Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Szukam schematu z wsadami do zrobienia euroscana?

Andrzej_B2 18 Jul 2007 09:44 3265 8
Bosch
 • #1
  Andrzej_B2
  Level 12  
  Witam! Mam pytanie o uruchomienie komunikacji euroscana z komputerem.
  Mam złożony euroscan z paczki final,podłączam do komputera przez obydwa comy i świeci się tylko dioda od zasilania tzn ta co jest na wyjściu stabilizatora 5V(czerwona),pozostałe ani nie świecą ani nie mrugają.Zamieniałem kable do COM-ów miejscami i jest to samo.Przy wyborze samochodu pojawia się komunikat o błędzie połączenia z ECU samochodu ale to jest normalne ponieważ brak tego połączenia.
  Mam wobec tego prośbę do szanownych kolegów którzy odpalili euroscana na stole (euroscan-komputer) aby mi odpowiedzieli jak mają się zachowywać diody led (zielona i żółta) oraz jak mogę stwierdzić że euroscan prawidłowo łączy się z visą (jest jakiś komunikat ,czy dostępne są np inne funkcje w programie itp.) Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 • Bosch
 • #2
  hobbyelektronik
  Level 27  
  Witam.....

  Zwróć uwagę na płytkę w jednym miejscu zaznaczone kółkiem było zwarte
  w drugim czerwona kropka brakowało ścieżki. Linie L-in i out mają być zwarte z sobą tak samo K-in i out, i powinno działac.

  Pozdrawiam....
 • Bosch
 • #3
  Jerzyczeka
  Level 17  
  Witam

  Do czego jest opcja SETUP pod klawiszem F2 w głównym oknie programu? Po jej wybraniu wyskakuje komunikat ACCESS CODE. Domyślam się, że trzeba wpisać jakiś kod dostępu, tylko jaki?

  Pozdrawiam
 • #4
  PiotrT
  Level 19  
  Po podłączeniu Euroscana do zasilania pali się tylko dioda zasilania.Gdy interfejs jest prawidłowo wykonany to możesz przejść do do okna parametrów po wybraniu dowolnego samochodu.Dopiero tam wybierając np: kody błędów, sygnalizowana jest próba transmisji i świecą się diody linii K lub L (zależnie od sterownika)
 • #5
  Jerzyczeka
  Level 17  
  Witam
  Uruchomiłem Euroscana Testowałem w Corsie 1.0 16V X10XE i Vectrze. Komunikacja z sterownikiem silnika OK.Mam pytanie: Jak zdiagnozować poduszki i ABS? W programie po wyborze modelu samochodu jest wybór tylko sterownika silnika.
  Pozdrawiam
 • #6
  leinadzs
  Level 27  
  Nie tylko, sprawdź wszystko co można wybrać, napewno coś jest do poduszek i abs
 • #7
  Jerzyczeka
  Level 17  
  Po wyborze marki i modelu samochodu mam tylko możliwość wyboru sterownika silnika. Dla Corsy x10xe jest to BOSCH - Motronic - M1.5.5. Gdzie mam szukać innych sterowników?
 • #8
  cranberr
  Level 10  
  Złożyłem euroscana ale niestety nie w oparciu o elektrodę, tzn. schemat (wzór płytki) ten sam ale bez jakichkolwiek poprawek. Spróbuję je nanieść...Żadna dioda nie świeci. Czy czerwona ma się świecić już po podłączeniu euroscana do kompa? Czy dopiero jak podepną ją pod akumulator?
 • #9
  Jerzyczeka
  Level 17  
  Dopiero jak podepniesz zasilanie

  Na płytce jest błąd: zwarte ścieżki poszukaj bo ja nie mam teraz przy sobie, ale na Elektrodzie jest. Jak znajdę to wyślę.