Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowa antena satelitarna - pytania lamera

02 Lis 2003 10:46 3880 4
  • Poziom 28  
    Chciałbym wkroczyć w świat telewizji cyfrowej.Nie wiem nic na ten temat.Proszę o pomoc :oops: .

Kupiłem nowy tuner cyfrowy w Niemczech za 50 Euro - czy to drogo? (2000 kanałów, sterowanie rotorem,uaktualnianie oprogramowania przez satelitę itp...). Podłączyłem go pod talerz anteny analogowej (średnica 90cm) ale odbieram zaledwie 20 kanałów z Astry i 26 z Hotbirda (niektóre skaczą klatka po klatce, a wskaźnik sygnału - dioda LED - mruga nieregularnie). Przyczyną tego jest najprawdopodobniej konwerter (10950MHz - 11700MHz). Posidam drugi zestaw analogowy gdzie konwerter jest do 2GHz. Czy to też nie za mało??? Proszę o poradę

1.jaki wybrać konwerter (zakrez częstotliwości) i ile orientacyjnie może kosztować?
    2.ile bede odbierał z tego zestawu kanałów (mam obrotnicę anteny), ile polskojęzycznych?
    3.jaki kupić tuner - marka (jeśli będzie śmigać chcę kupić jeszcze jeden zestaw)?
    4.czy są sposoby odbioru pakietów płatnych ale bezpłatnie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam , moze na poczatek podaj nazwe tunera jaki zakupiles w Niemczech .Jesli chodzi o konwerter do tunerow cyfrowych to powinien byc full band ,ale na nim tez powinnes odbierac ,tylko ze nie cale pasmo pod warunkiem ze jest stabilnym w odbieranym pasmie .

Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 22  
    a ja mam pytanko z innej beczki (w sumie to jest pytanie mojego kolegi): czy z technicznego punktu widzenia mozna zlamac cyfre plus albo polsat poprzez np. zmiane oprogramowania na tunerze? nadmienię iż producentem sprzętu który on posiada jast "Comsat"

-----------------------------------------------------------------------
    oj, sorry, właśnie znalazłem temat o który mi chodziło: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic74698.html
  • Poziom 16  
    Comsat w swej ofercie ma dwa rodzaje odbiornikow , jeden do odbioru programow fta, a drugi przystosowany do zastosowania modulow CI ,czyli mozliwosc odbioru programow kodowanych po zastozowaniu odpowiedniego modulu i karty .Model FTA z tego co poczytalem w jego parametrach ,powinien dac sie nawet zaprogramowac na niskie sr ,czyli jest mozliwosc odbioru wszystkich polskich programow nie kodowanych lacznie z Polsatami 1,2.Ciekawa rzecza jest to ze obydwa tunery w tunerach swoich podaja mozliwosc zaprogramowania do 4000 kanalow , Ty do 2000 , moze to jest jeszcze jakas starsza wersja , podaj moze jakis symbol , moze byc na tylnej sciance ,jesli niema nic na panelu przednim .Tu jest oferta firmy http://sart.com.pl/c_default.php/cPath/1 zobacz .

Krzysztof