Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komputer sie zawiesza wi-fi livebox

18 Lip 2007 08:07 4198 6
  • Poziom 22  
    Witam od pewnego czasu mój komputer się zawiesza mam livebox-a i jest podłączony do wi-fi.Wydaje mi się że jak sciągam coś i transfer jest dość duży to wi-fi nie wytrzymuje i zawiesza przy tym cały komputer.Na początku myślałem że to wina zasilacza ale wymieniłem i ciagle to samo.Jeśli już ktoś sie spotkał z takim czymś prosze o pomoc.
  • Poziom 17  
    Często się spotykam z takim czymś... Że nikt nie poda parametrów, a chce cudów... Moja magiczna kula ma zaćmienia...
  • Poziom 22  
    Witam
    a czego dokładnie parametry podać? bo komputer bez podlączenia z internetem działa poprawni i se nie zawiesza coś musi być z tym wi-fi
  • Poziom 39  
    Większość problemów z internetem wynika z niewłaściwego zabezpieczenia systemu. Ważne jest jaki masz system operacyjny, jakie oprogramowanie antywirusowe, czy system wolny od trojanów, nie bez znaczenia jest ogólna wydajność systemu. Wystarczy, że nie masz poprawnie zainstalowanych sterowników do płyty głównej, brak aktualizacji zabezpieczeń, brak service packów itp, itd.
    Im więcej szczegółowych danych podasz, tym łatwiej o diagnozę.
  • Poziom 22  
    więc już pisze
    -windows XP profesional
    -servuces pack 2
    -antyvirus avast 4.7
    pierwsze miałem antyvirus kaspersky ale mi sie ciągle ten komouter zawieszął wiec zmieniłem na avasta ale niestety nic to nic dało potem zmieniłem zasilacz też nic
    i do tej pory mi go zacina a wygląda to tak że klatka się zatrzymuje. światełko od wi-fi przestaje mrugać tylko dwd-rom sie otwiera i nic więcej musze potem zresetować.Casami komputer idzie 3 godziny i sie zawiesi a czasami 3 minuty nie wim co robić moze trzeba coś w ustawieniach o wi-fi poprzestawiać????
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam

Na grupach neostrady pojawiają sie identyczne problemy , w których winowajca jest :
    krótkie rozłączenie technologiczne i przydzielenie nowego adresu, ale to jest norma przy braku stałego adresu w neo ,przeważnie odświeżenie IP jest robione około północy.

Takie zachowanie jest w stanie wywołać ze strony routera (livebox) tylko
    włączone UPnP w konfiguracji.

Polecanym rozwiązaniem jest wymiana livebox na ruter ADSL2+ linksys.

Proponuje najpierw sprawdzić konfigurację livebox i wyłączyć UPnP , jak nie pomoże to wgrać na livebox nowy firmware ponownie poprawnie skonfigurować i sprawdzić.

Jak nadal będzie się wieszać to zastanowić się nad sprzętowym ruterem linuxowym.

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Przejrzałem jeszcze informacje na grupach i ogólnie livebox wypada jako strasznie niedorobiony produkt.

Podaje oceny:
    - moduł wifi wyrabia tylko przy podłączeniu 3 urządzeń. Przy 4 zaczyna się wieszać. (w obsłudze technicznej pani z rozbrajającą szczerością powiedziała - "tak może być").
    - przy przesyłaniu dużych plików po sieci lokalnej też się wykrzacza na sztywno
    - najbardziej niezrozumiały serwer DHCP - zawsze przy podłączaniu nowych urządzeń, któreś będzie miało konflikt - tak jakby router przydzielał każdemu urządzeniu po kolei wcześniej przydzielone numery. No i brak jakiegokolwiek zarządzania DHCP co najwyżej można toto wyłączyć. Poza tym na IP przy nowym połączeniu czeka się jakieś 10-15 sekund.
    - zasięg w budynku... jakieś 15 metrów. Grubsza ściana i sygnał niby jest, ale go nie ma.
    - nie dający się wyłączyć moduł bluetooth.

Znalazłem dobra instrukcję do livebox na http://liveboxtp.ath.cx/

I aby rozwiązać twoje problemy z wieszanie livebox spróbowałbym
    Powiązać MAC karty sieciowej z IP na stałe , aby przydzielał na stałe te same adresy (proponowałbym 192.168.1.50-100)

-startip <startip> -endip <endip>

The range of IP addresses that will be served. The startip and endip define this range with the beginning and
    ending IP addresses to be served. These addresses are specified in dot notation.

Tak to powinno wyglądać:
    dhcpserver
    stop
    host add -o -macaddr 11:22:33:44:55:66 -ipaddr 192.168.1.50
    start
    ..
    save

Jak nie pomoże to zastosować program lub skrypt perla do automatycznego restartu połączenia internetowego.

Daj znać jakie są efekty.
  • Poziom 22  
    Dzieki dopiero teraz znalazłem odpowiedz musze popróbować

Pozdrawiam