Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon S1IS brak obrazu z obiektywu w wizjeże i wyświatlaczu

19 Lip 2007 12:56 1658 3
 • Poziom 10  
  Witam!

  Prosze o pomoc. Podczas robienia zdjęć coś się zwaliło i teraz nie mam przekazywanego obrazu z obiektywu na wyświetlacz i wizjer. Funkcje aparat wyświatla na czarnym tle. Zdjęcia wychodzą idealnie czerne :(
  Może spotkaliście sie z taką usterką? Wszystkie pomysły mile widziane ( reset, powrót do ustawień fabrycznych zrobione...)

  dzięki za ewentualną pomoc
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Witam!
  Po prostu padła matryca. Spróbuj poszukać jakiegoś uszkodzonego w allegro i sobie przełóż matrycę, ale najpierw dokładnie przepatrz styki od matrycy może zawilgotniały.
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 10  
  Gruby181 - Dzięki za pomoc!

  Temat już chyba nie aktualny :)
  Masz na 99% racji - poszła matryca. Jest jednak szczęście w nieszczęściu. Byłem w firmie specjalizującej się w naprawie aparatów ( w Lublinie). Jestem pod wrażeniem uczciwości. Stwierdził, że to prawdopodobnie walnięta matryca. Jednak to nie problem, bo autoryzowany serwis w Warszawie wymienia matryce za free :)
  Nie trzeba gwarancji, potwierdzeń zakupu

  Skontaktowałem sie z Canon Polska i potwierdzili, że ten model aparatu jest na liście pechowych modeli z uszkodzonymi matrycami. Otrzymałem namiary na autoryzowany serwis na Żytniej w wa-wie i aparat pojechał kurierem. Jezeli to rzeczywiście matryca to aparat zostanie naprawiony w ciągu 3 tygodni i odesłany na koszt Canona.

  Ja mialem szczęście, że trafiłem na uczciwego fachowca w serwisie w Lublinie. Przegladając inne forum natrafiłem na identyczny przypadek kolegi z Poznania. Niestety tam w serwisie skasowali go na 250zł a aparat pewnie wysłali na żytnią do Wa-wy, kasa zostanie pewnie u nich :(
  Są ludzie i ludziska, niestety...

  Znalazłem adres tego porządnego serwicu w Lublinie: Hryniewickiego 46. Za uczciwość można ich polecić.

  Pozdrawiam