Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kabelkologia - przedni zestaw głośnikowy

olo_306 16 Jul 2007 18:59 1618 9
    olo_306
    Level 11  
    Cześć
    Postanowiłem sam wygłuszyć przednie dzwi i przy okazji podłączyć głośniki w nich pod wzmacniacz i mam tu pytanie, czy lepiej pociągnąć nowe kable bo z tego co widze to przegub gumowy miedzy karoserią dzwiami jest napchany kablami mocno i może być problem, może lepiej zostawić fabryczne ? Planuje zamontować głośniki tak do 100 watów, tak wiem, że wpierw się normalne audio robi a nie zaczyna od suba ale bas był ważniejszy a te z megane głośniki nie grają najgorzej prawdę mówiąc.
    sk700
    Level 31  
    Witam to zależy od ich średnicy. Jak są za cienkie to lepiej wymień. :D
    mukade
    Level 31  
    Jak na serio 100watowe glosniki tam kladziesz to zainwestuj troche czasu w przeciagniecie kabla od samego glosnika. Jakie to glosniki i jaki wzmak?
    olo_306
    Level 11  
    Nie wybrałem jeszcze ale coś dobrego chcę zainstalować, zastanawiam się nad wzmacniaczem helix i takimi samymi głośnikami, basu nie muszą robić wielkiego bo sub i tak jest zbity poniżej poziomu "0" a próbuje dominować, zależy mi na dobrych średnich do wokali i dynamicznym wyraźnym sopranie więc. Tylne 13 cm głośniki zostawie firmowe zasilane radiem a będą włączane tylko czasem dla wygody pasażerów. Z przodu mam 16,5 cm. Myślałem o takim wzmacniaczu: Helix HXA-20X.
    mukade
    Level 31  
    Kumpel ma coś podobnego do tego HXA tylko nie wiem czy nie troche starszą wersję. W każdym razie z przezroczystą górą też. Gra mu to bardzo ładnie.
    olo_306
    Level 11  
    A jakie głośniki ma ? Dlatego helix bo sporo informacji znalazłem, że to jest bardzo muzyczny sprzęt może nie ma setek watów ale gra ślicznie.
    mukade
    Level 31  
    Głośniki dls. Ta seria niżej przed irridium. Duzo ludzi poleca te wzmacniacze jako prawie high end w cenie wyjątkowo dostępnej. Z reszta nie ma sensu dyskutowac o dzwieku. Wazne jest raczej wykonanie kiedy wiesz ze itak nie bedziesz mial okazji odsluchac przed kupnem.
    olo_306
    Level 11  
    Sprawdziłem te standardowe przewody, mają niecały mm przekroju, znaczy dość nieciekawe, więc zamontuje nowe, może i lepiej tak będzie bo nie narusze całkiem oryginalnej instalacji a wzmacniacz mam w bagażniku więc i tak kombinować by trzeba, jaki przekrój jest wystarczający do max 100 rms ?

Dodano po 4 [minuty]:

Przy okazji mam pytanie i zasilanie: mam kondensator o pojemności 10 faradów mam do niego podpięty monoblok , ale ten kondensator ma wyjscia do podłączenia wiecej niż jednego urządzenia. Pytanie czy można podłączyć do niego dodatkowy wzmacniacz typu tego helixa o mocy ok 200 rms ? Ma to jakiś negatywny wpływ? nie musiałbym dodatkowego kabla do akumulatora ciągnąć.
    mukade
    Level 31  
    No pewnie. To normalne że z kondensatora idzie zasilanie na kilka wzmacniaczy.
    olo_306
    Level 11  
    By nie otwierać nowego wątku zadam to pytanie tutaj. Zdejmował ktoś tapicerkę z przednich drzwi w megane ? wszystko ładnie zdemontować idzie, ale dół jej chyba jest czymś przyklejony do blachy, sondując nożem domyślam się, że to chyba jakiś czarny silikon czy coś podobnego. Mam to przeciąć? Bo inaczej to chyba nie da się...