Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[A4 B6]podłączenie oryginalnego radia,jak uaktywnić fis

estor 17 Lip 2007 10:40 13516 8
  • #1 17 Lip 2007 10:40
    estor
    Poziom 14  

witam, kupiłem audi a4 b6 bez ori radia. instalacja jest pod radio nieoryginalne bez can'a a chce mieć oryginalne radio concert. z tego co sie dowiedziałem :
    1 muszę poprowadzić dwa kable od fis do radia 19 i 20 pin z 7 i 10 pinem w radiu.
    2. następnie ze względu na to ze nie mam wzmacniacza muszę podłączyć tylnie i przednie głośniki na kostce z radiem na wyjściu dla przodu
    3 krok to przestrojenie fis'a na odbiór rds z radia i tu są schody
    elektryk pierwsze 2 czynności może zrobić , ma niby vaga ale nie wie co ma zrobić konkretnie , pytał o jakieś kanały kody.
    czy ktoś mi może pomóc , rozpisać co mam zrobić oraz względnie poprawić i zweryfikować to co chce zrobić z instalacją

0 8
  • #2 11 Kwi 2010 23:21
    dudadam
    Poziom 2  

Witam
    kolego zeby uaktywnic rds na fisie wchodzisz Z pod vaga w instrumenty(licznik) i robisz adaptacje na kanale 62 wpisujac w wartosci 17

1
  • #3 07 Cze 2010 19:13
    Esiaczek
    Poziom 16  

Witam. Mam ten sam problem co kolega z góry. Natomiast gdy wybieram kanał 62, to VAG wyskakuje błędem, że kanał nie istnieje. Mam Audi A6 rocznik 99, ale ludzie na forach podają te same informacje dla tego auta. Ogólnie kabelek działa, bo zmieniłem sobie język na angielski, ale z tym RDS-em w FIS-ie mam problem. Dodam, że kabelki DATA, CLOCK, ENABLE mam podłączone.

0
  • #4 24 Maj 2011 14:34
    darfac
    Poziom 8  

Niestety mam ten sam problem,będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi

0
  • #5 27 Maj 2012 18:48
    dawid77214
    Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Temat trochę stary ale nie chcę zakładać i dublować więc piszę w tym temacie bo odnosi się do mnie takie same objawy kodowanie w kanale 62 jest nie możliwe ponieważ nie ma takiego, może ktoś pomóc żeby ten diabelski rds w końcu wyświetlał się?
    Audi a6 c5 98r po przeszczepie licznika i zegarek analogowy.
    W radiu wyskakuje błąd; Brak komunikacji ze sterownikiem zmieniarki.
    Co ciekawe nigdy nie posiadałem zmieniarki i na starym liczniku wszystko chodziło.
    Z góry dzięki za wszelką pomoc.

0
  • #6 04 Lut 2016 00:23
    lolo_1981
    Poziom 9  

Esiaczek napisał:
    Witam. Mam ten sam problem co kolega z góry. Natomiast gdy wybieram kanał 62, to VAG wyskakuje błędem, że kanał nie istnieje. Mam Audi A6 rocznik 99, ale ludzie na forach podają te same informacje dla tego auta. Ogólnie kabelek działa, bo zmieniłem sobie język na angielski, ale z tym RDS-em w FIS-ie mam problem. Dodam, że kabelki DATA, CLOCK, ENABLE mam podłączone.

Witam! Czy moglby ktos podac info jak podlaczyc radio do fisa ?
    Aktywowalem w liczniku/ adaptacja/kanal 62/ wartosc 17 bo bylo tylko 1 i nadal nie ma RDS na fisie.

Na weekend sprawdze jeszcze raz ale u mnie nie ma raczej tych przewodow podciagnietych z fisa do radia.

0
  • #7 07 Lut 2016 12:12
    lolo_1981
    Poziom 9  

Chodzi mi o podłaczenie Radią Concert.

A wiec u mnie w w szarej wtyczce licznika jest podłączonych 6 pinów 14,15,16,17,18,19.
    Czy dysponuje ktos wiedza jak podlaczyc instalacje z radia do fisa?
    Chodzi mi o konkrety z jakich pinow radia i do ktorych pinow w liczniku to podpiac ?

Przeszukalem mase postow i nie ma kompletnej odpowiedzi na to!

W jednym z postow znalazlem ze trzeba podlaczyc piny z szarej kostki licznika:
    Pin13 Data
    Pin12 Clock
    Enable czyli chyba 11 pin

Zaś na innym forum ktos pisal ze trzeba podlaczyc CAN z radia do licznika czyli:
    Pin 5
    Pin 6

Iformacje znalezione przezemnie sa nie spojne i nie kompletne wiec prosze o wypoweidzi na ten temat!

Zamieszczam opis kostek licznika

0
  • #8 18 Kwi 2016 23:18
    lolo_1981
    Poziom 9  

Temat zakończony powodzeniem!
    Może komuś się przyda opis dotyczy audi a6 c5 po lift i radio concert 2 wiec dodaje dla innych!

W moim radiu concert 2 trzeba było połączyć dwa piny i zrobić adaptacje Vagiem lub VCDS. Potrzebujemy dwa przewody o długości do 1 metra

1. Z radia Can-L połączyć przewodem z Pinem 6 szarej wtyczki 32 pinowej z Licznika
    2. Z radia Can-H połączyć przewodem z Pinem 5 szarej wtyczki 32 pinowej z Licznika
    3. Adaptacja VCDS:

Żeby włączyć RDS w radiu i na Fisie trzeba zmienić adaptacje:
    a. Wchodzimy w licznik
    b. Adaptacja
    c. Kanał 62
    d. Wpisać wartość 17

Teraz możecie cieszyć się RDS na FIS !!!

Dziękuje wszystkim za pomoc i oby więcej takich ludzi którzy dzielą się bezinteresownie swoja wiedza a fora będą przepełnione! ;-)

1
  • #9 05 Gru 2016 16:45
    robson076
    Poziom 9  

Potwierdzam mam a6 c5 2002 pełny fis po lifcie ,zrobiłem jak powyżej kolega pisał zadziałało super i co dziwne vcds nie widzi radia ale adaptacja zadziałała mam podświetlenie i rds na fisie wielkie dzięki :spoko:

0
  Szukaj w 5mln produktów