Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralka telefoniczna 'pod' wideodomofon

matmus 18 Jul 2007 18:12 1140 0
    matmus
    Level 10  
    Witam,

Ostatnio noszę się z zakupem wideodomofonu 2-rodzinnego. Chciałbym jednak mieć możliwość sterowania elektrozamkiem i rozmowy z modułem zewnętrznym przez zwykły telefon stacjonarny.
    Wiem, że przy "zwykłych" domofonach są centrale telefoniczne z odpowiednim zestawem we/wy.

Słyszałem jednak opinie, że w przypadku wideodomofonu (ze względu na cyfryzację przesyłanego sygnału?) żadna z dostępnych na rynku central nie będzie mogła tego "udźwignąć". Podobno, nawet jeżeli znalazłbym gdzieś jeszcze wideodomofon analogowy - to także nie będzie tego pod co podłączyć (nie ma centralek z wejściem analogowym na domofon?). Póki co, wolę nie dowierzać tym opiniom, a pytanie brzmi:
    Na jaki wideodomofon (tj. przynajmniej jaki standard połączeniowy) i jaką centralkę /przydałby się model, ew. producent/ powinienem się zdecydować :?:
    (oczywiście, jeżeli takie 'coś' jest w ogóle możliwe...) A jeżeli nie - czy "w miarę" niewielkim kosztem/wysiłkiem można jakąś centralkę do tego celu zaadaptować?
    Jeszcze co do centrali - nie oczekuję od niej w zasadzie żadnych innych funkcji (linia to jeszcze analogowe PSTN). Przy okazji - czy dla modemu ADSL-owego będzie stanowił jakiś zgrzyt fakt, że całość pójdzie przez centralę?

Będę też wdzięczny, jeżeli ktoś mógłby mi polecić dobry vel. sprawdzony model wideodomofonu (raczej B&W, koniecznie kaseta 2-rodzinna + możliwość dołączenia modułu pamięci albo już wbudowany taki moduł). Pytam, ponieważ miałem już dość przykre doświadczenia z marką RadioLink (zewn. głośnik wyjątkowo głośno 'trzeszczał' przy włączeniu podglądu kamery /bez podnoszenia słuchawki/ - co jest dla mnie wadą, gdyż oczekuję dyskretnego podglądu)...

Z góry dziękuję