Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewierciłem kabel przed licznikiem. Co teraz??

Illusionistic 18 Lip 2007 21:58 2834 12
  • #1 18 Lip 2007 21:58
    Illusionistic
    Poziom 9  

Witam.
    Panowie mam straszny problem mianowicie przewierciłem kabel przed licznikiem ten co idzie prosto ze słupa!!posypały sie iskry ale na szczęcie nic sie nie stało:)
    Sprawa wygląda tak. Chciałem poprowadzić kabel do chłodziarki wewnątrz budynku w korytkach bo to miało iść pod sufitem i żeby ładnie wyglądało, chciałem wywiercić otwór pod kołek rozporowy jakieś 15cm poniżej gniazdka które jest na wys. ok 2m i jak się wwierciłem to posypały sie iskry.. myślę no to spoko podwójna robota. Wziąłem sie za podkucie żeby założyć puszkę i podłączyć przewiercony kabel patrzę a tu w podwójnej izolacji gruby kabel siłowy!! szukam bezpieczników żeby wyłączyć prąd i patrzę a to idzie prosto ze słupa do głównej rozdzielni, wewnątrz budynku na wys. ok 2m!!
    Co mam teraz zrobić?? ile mnie to będzie kosztowało bo aż sie boję pomyśleć:(
    Od razu mówię na wstępie że na pewno nie mogę tego tak zostawić bo to jest nowiutki jeszcze nie otwarty sklep a nad nim będzie hotel:(

0 12
  • #2 18 Lip 2007 22:05
    vcc
    Poziom 33  

Jak najszybciej zgłoś do ZE niech przyjadą i wyłączą prąd i niech to naprawią, przecież specjalnie nie przewierciłeś tego kabla.

0
  • #3 18 Lip 2007 22:07
    wiatrak525
    Poziom 14  

zgosic do ze i powiedziec cala prawde, jesli bespieczniki wywalily to wymienia a ty zaplacisz chyba 80 zl czy cos w poblizu, jesli sami dojda to bedzie zle powiedza ze sie wkradales.,moze ktos ci naprawi instalacje jakis elektryk a on sobie zalatwi goscia co mu zaplombuje, pamietaj jesli ty ich uprzedzisz nic ci nie grozi jesli oni to juz co innego. powodzenia i spoko

Moderowany przez Błażej:

Nie ma czegoś takiego jak "bespiecznik"! Poza tym cały post napisany bardzo niechlujnie. Ostrzeżenie za pisownię.

0
  • #4 18 Lip 2007 22:14
    Illusionistic
    Poziom 9  

Bezpieczników żadnych nie wybiło tylko sie posypały iskry, ale ten kabel idzie bezpośrednio do słupa:( A czy mogą się doczepić w jakiś sposób do tego że zanim zacząłem wiercić to powinienem sprawdzić jak lecą kable??
    Wszystko jest ok ze strony właścicielki sklepu bo to moja ciotka ale ona dzierżawi ten sklep!! prąd jest w sklepie i wszystko działa:)
    Jeszcze jedna sprawa bo ja troche obrałem ten kabel bo nie wiedziałem że to jest kabel do licznika:( dzwonić na pogotowie energetyczne??
    Czy bardzo mi sie dostanie??

0
  • #5 18 Lip 2007 22:20
    wiatrak525
    Poziom 14  

co oznacza (obralem kabel ( jesli byl pod napieciem to dziwne ze piszesz, powtarzam, jesli ty zglosisz i opowiesz cala sprawe nie bedzie problemu zaplacisz za wymiane bezpiecznika a jesli sie nie spalil popros elektryka i temat ci zalatwi bez obawy

0
  • #6 18 Lip 2007 22:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 18 Lip 2007 22:22
    Illusionistic
    Poziom 9  

Ile będzie kosztował przyjazd pogotowia i odłączenie prądy na słupie??
    Naprawdę jestem strasznie spanikowany!!

0
  • #8 18 Lip 2007 22:29
    vcc
    Poziom 33  

Jak nie zgłosisz i sami przyjadą to na dzień dobry ci z 500zł a jak zgłosisz to góra 100zł i będziesz o wiele spokojniejszy.

0
  • #9 18 Lip 2007 22:54
    dj_scubi
    Poziom 10  

Poperam kolegów: zgłosic do ZE..

0
  • #10 18 Lip 2007 23:35
    Illusionistic
    Poziom 9  

Hej już mi lepiej:) dzwoniłem do znajomego i powiedział że mi to załatwi:) jutro rano o 7ma ze mna zajechać i to załatwić.
    Dam znać ile mnie to kosztowało:) Dzięki Panowie za pomoc:)
    Pozdrawiam i nie zamykam:)

0
  • #11 19 Lip 2007 14:40
    wiatrak525
    Poziom 14  

Uprzejmię przepraszam MODERATORA za niechlujną pisownie i błedy ortograficzne i stylistyczne.
    Oczywiscie nie ma *bespieczników* są tylko *bezpieczniki*. Mam 50 lat i jak czytam rózne posty to nie zauważylem, by zbytnio przywiązywano uwagę do pisowni. Jeszcze raz przepraszam jeśli gogos uraziłem moim niechlujstwem. Krzysztof.

0
  • #12 19 Lip 2007 14:53
    vcc
    Poziom 33  

Tylko jak ci to "załatwi"?, żeby później ZE nie oskarżył cię o kradzież prądu a wtedy to już panowie nie są tacy mili i zaczynają od 2000zł, każda ingerencja w przewody przed licznikiem powinna być zgłoszona.

0
  • #13 19 Lip 2007 16:58
    ry1e2
    Poziom 10  

Witam. Kolego ja na Twoim miejscu wstawiłbym w to miejsce puszkę z możliwością oplombowania (oczywiście o zaciskach odpowiadających przekrojowi kabla) i bzdurą jest to co ci tu wszyscy piszą , że kabel przed licznikiem jest ZE. W umowie na dostarczenie energii jest napisane jasno " granicą są zaciski prądowe na szczycie budynku lub na zaciskach prądowych ZK kierunku odbiorcy. Także ZE na tej trasie jest tylko i wyłącznie licznik Powinneś powieżyć tą pracę kompetentnej osobie. Po wykonaniu tej pracy zgłoś ZE żeby przyjechali ci to oplombować. Pozdr

0