus, pstryk, dźwięk i....i wychodzi do poprzedniego okna lub na pulpit jeśli był na klapkę otwarty.Początkowo robił zdjęcia, potem przestał.ZNajomy(z serwisu) zmieniał w nim soft.Po zmianie działało, ale zanim mi go doniósł już nie więc drugio raz.U mnie podziałało, potem z problemami-po wyłączeniu, resetowaniu nazwy pliku, ustawień itp na troszkę pomagało...coraz gorzej coraz ciężej...w pewnym momencie odniosłem wrażenie, że wstrząsy mechaniczne albo lekkie ściśnięcie powodowało, że czasem zadziałał. Obecnie wogóle nie robi fotek. Co ważniejsze na żadnych ustawieniach, natomiast filmy kręci bez żadnych oporów!Zawsze i wszędzie. Zdarzało mu sie np. po otworzeniu klapki wejść w aparat i od razu z niego wyjść albo się przywiesić. Czasem po przeglądaniu fotek w folderach przy wycofywaniu do poprzedniej strony menu takie charakterystyczne zakłócone obrazki wywala(kolorowe ziarenka z dodatkiem zielonego-tylko przez moment)
    no i teraz prośba:
    Radzcie Koledzy. Szukałem nieco w necie ale każdy miał troszkę inny przypadek i zwykle jak już roziwazli problem to wsio było oki... przypominam ż etelefon już sporo przeszedł i sporo ma wymienione na nwe części. W zasadzie ostała się płytka główna i aparat:/ (działalność braciszka).Pozdrawiam i liczę na konkretną i fachową radę.

• #2 15 Lip 2007 15:08
    dr.master
    Poziom 36  

skoro filmy kręci tzn że sprzętowo jest ok, musi to być wina softu.
    Może zmień go u kogoś innego

• #3 15 Lip 2007 15:14
    adamkaktus
    Poziom 16  

Hmm.Chłopak dobrze to robi...tymbardziej że pracował dawniej w Nokii potem AS SE itd. może poprostu jakoś konkretnie trzeba sofcik wymienić albo jakiś konkretny dać? Bo mój kumpel ma też SEk750i i ma taki sam problem tylko jemu zawsze za którymś razem zaskakuje ten telefon.(on ma z ERY, ja z Plusa), ale u mojego taty w firmie wszyscy mają też k750i tylko że w idei.Nikt problemu nie ma, wszystko działa(paliły się tylko bezpieczniki przez ładowarki samochodowe).Tyle że oni mają te telefony od 1.5 roku a ten jeszcze 1go nie ma-może kwestia elektroniki? Jeżeli masz Kolego sugestie co do softu to daj znać ja spróbuje go poprosić żeby zgodnie z nimi zmienił...

• #4 15 Lip 2007 15:47
    Usunięty
  • #5 15 Lip 2007 17:45
    adamkaktus
    Poziom 16  

Z jakim pzełącznikiem od obiektywu?Chodzi o o przycisk do robienie fotek? on działa pewnie i w dwóch położeniach.Jeżeli co innego to napisz.To nie jest kwestia złęj obsługi.Ewidentnie jest coś niewporządku.

• #6 15 Lip 2007 19:00
    Endriu64
    Poziom 19  

adamkaktus napisał:
    Z jakim pzełącznikiem od obiektywu?Chodzi o o przycisk do robienie fotek? on działa pewnie i w dwóch położeniach.Jeżeli co innego to napisz.To nie jest kwestia złęj obsługi.Ewidentnie jest coś niewporządku.

Chodzi o przełącznika, który po otwarciu klapki załącza aparat :)

• #7 15 Lip 2007 20:11
    adamkaktus
    Poziom 16  

Hmm
    ale to ten wyłącznik bez problemu włacza aparat.no chyba że on ma jakiś wpływ na to czy zrobi zdjęcie...bo z tego co widziałem to jego działanie zdaje się być pewne(otwieranie i zamykanie osłony powoduje prawidłowe reakcje), możesz uzasadnić ewentualnie dlaczego mogłoby tak być?

• #8 15 Lip 2007 21:21
    Usunięty
  • #9 16 Lip 2007 18:08
    Fyszo
    Spec od GSM

W tescie klawiatury sprawdź działanie klawisza kamery (z boku obudowy). Ma 2 pozycje : focus i capture. Moze nie załacza dolnej pozycji.

• #10 16 Lip 2007 18:41
    adamkaktus
    Poziom 16  

Witam ponownie.Otóż dzisiejszy dzięń przyniósł dodatkowe niespodziewanki.(Fyszo-przycisk działa w obu położeniach...takto filmu bym nie nakręcił).Otóż będąc w pracy wyłączył mi się ten telefon(sam)-może to wina wstrząsó czy upadku ale w każdym razie aparat znó zaczął działać(jakiś 3-4 raz od miesiąca) i pewnie długo nie podziała...ma ktoś jakiś pomysł czego to może być wina? bo nie chcę kumplowi zawracać głowy wymianą czujnika klapki(narazie) bo zdaje sie że nagły reset albo odłączenie zasilania chwilowo go uzdrowiło.Myślę nawet że to jest jakieś uszkodzenie mechaniczne.Znajomy zwracał mi już uwagę, że w telefonie zauważalna jest korozja(:/) ale pozatym aparatem wsio działa.Jakieś sugestie w związku z tym?
    Pozdr.!

Dodano po 10 [minuty]:

Już się ucieszyłem ...znów nie działa? Wciąż trapi mnie, co to może być? jeśli tak to spróbuję, może mi wymienią ten czujnik.

• #11 17 Lip 2007 01:36
    jacekmarus
    Poziom 16  

1) daj go koledze nie go wykapie
    2) przegrzeje
    3) i najlepiej wymieni CAMERA FLEX, tasme od kamery razem ze switchem wlaczajacym camere. bardzo czesta spotykana usterka w w tym modelu

Zrob to a na 99% bedzie ok.

• #12 17 Lip 2007 10:00
    adamkaktus
    Poziom 16  

No Oki , dzięki za info,postaram się to zrobić jeżeli da radę. Natomiast ostatnie dni przyniosły ciekawe spostrzeżenia. Otóż udało mi się zaobserwować mechanizm w jaki ten aparat nagle zaczyna działać. Jest to w ten sposób: dochodzi do zawieszenia komóki-albo brak reakcji, odpowiedzi nic zupełnie, wyłączam bateryjkę(nie miła metoda) i aparat działa, zdarza się też że pojawiają sie na wyświetlaczu jakieś śmieci i też twardy reset baterią, lub tak jak wcześniej pisałem-sam się wyłącza i po ponownym właczeniu jest na trochę ok,przypomnę, że zwykłe wyłaczenie telefonu czy wyjećie baterii na żywca bez tego zwiecha nic nie daje i aparat wciąż nie działą,tylko w tych przypadkach to pomaga,choć czasem zdarzało się, że sam zaczął działać.Ja spróbuję popytać swojego kumpla czy by mi tego nie zrobił(problemy z częściami zamiennymi w chwili obecnej).Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

• #13 09 Sie 2007 12:37
    Venom_84
    Poziom 21  

witam. No to musisz kolego przylutowac porzadnie gniazdo od tasmy... nie musisz grotem bo plastik jest twrardy przy 380 nie stopi sie (bynajmniej u mnie sie nie stopil) podlej fluxu zacznij grzac i w tym momecie docisnij czymc dniazdi d plyty.... a jak grot to musi byc cienki jak igla.
    sprawdzone na 100% przy tej usterce ze wideo dziala a przy probie zrobienia zdjecia wychodzi do menu... tym bardziej jak kolego napisales ze jak docisniesz obudowe to zalapie nieraz zaloze sie ze w tym miejscu co jest gniazdo tasmy aparatu...

Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

gniazdo na plycie glownej zeby komus nieprzyszlo do glowy grzac tasme... :)

• #14 19 Paź 2007 09:01
    bacaking
    Poziom 17  

Ktoś znalazł na to " ostateczny" sposób bo mam to samo. Taśma i soft wyminiany

• #15 20 Paź 2007 12:05
    adamkaktus
    Poziom 16  

Wiesz co? jest taka sprawa, rozwiązania nie znalazłem, natomiast taka przestroga, jakby ktoś kupował telefon używany SE K750i to nie ch bierze z pierwszej serii, bo te co się tak sypią to jest druga seria i psują sie aparaty, joye, nawet wyświetlacze pękają, że o baterii nie wspomnę.Starą serię łatwo poznać.Wchodzimy w aparat, i na powiększeniu 1.0 próbujemy jeszcze pomniejszyć.W starej serii jest to możliwe(nawet po zmianie softu), w nowej pojawia się komunikat o tym że jest to niemożliwe.Myślę że te usterki można uznać za wadę fabryczną tego telefonu(po wprowadzonych modyfikacjach), ponieważ stara seria(mój tata ma takowy telefon i używa naprawdę w ciężkich warunkach), się wogóle nie psuła, żadnych, najmniejszych problemów, nawet z softem nie było.Widocznie wysłąli produkcję gdzieś do Chin albo oszczędzili na częściach w nowych telefonach.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo