Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

emulacja s/pdif

PiotrQ 16 Lip 2007 17:07 1639 5
  • #1 16 Lip 2007 17:07
    PiotrQ
    Poziom 10  

Witam,
    posiadam w laptopie kartę dźwiękową realteka HD Audio na ALC660, która ma wyjście na słuchawki i wejście na mikrofon. Bardzo bym jednak chciał wyprowadzić sygnał audio cyfrowy (taki jak na s/pdif coaxial aby wprowadzić sygnał DTS czy DD do amplitunera).
    Zastanawiam się więc, czy nie istnieje jakiś program który potrafiłby taki sygnał podać zwyczajnie na wyście słuchawkowe?

Jeżeli np Power DVD potrafi programowo zdekodować DTS i rozdzielić na poszczególne wyjścia w SB Live, to czemu nie można takiego sygnału wypuścić (bez żadnej obróbki) na zwykłe wyjście audio?

{wiem, że można kupić sobie kartę dźwiękową na USB albo zrobić przejście USB->SPDIF, ale o ile prostsze byłoby rozwiązanie o które pytam ;)}

Pozdrawiam,
    Piotr

0 5
  • #3 16 Lip 2007 17:27
    PiotrQ
    Poziom 10  

Jaki masz sterownik?
    Ja mam oryginalny sterownik realteka (najnowszy R1.71 dla XP) i nie widzę takiej opcji :/
    o samej karcie (o tym dokładnie modelu) nie znalazłem szczegółowych informacji, na stronie realteka jest tylko info o modelu 662, który rzeczywiście jest 5.1.
    Ze zrobieniem kabla nie mam problemu :)
    Pozdrawiam i dziękuję,
    Piotr

0
  • #5 17 Lip 2007 01:08
    PiotrQ
    Poziom 10  

Niestety u mnie się żadna taka opcja nie pojawia. Wydaje się, że żaden sterownik nic tu nie zmienia :/

Tym nie mniej dziwi mnie, że żaden program nie potrafi emulować takiej opcji programowo.

Piotr

0
  • #6 17 Lip 2007 09:38
    dir3ctor
    Poziom 27  

To nie takie proste, bo na wyjsciu zwyklej karty dzwiekowej masz przetwornik cyfrowo/analogowy. Zamienia on dane cyfrowe na sygnal analogowy. SPDIF to bezposrednie wyprowadzenie danych cyfrowych.

Dodano po 1 [minuty]:

Powiem ci jeszcze ze i tak nie korzystam z tej dzwiekowki, poniewaz jakosc jest beznadziejna. Zainwestowalem pare PLNow w Sound Blastera Live na usb, dekoder dolby podlaczylem przez zlacze optyczne i jestem zadowolony :-)

0