Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ekranu logowania - Windows XP

18 Lip 2007 17:40 9042 12
  • Poziom 21  
    Mam problem z zalogowaniem się do systemu Windows XP (wer.Pro z SP1).
    Mianowicie system wczytuje się do momentu pojawienia się ekranu z napisem Microsoft Windows - chwilę po tym zawsze pojawia się ekran logowania.
    Nie wyskakuje żaden błąd - po prostu NIC nie dzieje się dalej. Dysk przez pewien czas pracuje, potem nie dzieje się już nic.
    Tak samo jest w trybie awaryjnym..
    Sprawdzałem dysk programem Partition Magic - pojawia się komunikat błędu 1516, co też sprawdziłem w google:
    "Partition improperly dismounted
    The partition dirty flag is set in a restart record in the journal file. This error may have been caused by a power failure or system crash while the Windows NT operating system was writing the partition."
    Jako poradę podano użycie chkdsk /F - problem tylko jest taki, że nie ma takiego przełącznika...
    Proszę o pomoc...
  • Spec od komputerów
    To użyj innego Fdiska.Masz FAT32 czy NTFS ?
  • Poziom 39  
    Jednak nie czytałeś, a szkoda, bo mógłbyś się czegoś nauczyć:
    BOOTCFG
    To polecenie służy do konfiguracji rozruchu i odzyskiwania. To polecenie ma następujące opcje:
    bootcfg /add
    bootcfg /rebuild
    bootcfg /scan
    bootcfg /list
    bootcfg /disableredirect
    bootcfg /redirect [szybkość] | [useBiosSettings]
    Na przykład:
    bootcfg /redirect com1 115200
    bootcfg /redirect useBiosSettings
    Można użyć następujących opcji:
    /add : Dodaje instalację systemu Windows do listy menu rozruchowego.
    /rebuild : Przechodzi przez wszystkie instalacje systemu Windows, aby użytkownik mógł określić instalacje do dodania.
    /scan : Skanuje wszystkie dyski w poszukiwaniu instalacji systemu Windows i wyświetla wyniki, aby użytkownik mógł określić instalacje do dodania.
    /default : Ustawia domyślny wpis rozruchu.
    /list : Wyświetla wpisy znajdujące się na liście menu rozruchu.
    /disableredirect : Wyłącza przekierowanie w module ładującym rozruchu.
    /redirect : Włącza przekierowanie w module ładującym rozruchu z określoną konfiguracją.
  • Poziom 39  
    Wszystkie niezbędne narzędzia i pliki, które ewentualnie trzeba będzie podmienić znajdują się na płycie instalacyjnej Windows. Wygląda na to, że ma uszkodzony userinit.exe lub explorer.
    ----------------------------------------------
    Oczywiście same się n ie uszkodziły, więc należy się spodziewać obecności robali lub trojanów na dysku.
  • Poziom 21  
    @md - chwilę to trwało (uszkodzony Win jest na tej samej maszynie na której Ubuntu dzięki któremu mam w ogóle łączność ze światem..)

A więc tak - bootcfg /scan:
    Error: Failed to succcessfully scan disks for Windows instalations. This error may be caused by corrupt file system which would prevent Bootcfg from succcessfully scanning. Use chkdsk to detech any disk errors.

chkdsk /p - nie zwraca ŻADNYCH błędów.

Userinit podmieniałem. Obecność robali lub trojanów - na bieżąco dokonuję skanów Ad-aware, Spybot, HijackThis i programem antyvirusowym Nortona...

Dopiszę tak - wczoraj rano komputer działał bez problemów. Wieczorem jednak już odmówił posłuszeństwa.

@tronic1 - które narzędzia Hiren's użyć ?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Skoro masz Linuxa, to nie potrzebujesz Hirens CD, podmień explorer.exe.
  • Poziom 21  
    Proszę wybaczyć moje milczenie, ale w pewnym momencie posypało się wszystko - system Windows zaczął sypać niebieskimi ekranami, potem jeszcze poleciał GRUB. Skończyło się na odrzucanej przeze mnie reinstalacji systemu. Cóż, poprzedni system miał już 3 lata...
    W każdym bądź razie dziękuję Panom za pomoc w temacie.
    Zamykam aby nie śmiecić.

Z poważaniem
    Nerevarine