Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX3850 - brak dwóch kolorów

15 Lip 2007 21:46 2212 4
  • Poziom 18  
    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem ww. drukarki. Niestety ale mam z nią same problemy. nie polecam nikomu. To na wstępie.

A oto mój najnowszy problem.
    Po wymianie czarnego tuszu przeprowadziłem czyszczenie dysz ( nigdy wymiana któregokolwiek pojemnika nie odbyła się bez czyszczenia) i zobaczyłem na wydruku tylko kolor niebieski i czarny.
    Dodam, że przed wymianą drukowała wszystko.

Podejrzewam, że będę musiał wyczyścić głowicę , ale nigdy tego jeszcze nie robiłem w tej drukarce i chciałbym się wcześniej upewnić, że to na pewno jej wina, a nie kolejny niezresetowany chip.
    Pojemniki były resetowane.
    Bardzo proszę o jakąś poradę.

Pozdrawiam,
  • Poziom 20  
    ja swego czasu używałem drukarek tej firmy i jestem ogólnie z nich zadowolony. Jak dotąd nie miałem problemów choć zdarzały się przypadki, że zachodziła potrzeba dwukrotnego resetowania bo po pierwszym odmawiała posłuszeństwa. Spróbuj więc zresetować jeszcze raz kardidże i wyłączyć wszystko włącznie z komputerem i uruchomić ponowni, może ci to pomoże. Jeżeli chodzi o czyszczenie to jest bardzo proste. kupuje się specjalny płyn do czyszczenia głowic i przy jego pomocy i miękkiej szmatki lub chusteczki przeciera się. jeżeli jest bardzo mocno zajechana to trzeba namoczyć i odczekać trochę i po sprawie.
  • Poziom 21  
    Niestety, Epson + podróbki lub nie daj Boże dolewki = wielkie kłopoty.
  • Poziom 18  
    Tak więc czyszczenie głowicy przeprowadzone i
    zero zmian tzn. drukuje tylko czarny i niebieski.

Dysze są drożne co zaobserwowałem przy czyszczeniu.
    Kiedy docisnąłem lekko głowiczkę do chusteczki zamoczonej w płynie z górnych otworów wydobywał się tusz. Z wszystkich czterech !

Podczas próbnego wydruku nie było ani śladu czerwonego i żółtego koloru

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
    O co tu może chodzić?
    Stan tuszu pokazany przez ten durny monitor - połowa we wszystkich pojemnikach.

Pozdrawiam,
  • Poziom 18  
    Uszkodzona głowica.
    Drukarka ma 10 miesięcy i nadaje się na złom.

Pozostaje mi zakończyć temat i przestrzec wszystkich przed tym g
    Rozdział pt. Epson jest u mnie skończony.

Pozdrawiam,