Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson AF 7318 UCI - pomoc dla początkującego

darekkkk 15 Lip 2007 21:34 2585 7
  • #1 15 Lip 2007 21:34
    darekkkk
    Poziom 12  

Witam,
    Od niedawna posiadam Fergusona AF 7318 UCI.
    Tuner posiada wgraną listę programów; póki co korzystam z tunera dla odbioru programów niekodowanych.
    Mam dwa problemy:
    1. dlaczego TVP1, 2 i 3 sa zakodowane?
    2. tak naprawdę zakupiłem tuner do odbioru radiowej Dwójki - jak ustawić to radio, jak je w ogóle odbierać bez włączania TV? Jak w ogóle się ustawia nowe programy - coś tam w menu ustawiałem (dane znalazłem na stronie Polskiego Radia) a jednak tego nie zapamietuje no i radia jak nie było tak nie ma.
    Pozdrawiam

• #2 15 Lip 2007 21:43
    pawuloo
    Poziom 17  

TVP 1,2,3 są kodowane przez polsat 1 i 2 lub przez cyfre 1,2,3. TVP 3 mozna odbierac bez problemu z astry i jest niekodowane. Telewizor musi byc caly wlaczony by słuchac radia

• #4 15 Lip 2007 21:59
    darekkkk
    Poziom 12  

Zapomniałem dodac, że do tunerka podłaczony jest także amplituner.
    Hm, to pytanie może właściwe dla laika - jak to jest, że telewizja publiczna jest kodowana?
    Pzdr
    Ps. to jak z ustawieniem tego radyjka?

• #5 15 Lip 2007 22:00
    pawuloo
    Poziom 17  

Tak telewizja publiczna na cyfrowym tunerze jest kodowana

• #6 15 Lip 2007 22:04
    darekkkk
    Poziom 12  

Doprecyzuję pytanie - kodowana telewizja publiczna tj dodatkowo odpłatna telewizja publiczna poza abonamentem? TVP nie nadaje sygnału powszechnie dostępnego podobnie jak TVP Kultura?
    Prosze o podpowiedź jak z ustawieniem radia.

• #7 15 Lip 2007 22:44
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    wyjście audio z tunera podłącz do odpowiedniego wejścia audio w amplitunerze
    później wybierz w amplitunerze ten kanał i ciesz się radiem z sat.
    pzdr

• #8 15 Lip 2007 22:57
    kamiljan1
    Poziom 23  

W wielu tematach satelitarnych poruszany był temat co oglądać i z jakiego satelity i wiele razy był podawany adres strony na której mamy wszystko co interesuje "satelitarnych szperaczy" to www.lyngsat.com na pilocie fergusona jest taki przycisk group lub ok naciskamy wybieramy radio zatwierdzamy OK i słuchamy radia jeżeli mamy tuner podłączony do wzmacniacza lub amplitunera to TV nie musi być włączony, osobiście często korzystam z radia satelitarnego i TV nie włączam.Kamil

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME