Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw głośnikowy na głośnikach Tonsil

20 Lip 2007 17:17 7412 41
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    tonacja napisał:
    To tylko symulacje, a inaczej będzie w praktyce. Symulacje, tylko nakierowują nas na właściwy trop - gdzieś to już ktoś wspominał z resztą.

Ja o tym wspomniałem:
    przemo-lukas napisał:
    Program, z ktorego korzystasz jest zwykłym symulatorem....

DYLU BADBOY napisał:
    Niewiem czemu miałbym wziasc altusy 140 ?
    GDN-y maja razem 95db i 120w
    GDM ma 94db i 45w
    a GDWT 100db i 6w

Razem mam 170w

Razem masz 120W :D Impedancję i moc kolumny wyznacza sekcja niskotonowa.
  • PCBwayPCBway
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • PCBwayPCBway
    przemo-lukas
    Dokładnie. Nakupiłeś sprzętu (za twoje wzmacniacze, głośniki i korektor kupił bym NAD 7240PE albo NAD3020 + SPH176 i G20SC) i wmawiasz nam, ze Twój projekt to nie wiadomo co. A to kiszka. Kombinuj dalej z dwoma wzmakami i bi-ampem. Powodzenia.
    P.S.
    I Ty kolego zażucasz mi, że piszę bez sensu :lol:
    DYLU BADBOY napisał:
    Nie chce sie kłucic i negować twojej "wiedzy", ale bez obrazy niektóre zdania które piszesz są bezsensu.

"1. Zwrotnica dwudrożna więc średniotonówka pójdzie pełnym pasmem "w dół", więc może się zjarać i po częsci będzie działała w zakresach woofera, czyli możesz "liczyć" na kolejne "podbicia" (efekt interferencji)."
    Z kąd Ci się wzięła ta zwrotnica dwudrożna ??

Ano z tąd:
    DYLU BADBOY napisał:

Częśc pierwsza :arrow: Wzmacniacz 2 x 120w 4ohm
    GDN25/60 +GDN25/60 podłączone równolegle co daje 120w 4ohm.
    Tu zastosuje filtr/zwrotnice dwudrożną 4ohm z cięciem 1600hz 12db/okt.

Post był raportowany. Popraw błędy.
    Pisz zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji języka polskiego.
    Zdanie rozpoczynamy z dużej litery, i kończymy odpowiednim znakiem interpunkcyjnym.
    Dbaj o styl wypowiedzi.
    Dziękuję.
    charm_spider

Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    _PREDATOR_

Po pierwszej uwadze moderatora w Twoim pierwszym poście i ostatnim, zdecydowałem się na zamknięcie Twojego tematu, przemyśl to co piszesz na tym forum, bo inaczej będzie ostrzeżenie!
    sebek1987
    Poziom 14  
    Po pierwsze to jest forum elektroniczne/inne (samochody itp. a nie forum do bluzgania się!!!!!!!!!!!!!! dlatego popieram moderatora (nie mylić z podlizywaniem)

co do przeklejania kopółki to najlepiej nakleić większą na te mniejsze bo (jak piszesz) regenerowane mają większe, tak sie składa zę w wolnych chwilach i jak mam coś kasy to sobie remonteję głośniki (głównie tonsil'a-prawie zawsze na oryginalnych podzespołach choć są prawie 2 razy drozsze niz zamienniki) i jak bedziesz odklejał kopółkę to niszczy sie membrana (zawsze chyba ze bardzo mało kleju było dane) więc przyklej większa na małe

co do malowania membrany to:
    kup najlepiej farbę w spray'u, najlepiej chyba czarny mat (chyba najlepiej wygląda) zaklej piankę(zawieszenie górne) taśmą, no chyba ze chcesz też na czarno :) i z pewnej odległosci (około 40 cm) puść "chmurę" z farby na głośnik, jak będzie za blisko to bedziesz miał miejscami mocniejsze przebarwienia na czarno

co do głośników/kolumn tonsila to są PRĄDOŻERNE!!!!!!! wiec warto zaopatrzyć się w dobry wzmak (nie załuj kasy bo nie warto) ja puszczam na codzień altusy 140 na starej unitra trawaiat 301s i myślałem że gra super, ale jak podłaczyłem od kumpla stary wzmak monofoniczny na jedna kolumnę POLKAT FORTE to dopiero poczułem co to głębia (głównie basu) uszy nie bolały od basu a czuło się go ciałem.

Przy montażu wysokotonowców warto załozyć diody przeciwprzeciążeniowe, przy przeładowaniu mocą lubią się szybko palić

MOJE przemyślenia co do obudowy, jak masz troszkę kasy albo się nie spieszysz to pomyśl nad litym drewnem, efekt po pomalowaniu wysokiej jakości farba i pokryciu kilkukrotnym bezbarwną jest super, dżwięk też ładny (troszkę inny w stosunku co do MDF'u, bardziej aksamitny)
    majkel sony
    Poziom 25  
    sebek1987 napisał:
    Po pierwsze to jest forum elektroniczne/inne (samochody itp. a nie forum do bluzgania się!!!!!!!!!!!!!! dlatego popieram moderatora (nie mylić z podlizywaniem)

co do przeklejania kopółki to najlepiej nakleić większą na te mniejsze bo (jak piszesz) regenerowane mają większe, tak sie składa zę w wolnych chwilach i jak mam coś kasy to sobie remonteję głośniki (głównie tonsil'a-prawie zawsze na oryginalnych podzespołach choć są prawie 2 razy drozsze niz zamienniki) i jak bedziesz odklejał kopółkę to niszczy sie membrana (zawsze chyba ze bardzo mało kleju było dane) więc przyklej większa na małe

co do malowania membrany to:
    kup najlepiej farbę w spray'u, najlepiej chyba czarny mat (chyba najlepiej wygląda) zaklej piankę(zawieszenie górne) taśmą, no chyba ze chcesz też na czarno :) i z pewnej odległosci (około 40 cm) puść "chmurę" z farby na głośnik, jak będzie za blisko to bedziesz miał miejscami mocniejsze przebarwienia na czarno

co do głośników/kolumn tonsila to są PRĄDOŻERNE!!!!!!! wiec warto zaopatrzyć się w dobry wzmak (nie załuj kasy bo nie warto) ja puszczam na codzień altusy 140 na starej unitra trawaiat 301s i myślałem że gra super, ale jak podłaczyłem od kumpla stary wzmak monofoniczny na jedna kolumnę POLKAT FORTE to dopiero poczułem co to głębia (głównie basu) uszy nie bolały od basu a czuło się go ciałem.

Przy montażu wysokotonowców warto załozyć diody przeciwprzeciążeniowe, przy przeładowaniu mocą lubią się szybko palić

MOJE przemyślenia co do obudowy, jak masz troszkę kasy albo się nie spieszysz to pomyśl nad litym drewnem, efekt po pomalowaniu wysokiej jakości farba i pokryciu kilkukrotnym bezbarwną jest super, dżwięk też ładny (troszkę inny w stosunku co do MDF'u, bardziej aksamitny)

Skad ty te pierdoły człowieku bierzesz to ja nie wiem skąd się takich głupot podowiadywałeś na temat regeneracji głosników ??

Lepiej przestać bredzić ! Weż poczytaj sobie jak można naprawić głosnik, a jak można zepsuć, bo z tego co piszesz nie masz zielonego pojęcia.
    sebek1987
    Poziom 14  
    możesz napisać o co konkretnie Ci chodzi, bo ten post jest odpowiedzią na temat zamknięty przez podobne wypowiedzi do Twoich, zamiast napisać coś na temat to tylko krytykujesz, jak się z czymś nie zgadzasz to OK.

Po za tym nie piszę na temat regenerowania głośników (czytaj uważnie co pisze) tylko odpowiadam na pytanie (czytałeś wcześniejszy temat o tym samym tytule?)

Jesli chodzi Ci o to malowanie to jak napisał autor wcześniejszego tematu, ma wypłowiałą membranę i wygląda to nie estetycznie, dlatego chce ja pomalować!!!!!!!!!!!!!! ja tylko podpowiadam w jaki sposób bez wymiany moze to zrobić, bo chyba przyznasz że jak pomaluje to pędzlem i na dodatek farba olejną to zmieni się sztywność membrany?
    majkel sony
    Poziom 25  
    A jesli zrobi to w ten sposób jak ty piszesz bedzie miał kropki plami i rózne przebarwienia ,bo membrana jest nie odtłuszczona ! żeby pomalować głosnik stosuje się specjalnej farby do tego celu przeznaczonej. Miałem kiedyś taką na warsztacie po mimo tego ,że była droga i przeznaczona do głosników i tak jakaś róznica w dzwięku pozostaje. Oryginał to oryginał lepiej nie ruszać mimo tego ,że wypłowiałe- wazniejszy chyba dzwięk niż wygląd i róznica w dzwięku.

A co do pierwszego postu myslałem ,że ty kolego stosujesz takie porady regeneracji -sorry.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    sebek1987
    Poziom 14  
    Co do gdwt to "syczą" gdwk mają bardziej "miękki" głos

Cytat:
    DYLU BADBOY napisał:
    Niewiem czemu miałbym wziasc altusy 140 ?
    GDN-y maja razem 95db i 120w
    GDM ma 94db i 45w
    a GDWT 100db i 6w

Razem mam 170w

Razem masz 120W Impedancję i moc kolumny wyznacza sekcja niskotonowa.

altus 140 mam 140W ale mocy szczytowej!!, moc ciągła wynosi 120W wiec tu się zgadzam

co do altusów 140 to można troszkę w nich poprawić, a nawet sporo, na początek kondensatory lepsze jakosciowo (można przy okazji pasmo troszkę zmienić, jak kto lubi), następnie wymiana kabli, najlepiej ekranowane, gróbsze(ale bez przesady) i jak najkrótsze, wszystkie części plastikowe osadzić na jakiejś piance żeby nie trzeszczały i głośniki na brzegu tak samo, dorobić tunele na "wydechu" (bas reflex) o odpowiedniej długości, no i lepiej je w środku wygłuszyć itd.

altusy 300 maja tylko mocniejszy bas włożony i wysokotonowy z nowszej serii ale praktycznie te same parametry

co do tych zwrotnic to się zgadzam z poprzednikami, ale napisali to troszkę "naukowo"

po prostu:

Ty budujesz zestaw w sumie 3 drożny (GDN/GDM/GDWT ewentualnie GDWK lub inny)

jesli teraz zastosujesz zwrotnicę 2 drożną to stanie się coś takiego :

oryginalne kolumny 2-drożne maja 2 głośniki z czego jeden jest wysokotonowy a drugi jest szerokopasmowy, jak Ty wpakujesz taką zwrotnicę do twoich kollumn to beda takie cuda, że:

wysokotonowy i średniotonowy po części będą grały to samo a nikotonowy i średniotonowy po części też to samo, inaczej GDN i GDM mniej więcej w połowie będa przenosilły część pasma a GDWT/K i GDM w mnie więcej połowie drugą część pasma, będą przez to powstawały różne "nałożenia" dźwieków (interferencja), no chyba ze chcesz kolejno sterowac głośniki prosto ze wzmaka, ale wtedy bedzieasz wyprowadzął wyjście na 2xGDN oraz resztę, ale to wg mnie trochę bezcelowe, narysuj najlepiej schemacik całego podłaczenia jakie masz na myśli na chwilę obecną
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto