Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka halogenów na światła mijania???

sonicsky 18 Lip 2007 01:50 5941 27
    sonicsky
    Poziom 10  
    Witam
    mam nadzieje że dałem do dobrego działu.

I pytanko
    Żeby przerobić takie halogeny np:
    http:******
    http:******

na światła mijania wiadomo że trzeba zmienić klosz/szkło
    i żarówkę, a czy coś jeszcze??

PS.
    czy zna ktoś może firmę która produkuje klosze do lamp
    oczywiście żeby taki klosz miał jaką homologacje

czekam na jakiekolwiek info

Moderowany przez Błażej:

Nie podajemy linków do aukcji. Powody są podane wielokrotnie na forum.

michalekzkielc
    Poziom 10  
    jeśłi zapewnisz takie same paramenty świecenia jak zwykły reflektor to i te szkła moga zostać
    sonicsky
    Poziom 10  
    jesli by nie trzeba bylo to w jaki sposob mozna zapewnic odpowiednie oświetlenie drogi??
    tplewa
    Poziom 38  
    michalekzkielc napisał:
    jeśłi zapewnisz takie same paramenty świecenia jak zwykły reflektor to i te szkła moga zostać

Z takimi szklami na bank nie uzyskasz mieszczacej sie w normie granicy swiatlo cien, szkoda walki bo wydasz kase i nic z tego nie wyjdzie. Poszukaj jakis OEM-owych swiatel mijania (np. Hella - choc to droga zabawa)... lub moze cos z jakiegos auta...
    sonicsky
    Poziom 10  
    no właśnie tego sie obawiałem ze beda to olbrzymie koszty
    ale niemoge znalesc nigdzie takich swiatelek malych :(
    tplewa
    Poziom 38  
    Jesli chodzi o Hella to patrz strona 6 i 7 - to powinno cie zainteresowac...

http://www.hella.com/produktion/HellaPL/WebSi...ontent/Download/Drivers/Lightshow_06_PL_3.pdf

Jak sie nie bedziesz pchal w Xenon to idzie od czasu do czasu dorwac te moduly na aukcjach (ebay.de) za wmiare rozsadne pieniadze... Warto tez popytac o nie ludzi majacych oferte Hella na Allegro...

Jednak i tak nie jest to tani biznes i trzeba szykowac z 800zl...
    web69
    Poziom 28  
    Kolega potrzebuje tych świateł do motocykla?
    sonicsky
    Poziom 10  
    nie nie
    do furki z otwieranymi lampkami :)
    web69
    Poziom 28  
    Chcesz po prostu poprawić wygląd? Z halogenów przeciwmgielnych raczej nie zrobisz świateł mijania, świecą szerokim paskiem, bez wyraźnej granicy światło-cienia, dalekosiężne znowu bardzo skupionym promieniem. Jedyne co Ci mogę doradzić to zakup 2 reflektorów od punto II ( najlepiej z uszkodzonymi zaczepami) dostaniesz na allegro po 3-4 dyszki za sztukę. W środku masz piękne soczewkowe światła mijania...
    sonicsky
    Poziom 10  
    projekt z turbokillers widzialem
    ale mi chodzilo bardziej po glowie cos takiego
    lub jak w 300zx
    tylko srodek, bez wielkiego klosza :)
    ale swiatla by byly dalej otwierane

moze sie cos uda wykombinowac
    a jak nie to soczewki od helli :D
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Z ŻADNYCH halogenów nie da się zrobić świateł mijania. Halogeny występują w kilku wersjach: przeciwmgielne, dalekosiężne i w takich samych obudowach można jeszcze dostać reflektory oświetlające miejsce pracy. Każde z tych źródeł światła ma tak ukształtowane ryflowanie na szkle lub odbłyśnik, by spełniać swoje zadanie: przeciwmgielne - szeroko i nisko, dalekosiężne są równoznaczne ze światłami długimi, a oświetlające miejsce pracy dają "kulę" rozproszonego światła przed sobą.
    Jeśli chcesz zastosować jakieś inne reflektory, to możesz poszukać reflektorów soczewkowych ale też pracujących jako światła mijania. Można też dostać niewielkie światła mijania/drogowe do ciągników, czy to okrągłe, czy prostokątne.
    tplewa
    Poziom 38  
    Cytat:
    ale mi chodzilo bardziej po glowie cos takiego

Z tego co pamietam te komplety sa dostepne w UK, jednak nie pamietam ile kosztuja i gdzie je widzialem. Warto poszperac na ebay-u :)
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tyle tylko, że światła w UK świecą "w drugą stronę". Ze względu na ruch lewostronny, światła oświetlają nie tą część drogi, co nasze.
    sonicsky
    Poziom 10  
    dokładnie tak jak mówi Błażej :)
    raczej z UK to sie nie uda ale zawsze trzeba szukac
    tplewa
    Poziom 38  
    Błażej napisał:
    Tyle tylko, że światła w UK świecą "w drugą stronę". Ze względu na ruch lewostronny, światła oświetlają nie tą część drogi, co nasze.

Z tego co pamietam byla tez wersja na EU :)
    Snikers
    Poziom 24  
    ja u siebie popelnilem takie cos:

a zamiast przerabiac halogeny, polecam kupic wsteczny z malacza (fiat 126p) i juz mamy gotowe swiatlo do jazdy w dzien, czy jak kto woli swiatla mijania
    dzihados
    Poziom 10  
    tplewa: myslalem wlasnie o takim rozwiazaniu - 50mm swiatla mijania Helli. Czy ktos moze powiedziec jak to sie sprawdza w praktyce? Kradna takie rzeczy?

Dlugie mam mocne ale swiatla mijania (szczegolnie chodzi mi o moment gdy z naprzeciwka jedzie sznur samochodow na swiatlach) nie bardzo...

Czy mozna uzywac przeciwmgielnych gdy jada ludziska z naprzeciwka? nigdy nie mialem przeciwmgielnych a ponoc jest to strumien niski ale szeroki, po oczach wiec nie powinien innym dawac...
    Za to pobocze i droga powinna byc lepiej widoczna...
    tzok
    Moderator Samochody
    Co do halogenów przeciwmgielnych - nie wolno ich używać przy dobrej widoczności, nie mam pojęcia czemu - świecą w dół i nikogo nie oślepiają. Sam czasem je włączam, zwłaszcza na jakiś podmiejskich, wąskich, nieoświetlonych ulicach gdzie nie ma dużego ruchu ale wiem, że ryzykuje mandat... ale za to przynajmniej dobrze widzę krawędź jezdni i ew. psy, koty, kury etc. chodzące w krzakach na poboczu. Za "patent" Snikersa i wszelkie inne przeróbki ryzykuje się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego :/
    dzihados
    Poziom 10  
    Dzieki tzok ;) czyli mandacik kosztem widocznosci.

A czy mozna w ogole miec dwa zestawy swiatel mijania, gdzie kazdy pojedynczo ma homologacje??

Czyli np standardowe w aucie + te Helli o ktorych byla mowa (1BL 009 071-047, 1BL 009 071-067, 1BL 009 071-097, 1BL 009 071-007, 1BL 009 071-027, BL 009 071-087). Tyle ze te kosztuja ok 350zl sztuka (!!!), czyli za cene dwoch mialbym juz reflektory ("podrabiane") ksenonowe!

Czy ktos uzywa 4 swiatel mijania i opisze swoje wrazenia?
    MikePL1
    Poziom 16  
    A może by tak któryś z Was napisał jaki ma samochód to będzie łatwiej coś dobrać, a tak to latamy w ciemnościach i gadamy ogólnikami.
    dzihados
    Poziom 10  
    Opel Astra G, hatchback, 98r, 1.6 8V (75KM)

Dodano po 1 [minuty]:

ale przy dodatkowych swiatlach to nie jest chyba az tak istotne...
    tzok
    Moderator Samochody
    Możesz sobie założyć światła dzienne i tyle, po szczegóły - szukaj w rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów.
    IMO Astra G ma jedne z lepszych świateł mijania w tym segmencie aut i nie ma tam czego poprawiać, może poprostu odbłyśniki i klosze (niestety plastikowe) mają już swoje lata i pora je wymienić. Dobre markowe żarówki (Phillips, GE), żadne wynalazki typu HID czy 100W z Allegro i te światła na prawdę rewelacyjnie świecą.
    dzihados
    Poziom 10  
    Tez mi sie tak wydawalo ;) bo lubie nawet jezdzic w nocy (mniejszy ruch), bo mam dobre swiatla... Dopoki mi z mroku tropiacy weza nie wszedl na ulice, to ze go nie trafilem to nie moja zasluga, tylko weza ktorego tropil - akurat wpelzl na pobocze ;)

Dlatego chce wzmocnic swoja swiatla mijania (dlugie mam naprawde mocne). Hella H7.

Tylko tak sie nad tym wszystkim zastanawiam. Za takie dwie lampki Helli (o ktorych myslalem to 2*377~=800zl). W zwiazku z tym ze i tak mam jeden uchwyt reflektora pekniety, moze jednak warto dolozyc ok 600zl do ksenonow? I nie bawic sie w dodatkowe lampki ktore mi ktos 3minuty jest w stanie ukrasc?

Sam juz nie wiem...

Niedlgo urlopik wiec sobie na wszystko ze spokojem popatrze...
    tzok
    Moderator Samochody
    Porządne ksenony warto założyć, ale pamiętaj, że prawo wymaga aby miały układ samopoziomowania i spryskiwacze.

Masz oryginalne lampy H7 + HB3?
    dzihados
    Poziom 10  
    Tak, H7 + HB3.

Jesli chodzi o ksenony to wtedy rozumiem ze trzeba sie liczyc z kosztem ok 1500zl (starczy?).

Dodano po 1 [minuty]:

MikePL1
    Poziom 16  
    Tylko ksenony najlepiej zakładać do klosza, który ma reflektor soczewkowy a nie FF.
    dzihados
    Poziom 10  
    jesli zdecyduje sie na ksenony to kupie caly zestaw (a nie tylko lampy wyladowcze + przetwornica). Sam nie lubie jak ktos mi sie w mozg swiatlem wwierca (co raczej bedzie wynikiem takiej przerobki) , wiec jak juz, zrobie to porzadnie.