Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFD 1604 brzęczy przy wirowaniu.

18 Lip 2007 22:19 3009 7
  • Poziom 10  
    Mam problem polegający na wydawaniu brzęczenia w okolicy pompy przy funcji odwirowywnia w pralce BOSCH WFD 1406 . Dzwiek ten zanika po włączeniu zatrzymania wirowania i ponownym jego włączeniu. Czy ktoświe co to może być .Podejrzewam uszkodzoną cewkę elektrozaworu ale nie jestem pewien ?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 23  
    Wyjmij filtr pompki (na dole pralki) i dokładnie oczyść wnętrze.(może wpadła moneta,śrubka itp.)
    Powinno pomóc, a jeśli nie to pewnie pompa do wymiany...
    Ps.Elektrozawór jest na górze pralki - tam gdzie dochodzi wąż dopływu wody i nie włącza się na wirowaniu, tylko podczas poboru wody do pralki.
  • Poziom 10  
    Dziekuję za odpowiedź .
    problem wydaje mi się poważniejszy.
    Pralka normalnie pobiera wodę i ją wypompowuje. Po kolejnym płukaniu ( 2-gie ) i wypompowaniu słychać głośny " jęk". Wyłączenie przyciskiem wypompowania powioduje zanik dźwięku. Myślę,że jest to elektronika pompy ( np elektrozawór) Czy mozna go odzielnie kupić czy zawsze w komplecie z pralką? A może to wiecej niżelektrozawór np triak ? Jak to sprawdzić ?
    Jarek
  • Poziom 17  
    Jak pisał elektro-dom, elektrozawór nic nie ma do programu odpompowania, przyjmij to do wiadomości. Co do "jęków" to może być już częściowo zużyty silnik pompy i wydaje takie dźwięki. I na koniec pompka nie ma nijak żadnej elektroniki...
  • Poziom 23  
    i nie ma żadnego elektrozaworu pomki :)
    a jak brzmi jęk TRIAKA??????
    :)
  • Specjalista AGD
    elektro-dom napisał:

a jak brzmi jęk TRIAKA??????
    :)

Może tak jak ryk jaka :lol:
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    Dość żartów - oczywiście to odgłos agonii pompy.