Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z siecia WLAN - linksys wrt54gl

18 Lip 2007 10:22 8744 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam ogromny problem: Do rzeczy, mianowicie mam internet chello light, wiec aby podzielić sygnał na kilka kompów w mieszkaniu kupilem nowy router wi-fi. Dokładnie linksys wrt54gl, doradzno mi ze dobry jak za ta cene...! Mój problem jest taki ze po skonfigurowaniu sieci dwa notebooki i stacjonara smigają, natomiast moj notebook - nie. Mimo ze zasieg jest znakomity, to komntarz przy próbie łaczenia się z siecią jest taki: ze sieć jest poza zasiegiem i nie moge sie z nia polączyć.
    Wi-fi w moim kompie jest raczej dobre bo w miedzy czasie lapalem sygnal z innych niezabezpieczonych sieci i wszystko smiagalo....???? I nie wiem co to może być, grzebałem w ustawieniach sieci bezprzewodowych na kompie, ale nic to nie dało...! Mysle ze to moga być ewentulalnie ustawienia routera - dokladniej zabezpieczenia jakie zastosowalem - to WPA. Kwestia jest jeszcze tego typu, ze jak mieszkalem gdzie indziej to korzystalem rowniez z routera, tyle że D-linka nie pamietam juz jaki dokoladnie i ta siec tez zabepieczylem (WPA) ale wtedy wszystko smigalo...! Nie mam pojecia o co chodzi. HELP
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Z podanych informacji wynika, że problem jest na Twoim laptopie.
    Skoro na 2 innych działa poprawnie to nie może to być wina routera.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Może Twoja karta Wi-Fi nie obsługuje zabezpieczeń typu WPA, a może na routerze ustawione jest szyfrowanie WPA2. Sprawdź dokładne ustawienia szyfrowania, muszą być identyczne na routerze i Twoim laptopie. W tym będzie tkwić problem.
  • Poziom 2  
    Okey, przyzwycziłem się do myśli, że jest coś nie tak z moim wi-fi. W takim razie co mi proponujecie robić teraz, czy zwrócic się do serwisu z kompem, czy może próbowac na własną rekę coś kombinować. A może poprostu łatwiej będzie zminenić oprogramowanie w routerze by było kompatybilne z moim kompem.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Chwilowo ustaw bez zabezpieczeń i sprawdź czy wtedy się połączysz.

Jeśli tak to kombinuj po kolei z zabezpieczeniami.
  • Poziom 2  
    Sieć działa oczywiście bez ustawienia jakichkolwiek zabezpieczeń. Chce jednak ustawić zabezpieczenia WPA. Skończyły mi się pomysły!!!!Próbowałem wszystkich możliwości ustawienia zabezbezpieczeń na routerze WPA, WEP - nic u mnie nie działało. I tu pierwsze zdziwienie na toshibie (wi-fi PRO/Wirless 3945 ABG) u kolezanki widać zabezpieczenia WPA 2, lecz na routerze ustawiałem tylko WPA - nie WPA 2, u mnie jest widoczne, że sieć jest zabezpieczona lecz nie ma rozpoznania nawet że to WPA. Z drugiej strony jak stawiałem kiedyś sieć domową na D-linku D-624, oba kompy śmigały właśnie na zabezpieczeniach WPA - wszystko było ok. Pomyślałem że to może ewentualnie być kwestia sterownika do mojego wi-fi(PRO/Wirless 2300 BC), wiec zmienilem na najnowszy jaki znalazłem na stronach intela. Jednak to też nic nie pomogło, nie wiem co mam dalej robić - macie jeszcze jakieś pomysły???
  • Poziom 10  
    tez mam podobny problem tylko ze na innym linksysie, mam w laptopie karte intela 2200 bg
    ten linsys to jest do neostrady, tylko ze nie uzywam w nim adsl a zamiast jednego lanu mam ustawiony wan i podlaczony tam modem od kablowki
    na kompier stacjonarnym jest internet
    jak puszcze przez wifi bez zabezpieczen (np teraz tak mam) mam na laptopie internet
    a gdy chce zabezpieczyc jakos incaczej niz tylko przez filtrowanie mac to nie dziala mi na laptopie, ustawiam szyfrowanie wep 64 albo 128 i nie chce sie podlaczyc
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Dtx napisał:
    Sieć działa oczywiście bez ustawienia jakichkolwiek zabezpieczeń. Chce jednak ustawić zabezpieczenia WPA. Skończyły mi się pomysły!!!!Próbowałem wszystkich możliwości ustawienia zabezbezpieczeń na routerze WPA, WEP - nic u mnie nie działało. I tu pierwsze zdziwienie na toshibie (wi-fi PRO/Wirless 3945 ABG) u kolezanki widać zabezpieczenia WPA 2, lecz na routerze ustawiałem tylko WPA - nie WPA 2, u mnie jest widoczne, że sieć jest zabezpieczona lecz nie ma rozpoznania nawet że to WPA. Z drugiej strony jak stawiałem kiedyś sieć domową na D-linku D-624, oba kompy śmigały właśnie na zabezpieczeniach WPA - wszystko było ok. Pomyślałem że to może ewentualnie być kwestia sterownika do mojego wi-fi(PRO/Wirless 2300 BC), wiec zmienilem na najnowszy jaki znalazłem na stronach intela. Jednak to też nic nie pomogło, nie wiem co mam dalej robić - macie jeszcze jakieś pomysły???

Kolego jaki system operacyjny jest zainstalowany na tym laptopie? Jeżeli Windows XP to czy masz zainstalowany dodatek SP2 i późniejszą poprawkę systemu dotyczącą połączeń Wi-Fi?

Jeżeli już masz to wszystko zainstalowane to kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie sieci bezprzewodowych i wybierz "Wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe"

Teraz:

1. Z menu po lewej stronie wybierasz "Zmień ustawienia zaawansowane"
    2. W otwartym oknie wybierz zakładkę "Sieci bezprzewodowe"
    3. Na dole w okienku masz wyświetlone nazwy sieci bezprzewodowych, usuń je wszystkie i kliknij "OK"
    4. Ponownie Klikasz prawym na ikonie sieci bezprzewodowych na pasku koło zegarka i wybierasz "Wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe"
    5. Z menu po lewej stronie wybierz "Skonfiguruj sieć bezprzewodową w domu lub w małej firmie"
    6. Klikasz na "Dalej"
    7. W okienku "Nazwa sieci:(SSID)" wpisz nazwę Twojego Access Point'a wyświetlaną w wykazie sieci bezprzewodowych, zaznacz pozycje "ręcznie przypisz klucz sieciowy" oraz "Użyj szyfrowania WPA zamiast WEP..." i kliknij na "Dalej"
    8. Zaznacz "Skonfiguruj sieć ręcznie" i kliknij "Dalej"
    9. Kliknij "Zakończ"

Teraz podwójnie myszką na Twojej sieci w wykazie sieci bezprzewodowych, powinno pokazać się okienko do wpisania klucza WPA-PSK

Pozdrawiam.

P.S
    Czy instalowałeś oprogramowanie z płyty dostarczonej z routerem? Mam nadzieję że nie. ;)
  • Poziom 2  
    Witam.
    Na początku to wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i wskazowki....:D Problem okazał się jednak inny...., mianowicie wykrzaczył się soft w moim routerze - a dokładnie przy wyborze jakiejkolwiek opcji zabezpieczeń ładowne były tylko jedne WPA2 i w tym był cały problem....! Ale to już załatwiłem :D:D:D:D i teraz wszystko hulaaa całkiem ładnie. Jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc.

POZDRAWIAM.