Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdy zasięg nie jest na full internet nie działa

16 Lip 2007 20:08 1160 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    Mam pewien problem z siecią Wi-Fi. Otóż gdy korzystam z internetu i zasięg spadnie, laptop przestaje widzieć sieć i przestaje otwierać strony. Identyczna sytuacja na drugim kompie.
    Czy ktoś może wie czym to jest spowodowane, jestem laikiem jeśli chodzi o sieci.

Ustawienia na AP są standardowe
    Siec bez żadnych zabezpieczeń
    AP - Asmax AR 704-g
    Dostawca TP S.A.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 15  
    Jesli jestes laikiem to ciezko Ci bedzie poradzić sobie z tym samodzielnie. Na początek podaj więcej szczegółów ona temat samej sieci np: odległości miedzy antenami, typ kart sieciowych w komputerach i pozostałego sprzętu sieciowego oraz "topografię terenu". Na koniec zrob ping -n 1000 -l 1024 onet.pl i pokaż wynik. Jesli nie wiesz o czym mówię to lepiej zleć wykonanie sieci specjaliście.

P.S. Kazmod, cholerna racja! Sie czasem człowiek wkręci, to na oczywiste sprawy uwagi nie zwraca...
  • Poziom 10  
    A więc sprawa wygląda następująco:
    Sieć swoim zasięgiem ma docelowo obejmować dom. AP jest w jego centralnej części. Gdy np jestem w jednym pokoju i zasięg jest doskonały to wtedy Internet działa, gdy przejdę do innego pokoju i sygnał spada chociażby trochę, przestaje działać. Odległość pomiędzy AP a laptopem jest max. 10m.
    Karta sieciowa to Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network
    Ap jak już wcześniej napisałem ASMAX AR 704-g
    Nie wiem czy to pomogło w diagnozie ale mam nadzieje że tak.
  • Poziom 35  
    Pewnie ściany to żel-beton i dlatego tak spada zasięg.
  • Poziom 15  
    rzecz wygląda podejrzanie. Może ten asmax jest uszkodzony? Postaraj sie znaleźć w ustawieniach tego urządzenia opcję odpowiedzialną za protokół i ustaw je w tryb 802.11b. Karty w komputerach ustawią sie automatycznie. Antenka powinna być ustawiona pionowo co najmniej 20cm od sciany. Zadbaj by antenka asmaxa była mniej więcej na tej samej wysokości co antena pracującego komputera.
    Jesli masz możliwość to wypróbuj inne urządzenie WiFi [wpinając je kabelkiem do switcha w asmaxie powinno zadziałać jako bridge i przekazywać internet bez potrzeby zmiany ustawien]. W linii polecen windows wykonaj polecenie które podałem wyżej [komputer ustaw w miejscu gdzie chciałbys mieć dobry zasięg] i wklej do elektrody jego wynik.
    Tak jak napisałem sprawa wyglada podejrzanie bo nawet zelbeton na tym dystansie powinien spowodować jedynie obniżenie predkosci transferu a nie jego całkowity zanik. Podejrzewam wade radia w ruterze lub bałagan w jego ustawieniach.

I jeszcze cos mi sie przypomniało - pobaw sie wyłącznikiem anteny w laptopie.