Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Szukam schematu z wsadami do zrobienia euroscana?

18 Lip 2007 09:44 3130 8
  • Poziom 12  
    Witam! Mam pytanie o uruchomienie komunikacji euroscana z komputerem.
    Mam złożony euroscan z paczki final,podłączam do komputera przez obydwa comy i świeci się tylko dioda od zasilania tzn ta co jest na wyjściu stabilizatora 5V(czerwona),pozostałe ani nie świecą ani nie mrugają.Zamieniałem kable do COM-ów miejscami i jest to samo.Przy wyborze samochodu pojawia się komunikat o błędzie połączenia z ECU samochodu ale to jest normalne ponieważ brak tego połączenia.
    Mam wobec tego prośbę do szanownych kolegów którzy odpalili euroscana na stole (euroscan-komputer) aby mi odpowiedzieli jak mają się zachowywać diody led (zielona i żółta) oraz jak mogę stwierdzić że euroscan prawidłowo łączy się z visą (jest jakiś komunikat ,czy dostępne są np inne funkcje w programie itp.) Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • Poziom 27  
    Witam.....

Zwróć uwagę na płytkę w jednym miejscu zaznaczone kółkiem było zwarte
    w drugim czerwona kropka brakowało ścieżki. Linie L-in i out mają być zwarte z sobą tak samo K-in i out, i powinno działac.

Pozdrawiam....
  • Poziom 16  
    Witam

Do czego jest opcja SETUP pod klawiszem F2 w głównym oknie programu? Po jej wybraniu wyskakuje komunikat ACCESS CODE. Domyślam się, że trzeba wpisać jakiś kod dostępu, tylko jaki?

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Po podłączeniu Euroscana do zasilania pali się tylko dioda zasilania.Gdy interfejs jest prawidłowo wykonany to możesz przejść do do okna parametrów po wybraniu dowolnego samochodu.Dopiero tam wybierając np: kody błędów, sygnalizowana jest próba transmisji i świecą się diody linii K lub L (zależnie od sterownika)
  • Poziom 16  
    Witam
    Uruchomiłem Euroscana Testowałem w Corsie 1.0 16V X10XE i Vectrze. Komunikacja z sterownikiem silnika OK.Mam pytanie: Jak zdiagnozować poduszki i ABS? W programie po wyborze modelu samochodu jest wybór tylko sterownika silnika.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Nie tylko, sprawdź wszystko co można wybrać, napewno coś jest do poduszek i abs
  • Poziom 16  
    Po wyborze marki i modelu samochodu mam tylko możliwość wyboru sterownika silnika. Dla Corsy x10xe jest to BOSCH - Motronic - M1.5.5. Gdzie mam szukać innych sterowników?
  • Poziom 10  
    Złożyłem euroscana ale niestety nie w oparciu o elektrodę, tzn. schemat (wzór płytki) ten sam ale bez jakichkolwiek poprawek. Spróbuję je nanieść...Żadna dioda nie świeci. Czy czerwona ma się świecić już po podłączeniu euroscana do kompa? Czy dopiero jak podepną ją pod akumulator?
  • Poziom 16  
    Dopiero jak podepniesz zasilanie

Na płytce jest błąd: zwarte ścieżki poszukaj bo ja nie mam teraz przy sobie, ale na Elektrodzie jest. Jak znajdę to wyślę.