Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lanos 1,5 16 V - nietypowo strzela GAZ (często)

15 Jul 2007 21:51 34800 30
  • Level 21  
    Witam o autko dbam bardzo, siwece miałem BOSCH - zrobiłem na nich 1o tyś, i zaczął strzelać, postanowiłem je wymienic na nowe (NGK). Efek następujący: Aukto non stop strzela na gaze ale tylko podczas ruszania, nigdy podczas noemalknej jazdy czy podczas przesypieszania, tylko przy ruszaniu. Filtr powietrza wymieniony na nowy ale spalił się w jeden dzień (dzisiaj sprzelił mi 7 razu w miescie - prawie co drugie skrzyżowanie - TRAGEDIA). Przewodyy mają 9 miesiecy (firma GEMINI GM). Nie wiem do czego się doczepić - gdzie szukać przyczyny - czy jechać regulować zapłon (stzrla do filtra - spala go i podczas strzału wydziela się z tłumika niesamowity smród a auto gaśnie), a może regulacja u gazownika. Prosze o pomoc ... Jakieś praktyczne wskazówki. A może zna ktoś dobrego (zaufanego i inteligętnego) mechanika - gazownika w Bydgoszczy co pomoże mi rozwiązać problem raz na zawsze.... Z góry dziękuję !!!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    zapłonu tam się nie reguluje
    jeżeli strzela na tych nowych świecach to może dla próby wsadzić z powrotem te stare (tyle razy przejechałem się na NGK że nie mam do nich zaufania)
  • Level 31  
    Moim zdaniem masz zbyt ubogą mieszankę. Regulacja instalacji powinna pomóc.
  • Level 21  
    Na starych świecach też zaczął strzelać - to było powodem ich wymiany na nowe. Kupiłem NGK bo ludzie chwalą je.... Dzisiaj wystartuje do gazownika - niech rzeźbi... dam znać z jakim efektem....
  • User removed account  
  • Level 28  
    Witam.Polecam dokananie pomiaru ciśnienia sprężania .Wynik pomiaru będzie świadczył o szczelności cylindrów.
  • Level 10  
    mysle w ten sam sposob co kolega odpisujacy wczesniej!zbyt uboga mieszanka.pozdrawiam
  • Level 14  
    Witam
    A ile przejechały przewody WN . Jak masz marne przewody to nawet najlepsze świece nie pomogą. Zmień przewody tylko najlepiej na fabryczne lub GM bo inne to szmelc.
  • Level 13  
    Też przerabiałem niedawno taki problem na tym silniku. Przewoady zapłonowe dostępne za rozsądne pieniądze po 9 miesiącach na pewno trzeba wymienić jak strzela, dodatkowo NGK ostatnio jakby się pogorszyły przebijają po ceramice -takie fajne czarne ryski na częsci prążkowanej ceramiki.Ja mieszkam niedaleko Bydgoszczy więc mamy szanse że świece są z tej samej partii ;-) . Ja miałem juz 150 tys na gazie i konieczne okazało się wymiana zestawu uszczelek i membrany w parowniku ...i jak ręką odjął .Zrobiłem już 10 tys i ani jednego strzału .
  • Level 15  
    Witam zgadzam się że mogą to być membramy ale sprawdziłbym jeszcze mikser (przy lanosach był to problem) ale tylko przy tych zkręcanych mikserach
  • Level 11  
    Kolego miałem to samo.Wymień przewody wysokiego nap. i będzie ok

• Level 21  
    cewki wysokiego napięcia do wymiany i będzie po problemie.Bardzo częsta usterka w Lanosach na gazie.
  • Level 14  
    teges wrote:
    cewki wysokiego napięcia do wymiany i będzie po problemie.Bardzo częsta usterka w Lanosach na gazie.

Mam w swoim lanosie przejechane na gazie 200 tyś. i najczęściej jak strzelał to kończyły się przewody - cewka to ostateczność. A najlepsze były fabryczne Packarda- lanosika mam z korei
  • Level 15  
    Załóż nowe świece mogą być nawet iskry , zmniejsz przerwę na elektrodach do 0,8mm , ale jeżeli na świecach które masz są czarne pionowe kreski to niestety ale musisz wymienić także kable
  • Level 11  
    witam

Świece masz ok ale o kablach to pierwszy raz słyszę
    moja rada taka wymień te kabelki na packardy albo oryginały chyba ze chcesz polatac tylko 30 tysięcy to sentechy bardzo ładnie sie sprawdzaja a kosztuja około 40 zeta za komplecik, potem udaj sie do gazownika i niech sprawdzi wszystkie ustawienia. i powinno byc ok.

dodam ze ja kiedys kable wyminiłem po 3 miesiącacha wlasnie na sentechy i juz mam drugi komplet. a o swiecach boscha to zapomnij raz na zawsze bo to szit totalny
    najlepsze do lanosa swieczki to NGK Vline albo Beru

pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

teges wrote:

chyba kolega nie ma lanosa ze takie glupoty pisze bo sie naczytał w auto swiecie.....

kable to najwiekszy roblem aut z gazem

Dodano po 2 [minuty]:

pawkaw86 wrote:
    mysle w ten sam sposob co kolega odpisujacy wczesniej!zbyt uboga mieszanka.pozdrawiam

sama uboga miesaanka nie spowoduje 7 strzałów z rzędu. Napewno doszło do tego ze i kable dostały . jak sie filtr popalił to juz musiało ładnie walic.

Dodano po 2 [minuty]:

[quote="pioszym6"]Załóż nowe świece mogą być nawet iskry , zmniejsz przerwę na elektrodach do 0,8mm , ale jeżeli na świecach które masz są czarne pionowe kreski to niestety ale musisz wymienić także kable[/quote

nic sienie zmnienia w swiecach bo mozna tylko pogorszyc.

jedni mówia 0.7 drudzy 0.8 inni jeszcze co innego

jezeli cos jest stworzone pod dany model auta to musi byc tak ustawione jak zaleca producent. jedynie co mozna ustawiac to kompa od gazy i kupowac dobre czesci a nie szroty boscha
  • Level 15  
    "tagis190" co do kabli to się całkowicie zgadzam ale co do świec to nie , bo zmniejszenie przerwy przy gazie jest na prawdę wskazane (sprawdzone na DUŻO LANOSACH)
  • Level 16  
    Też mam lanosa i zdarza mu się strzelić, pioszym6 jaką przerwe zalecasz?
  • Level 15  
    Przerwa na świecach przy zasilaniu gazem najlepiej 0,8 mm
  • Level 14  
    pioszym6 wrote:
    Przerwa na świecach przy zasilaniu gazem najlepiej 0,8 mm
    a co jeśli ustawimy odstęp elektrod powiedzmy na 0,45?
  • Level 11  
    Ja uważałbym co do tych NGK mialem dwa komplety i we wszystkich pojawilo sie przebicie na porcelanie. Teraz mam zwykłe ISKRy i jestem zadowolony w 100%. Wymień przewody i napewno pomoże. To samo mialem w nubirce 1,6.
  • Level 18  
    Jak chcesz jeździć na gazie to niestety kable,świece,filtr powietrza trzeba wymieniać bez względu na to czy są jeszcze dobre czy nie.Jeżdżę na świecach NGK Vline,co roku wymieniam wszystko wraz z olejem i jeszcze ani raz nie strzelił.Teraz rozp.... filtr a za chwilę będziesz maski szukał na drzewie.
  • Level 14  
    pioszym6 wrote:
    Iskra będzie za mała
    i jakie będą tego skutki uboczne?
  • Level 25  
    nie bedzie Ci dobrze przepalac.. mieszanka nie bedzie sie chciala zajarac ;P wystarczy logicznie pomyslec i wsio jasne
  • Level 15  
    Dzięki "Runcajs" (bo ręce opadają)
  • Level 2  
    posiadam tez lanosa na lpg 1 5 16v i mam tez taki problem ostatnio nawet podczas jazdy strzelal i gasl bez mozliwosci zapalenia przewody nowe swiece nowe ngk 14 zajechalem do najlepszego elekrtytka w poblizu i stwierdzil ze to cewka jest duzy mankament w lanosach bo wszyskie przepiecia ida w cewke i nie podaje takiego pradu jak powinien nie wiem ile w tym prawdy bo dzisiaj jade po samochod pozdro

• Level 21  
    Odpowiadam koledze tagis 190. Faktycznie Lanosa nie mam ale przez siedem lat pracowałem w serwisie Daewoo i bardzo dużo założyłem instalacji gazowych do pojazdów tej marki. Nie ulega wątpliwości że strzały w kolektor ssący spowodowane są wypadaniem zapłonów więc w pierwszej kolejności powinno się wymienić świece zapłonowe, póżniej przewody wys. napięcia / koniecznie dobrej jakości / w końcu przychodzi czas na wymianę cewek i sprawdzenie połączeń w instalacji elektrycznej /kostki połączeniowe/ Ważne jest również ustawienie instalacji gazowej tak aby mieszanka podczas przyspieszania nie była zbyt uboga co mogłoby powodować strzały w kolektor ale tu uwaga że takie bardzo częste przypadki strzelania w filtr to na pewno powodowane są jednak wypadaniem zapłonów i usterki należy szukać w tej instalacji.
  • Level 14  
    Witam

Możliwe poza zapłonem jest również ze gniazda zaworowe lub zawory są powypalane w takim przypadku również będą bardzo często wystepowały strzały w kolektorze

Pozdrawiam
  • Level 2  
    Dzieki ale po wymianie tej cewki przewodów i swiec jest juz ok
  • Level 11  
    Witam. U mnie były podobne objawy. Na pewno przyczyną strzelania jest uboga mieszanka, ale na pewno okresowo należy wymienić świece i kable. Sprawdzić obudowę filtra powietrza. Co do firm to zdania są podzielone. Ja mam świece NGK natomiast kable packarda. Jest wszystko OK. Też mi strzelał i tylko przy ruszaniu. Kolega miał podobne objawy. Wymienił świece i kable i dodatkowo "uczył" procesor jak ma pracować na nowo. Powodzenia:D