Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz fotodiody

16 Lip 2007 18:58 2591 7
  • Poziom 11  
    Witam

Prosze o pomoc, znalazlem taki schemat

wzmacniacz fotodiody
    Chcialbym zrobic ten uklad,tylko za bardzo nie wiem co to za sclak 741 i jak go podlaczyc.Czy mozna go zastapic np.TL074 ? Jesli ktorys z kolegow moglby mi podrzucic na maila oznaczenie nozek tego ukladu w tym schemacie to bede bardzo wdzieczny.Pozdrawim. Czy do zasilania tego ukladu mozna zastosowac zwykly zasilacz pradu stalego?tomasztomasz@sbcglobal.net
  • Spec od komputerów
    "Pożal sie boże elektronik", jak nie potrafi znalezc noty katalogowej i to takiego układu jak 741 - przeciez to legenda.
    Wpisz w google "741 filetype:pdf" - znajdziesz oznaczenia nozek.
  • Poziom 11  
    Kolego jakbym zadal to pytanie w innym dziale to moze bym sie zgodzil z Toba.Nie mam do czynienia z elektronika na codzien,wiem jak wyglada lutownica i podstawowwe elementy,jak kazdemu tak doradzasz to dobry profesjonalista z Ciebie.

Znalazlem ten uklad,ale nie za bardzo wiem jak to podlaczyc.
  • Poziom 35  
    Witam !! Daj spokój - jeżeli udało Ci się znaleźć opis to tam jest wszystko opisane . Jak który pin się " nazywa " . Dwa wejścia , jedno wyjście , plus , minus , i wejścia kompensacji . Co jeszcze można powiedzieć ? . pozdrawiam !! ps . nie możesz go zastąpić układem TL084 - jest on poczwórnym wzmacniaczem , xx741 - pojedynczym . może być TL081
  • Poziom 14  
    Można , można ale bez kompensacji.
    Weż tylko 1/4 z tej kostki
    Oznaczeń szukaj na www.elenota.pl
    Zrezygnuj z potencjometru i po sprawie
  • Poziom 37  
    Lepiej napisz co tworzysz? Bo cały twój schemat zamknięty w gotowej kostce z diodą, być może leży za 1Zł w sklepie za rogiem...
  • Poziom 37  
    No to niestety optymalnie byłoby mieć diodę którąś z tam proponowanych, zgodną ch-ką widmową czułości. Oczywiście możesz zrobić próby w pomieszczeniu eliminującym resztę widma, z diodami obejmującymi widzialne. Myślę o taniej diodzie BPSP34. Generalnie jest dostępna jako podczerwona bez filtra obejmująca widzialne. Ale do badań porównawczych powinna wystarczyć. Widziałem je w http://www.aphelektra.com/ w naturze, bo na stronie czasowo brak. Nogi i reszta 741 oczywiście tutaj http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/U/A/7/4/UA741.shtml