Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gitarowy 10W

mnich13 18 Lip 2007 22:20 7171 7
  • Witam
    Dziś chciał bym przedstawić moją nową konstrukcję która jest ,,Piecyk gitarowy,,

Przed wzmacniacz na tranzystorach. Regulacja tonów niskich średnich i wysokich oraz oczywiscie czułości i głośności. Wejście gitarowe i basowe.
    schemat oraz inne dane na str:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1054457#1054457
    Piec gitarowy 10W

Koniec mocy zbudowany na układzie scalonym tda2040
    Formalnie miał on mieć moc 50W ale z 10W gra idealnie.
    schemat:
    http://www.eres.alpha.pl/elektronika/readarticle.php?article_id=42
    Piec gitarowy 10W

Zasilanie
    Trafko będące oryginalnie w tej obudowie czyli 12,5V 1A wystarcza,
    płytka zasilacza tez oryginalna tyle że dodałem kondensator 4700µF oraz 200nF
    Piec gitarowy 10W

Obudowa
    Obudowa pochodzi z pewnego zestawu głośnikowego był to subwoofer z zasilaczem.
    Piec gitarowy 10W

Odsłuch
    Bardzo zły, przesterowanie, brum sieciowy, normalnie(czyli gdy preamp był podłączony do wierzy)w preampie działała regulacja tonów a teraz nie działa.

Mowa końcowa
    Jeśli nie przestanie buczeć, charczeć, przesterowywać i będzie sie dał regulować to go rozmontuje i preamp wykorzystam gdzie indziej.
    Ogólnie gdy byłem u mojego gitarzysty usłyszałem motywujące słowa,,Jak na pierwszą konstrukcję super, przecież gra!!,,

Etapy budowy
    etap 1
    Zrobiona dziura pod filtr i jego zamontowanie.
    Piec gitarowy 10W

etap 2
    Wmontowany zasilacz i trafo oraz ich połączenie.
    Piec gitarowy 10W

etap 3
    Przed wzmacniacz i potencjometry zamontowane.
    Piec gitarowy 10W

etap 4
    No i końcówka mocy.
    Piec gitarowy 10W

etap 5
    Kabelki powiązane.
    Piec gitarowy 10W

PS. Piec ten niema włącznika nie miałem pod rękom a poza tym i tak nie działa tak jak ma.
    PS.2. Napisów niema zvtego samego powodu co w PS. 1.

Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 19 Lip 2007 00:33
    Bartas14pn
    Poziom 14  

Fajny żart tylko nie wiem w jakim celu autor umieszcza swój opis skoro nie jest zadowolony z projektu i ma zamiar wszystko rozmontować?

• #3 19 Lip 2007 09:03
    karpiu
    Poziom 10  

Nie dziwię się że to nie działa skoro wszystkie kable sygnałowe przebiegają w sąsiedztwie transformatora. Brum niesamowity z tego jest.
    Możesz spróbować wsadzić między przewody a trafo laminat nie trawiony może wystarczy w roli ekranu.
    Lepiej byłoby gdyby trafo znalazło się po drugiej stronie w stosunku do wszystkich części czułych układu.

PS zauważ że nawet sygnał z wyjścia preampa do wejścia końcówki mocy masz przepleciony z kablem zasilania ! dramat !

• #4 19 Lip 2007 12:28
    wilku_sc
    Poziom 21  

Kable ekranowane, ekranowanie trafa (ekrany do masy)- na pewno coś pomoże. Zgodnie ze sztuką obudowa powinna być metalowa i umasiona.
    jeśli nie działa regulacja to pewnie coś musiałeś sknocić. Odpocznij potem powoli i spokojnie zacznij szukać przyczyny. Musi działać, trzeba tylko cierpliwości ;)
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

• #5 26 Lip 2007 11:53
    matel001
    Poziom 20  

Bartas14pn napisał:
    Fajny żart tylko nie wiem w jakim celu autor umieszcza swój opis skoro nie jest zadowolony z projektu i ma zamiar wszystko rozmontować?

Np. po to żeby inni nie powtarzali jego błędów

• #6 27 Lip 2007 00:39
    Ooz
    Poziom 12  

Do autora: dziwne masz podejscie... masz w sumie maly problem i przyjmujesz rozmontowanie... Poza tym jak zapewne wiesz preamp jest sprawdzony przez duza liczbe ludzi i to ze nie dziala jak powinien to twoja wina.
    Walcz! :P
    PS
    To nie jest piec, a head ;) Piec zawiera glosnik.

• #7 27 Lip 2007 16:11
    mnich13
    Poziom 15  

A to niby nie zawiera?
    Preamp jest rewelka tylko ta końcówka mocy jest do kitu i zasilacz i ja, bo nie umiem wszystkiego za ekranować porządnie.
    Pozdro

• #8 27 Lip 2007 17:27
    Ooz
    Poziom 12  

No glosnika nie zauwazylem... sory
    Nie lam sie ;p

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME