Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ciągle pracuje.

17 Lip 2007 21:21 9487 6
  • Poziom 15  
    Witam, dziś ok. 10:30 dotarła do mnie nowo zakupiona lodówka ze sklepu.
    Była ona transportowana w pozycji pionowej a wnosznona do domu w pozycji poziomej.
    U góry jest normalna lodówka a na dole zamrażalinik.
    Odczekaliśmy 1,5 h na ustabilizowanie się płynu chłodniczego bo czym ją uruchomiłem (sprężarka chodzi), słychać bulgotanie.
    Zamrażalinik pracuje tak jak powinien, (kostki lodu się zamrażają szybko).
    Ale coś słabo działa lodówka, agregat pracuje od ok 12:00 z dwiema króciutkimi przerwami, każda po ok 120 sekund.
    Teraz dopiero przeczytałem w instrukcji że jeżeli była ona transportowana w pozycji poziomej to trzeba odczekać conajmniej 12 godzin, a jeżeli była na krótki czas przechylana to 3h.
    Dodam jeszcze że na tylnej ściance lodówki gromadzi się szron a temperatura na czas teraźniejszy wynosi 15°C, to nie za dużo?
    Po południu miała 25°C. Chłodzi się ale bardzo wolno.

Może to od dzisiejszej pogody że jest tak ciepło?

Dodam że lodówka jest z jakąś funkcją autoodszraniania która się uaktywania przed kolejnym włączeniem sprężarki.

Ciągła praca sprężarki jej nie uszkodzi?
  • Specjalista AGD
    Przenosić można w pozycji poziomej, ale drzwiami do dołu. Sądząc po opisie, to na pewno jest coś nie tak - powinna już działać w swoim cyklu zał. - wył.
  • Poziom 33  
    Przy takiej temp to troszkę sie zejdzie zanim sie schłodzi, poczekaj do jutra.
  • Specjalista AGD
    vcc napisał:
    Przy takiej temp to troszkę sie zejdzie zanim sie schłodzi, poczekaj do jutra.

Bez przesady, pracuje już 10 godzin - chociaż...to tylko Beko, można jeszcze poczekać :yes:
  • Poziom 33  
    U mojej panny maja taka mała zamrażarkę i po całkowitym rozmrożeniu przy obecnych temp to chodziła non stop prawie 2 dni !
  • Poziom 11  
    Moim Zdaniem masz uszkodzoną lodówkę. Nowe lodówki można przewozic w pozycji leżącej a czas ustabilizowania się płynów to kwestia umowna. Jesli lodówka pracuje cały czas to mogą być 3 zasadnicze przyczyny:
    nieszczelność układu i za mało gazu w nim
    uszkodzony termostat w związku z czym nie wyłącza kompresora
    uszkodzony kompresor
    choć jeśli to nowa to stawiałbym na nieszczelność:(
    jeśli sytuacja się nie zmieni to wezwij serwis.