Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Free energy- działające urządzenie

ak-dk 09 Mar 2008 15:30 198594 614
Przewód Toplex
 • #151
  Kazor
  Level 17  
  :arrow: _jta_

  Wiesz, mam spory szacunek dla Ciebie...za pokaźną, naprawdę imponującą wiedzę!

  Jak to jest że w ogóle chce Ci się prostować to "pokrętne" myślenie niektórych tutaj, bo to topic z tych innych niż wszystkie moim nieskromnym może zdaniem?
  Ostatnio jest nawet względnie, ale wcześniej w temacie różne cuda się działy...

  może to i offtopic i mogłoby być na priva, ale nic o nas bez nas :)

  pozdrawiam
  Łukasz
 • Przewód Toplex
 • #152
  FocusMan
  Level 11  
  Nie chodzi o rodzaj urządzenia czy AC czy DC to sprawa drugorzędna i nieistotna dla postawionej tezy, jeśli jest tam AC to niech tak będzie, zakładam, że tak było w oryginale. A urządzenie i tak niema szans zadziałać przynajmniej nie w takiej konfiguracji, ten drobny szczegół o którym wspomniałem okazuje się nie być taki drobny. W takim razie podpowiedź dla wszystkich zainteresowanych: Nasz wynalazca N.Tesla kochany przez wszystkich zwolenników FreeEnergy był trochę jak David Copperfield, lubił robić sztuczki i zadziwiać tłumy, dawał temu wyraz na wielu publicznych pokazach, lecz to nie znaczy, że był oszustem albo magikiem. Każdy jednak wie, żeby wyciągnąć króliczka z kapelusza trzeba go tam najpierw sprytnie włożyć tak żeby nikt tego nie zauważył.
 • #153
  ak-dk
  Level 12  
  Może chodzi ci o to że lampy elektronowe nie będą działać z zimną katodą, bo bez żarzenia nie zajdzie emisja?? Bo jak w lampie próżniowej katoda nie będzie
  emitować elektronów to nie zadziała.
 • #154
  matroxi
  Level 14  
  Po wielu badaniach, doświadczeniach doszedłem do wniosku, że tak zwany efekt telekinetyczny czy jakoś tak występujący w piramidach to zwykła energia orgonu. Energia orgonu jest to żywa energia wszech otaczająca nas.
  Powyższą energię można za prząść do tego aby wykorzystać ją do np. wytwarzania energii elektrycznej. Wiemy już że ta energia przebiega wzdłuż ziemi, biegunów E-W, a nie wbrew temu co sądzono N-S. Przebiega ruchem lekko wirowym. Posiada właściwości odbijania zbliżone do światła, jest bardzo podatna na wszelkie zmiany pola magnetycznego, elektrycznego. Przebiega z różną prędkością w różnych ośrodkach. Przykładem jest ogniwo Joego, gdzie na początku sądzono, że to wodór powstały w wyniku elektrolizy zasila silnik spalinowy zasilany tym ogniwem lecz wkrótce okazało się że nie -nie będę zagłębiał się w szczegóły, odsyłam do lektury.
  Uważam, że Tesla w swoim projekcie zasilania samochodu oraz odbiornika darmowej energii wykorzystał właśnie tą energię. Uzyskując ją w dwa różne sposoby. Energię tą można wyzwolić przy połączeniu ciał, cieczy, gazów organicznych z metalem obojętnym magnetycznie o bardzo wysokim połysku (co ciekawe aluminium się nie nadaje).
  Zbudowałem już kilka odbiorników darmowej energii Tesla z różnych materiałów i tylko na stali kwasoodpornej, całkowicie obojętnej magnetycznie urządzenie zadziałało.
  Jeden z przykładów wykonania dla wszystkich którzy by chcieli taki odbiornik Tesli zrobić.
  1. Blacha kwasówka jak w opisie o jak największej powierzchni.
  -musi być wypolerowana jak dupcia niemowlaka, najlepiej całą powierzchnię przejechać bardzo drobnym papierem ściernym a następnie wypolerować, koniecznie tak aby można było się przejrzeć (od tego zależy efekt końcowy) -dla potrzeb testu można obrobić tylko jedną stronę.
  2. Płyta np. ze sklejki jako podtrzymanie blachy o powierzchni nieco większej niż blacha.
  -powierzchnia sklejki musi być od strony blachy pomalowana jakąś farbą (celem uszczelnienia jej oraz lepszego kontaktu z klejem i blachą)
  3. Do dolnej krawędzi (nie rogu) blachy przykręcamy przewód elektryczny za pomocą śruby i podkładek.
  4. Wypolerowaną blachę odtłuszczamy np. ludwikiem i wycieramy do sucha, od strony niewypolerowanej można przetrzeć rozpuszczalnikiem.
  5. Całość blachy lakierujemy bezbarwnym lakierem najlepiej organicznym lub o dużej zawartości związków organicznych, ja użyłem lakieru celulozowego nie rozcieńczonego, (warstwa musi być solidna nie za cienka) i też działa.
  -ważne jest aby wszystkie krawędzie były polakierowane bez tzw. "wżerów" czyli niepolakierowanych kawałków
  6. Po wyschnięciu lakieru przyklejamy blachę do sklejki stroną niewypolerowaną za pomocą np. Distalu.
  7. Całość montujemy na maszcie im wyżej tym lepiej, zdala od wszelkich urządzeń zakłócających czyli, linii energetycznych, transformatorów, pól magnetycznych, przewodów i kabli.
  -Próbnie nastawiamy powierzchnią wypolerowaną na zachód (z możliwością korygowania), na drodze "patrzenia płyty" nie mogą stać inne urządzenia elektryczne.
  8. Przewód doprowadzamy do swojego laboratorium.
  9. Uziom- zakopujemy 4metry bednarki w odległości min.30cm. od powierzchni lub wg. pomysłu i przewód od niej też doprowadzamy do swojego laboratorium.
  10. Budujemy przerywacz z możliwością regulacji częstotliwości, swój zbudowałem na układzie 555.
  Na razie żadnych danych liczbowych nie podaje do czasu zbadania charakterystyki f/u c/u
  c-pojemność kondensatora na przerywaczu.
  Nie podaje dlatego że nie chcę mówić że przy pojemności 10mikroF , f= 100Hz, osiągam napięcie 800V i prąd 1A na wyjściu bo gdy zmienię f=260MHz (oczywiście przesadzam, układ 555 prędzej się zesra niż da tyle) to osiągnę 100A (podobnie jak Tesli samochód).
  Ciekawostką jest to że korzystając z energii orgonu do tranzystora o mocy 100mW podłączam obciążenie 1,5A i nawet się nie nagrzał, nie mówiąc o jego spaleniu.
  Na razie jestem w fazie zakupu lepszych przyrządów pomiarowych.
  O postępach w moich badaniach będę informował.
  Częstotliwość rezonansowa ziemi wg. Tesli to 100kHz, muszę przeprowadzić próby właśnie na tej częst.
  Jak skończę to podam konkretne wyniki oraz wartości użytych elementów
 • Przewód Toplex
 • #156
  thereminator
  Conditionally unlocked
  Matroxi :arrow: Gratuluję konstrukcji. Mógłbyś podrzucić schemat i fotki? W przyszłym roku planuje wyprawy na bieguny wschodni i zachodni, aby powtórzyć wyczyn Marka Kamińskiego, który jako pierwszy zdobył bieguny północny i południowy w jednym roku. Można będzie w trakcie wyprawy poeksperymentować z Twoim urządzeniem. :D
  Jakbyś potrzebował magnesów z biegunowością E-W to daj znać, znam gościa co nimi handluje...

  Mysłałem, że to forum techniczne, ale chyba się myliłem, tej dyskusji nie można nawet nazwać kabaretem, bo nie jest śmieszna a wręcz przerażająca dyletanctwem i nieuctwem co niektórych dyskutantów.
 • #157
  Jarkon2
  Level 25  
  matroxi: Chciałbym wierzyć w to co napisałeś, ale bądź bardziej przekonywujący - wrzuć jakieś fotki tego co zrobiłeś, to pewnie pokuszę się o osobiste sprawdzenie tych układów; jaka duża jest ta blacha, z której wyciągasz 800V 1A? Jakimi miernikami to zmierzyłeś?

  _jta_: BFP520 :)
 • #158
  matroxi
  Level 14  
  Chciałbym sprostować swój tekst a mianowicie
  Odnośnie:
  do tranzystora o mocy 100mW podłączam obciążenie 1,5A i nawet się nie nagrzał, nie mówiąc o jego spaleniu.
  Powinno być: do tranzystora o prądzie 100mA podłączam obciążenie 1,5A i nawet się nie nagrzał, nie mówiąc o jego spaleniu.
  Użyłem tranzystora BF 420 Umax=300V, Imax=100mA. -aczkolwiek dziękuję Jarkon2 za podanie przykładu

  Odnośnie:Wiemy już że ta energia przebiega wzdłuż ziemi, biegunów E-W
  Powinno być kierunku E-W (bo oczywiście bieguny mamy tylko dwa N-S)

  Za błędy które powstały w wyniku pośpiechu oczywiście przepraszam.

  Miałem żadnych szczegółów nie zdradzać zanim dokładnie nie zbadam urządzenia aczkolwiek jak już pojawiły się wątpliwości to już wyjaśniam.
  Blacha o wymiarach 1m x1m grubość 3-4mm pochodziła z (nieistotne) gdzie była ścianką wanny do mleka. Posiadała regularne rysy po frezie z fabryki, usunąłem je tak jak to opisałem.
  Ważny szczegół śruba mocująca musi być na dole w połowie długości podstawy tak jak to już pisałem.
  Napięcie na kondensatorze 800V - bez obciążenia (mierzone cyfrowym UNITem) -dlatego nie chciałem podawać konkretnych liczb za nim nie dotrą do mnie przyrządy pomiarowe m.in woltomierz analogowy, które zamówiłem.
  Przy podłączeniu obciążenia spadek napięcia wynosił ponad 760V czyli ok 37V na kondensatorze przy prądzie ok. 1.5A
  Na koniec ważna informacja: jako uziomu nie można wykorzystać istniejących już bednarek podłączonych jako uziemienie w sieci 230V lub rur, czy grzejników. Odnośnie tej pierwszej, należałoby ją odłączyć od instalacji 230V i wtedy można jej użyć.

  Ponieważ mój urlop dobiega końca mogę się zajmować tym przez 18godz./dobę jedynie po pracy, czyli jak jest ciemno i zimno (a przed chwilą jeszcze śniegu dojebało, za przeproszeniem).
  Jak tylko dokonam pomiarów obiecuję że umieszczę odpowiednie fotki i opis jak wykonać przerywacz tak jak opisałem wykonanie anteny.
  Moja antenę zawiesiłem na drzewie wys. może 8metrów, przez okres zimowy drzewo nie ma wody ani liści - antena działa, ciekawe czy antena zadziała na wiosnę. Nie polecam wywieszania jej za oknem budynku w pobliżu metalowego dachu czy zbrojenia kondygnacji.
  Przewód łączący antenę z przerywaczem musi być jak najkrótszy tzn. niezbędne połączenie tych dwóch punktów, prowadzić go należy tak aby omijał wszelkie przewody, i obwody elektryczne, rurociągi itp. nawet jeżeli jest dobrze zaizolowany.
  W prototypie użyłem aluminiowego przewodu napowietrznego (energetyka wymieniała linię 230V na kablową i taki mi się ostał) i powiem o dziwo że lepiej działał od miedzianego przewodu 1.5mm/kw.
  Uważam że energie orgonu można porównać do chomika w klatce umieszczonego w bębęnku -chomik biega bębenek się kręci można podłączyć prądnice, ale jeżeli bębenek będzie źle zamocowany np. poziomo lub przytwierdzony na stałe to chomik może sobie jedynie po obwodzie bębenka pobiegać a i tak się nie zakręci.
 • #160
  _jta_
  Electronics specialist
  BFP520: Vcbo=50V Vceo=30V Vebo=5V Ic=50mA Ptot=300mW tj=150C, fT=150MHz (według katalogu CEMI 1983/1984).
  Danych BF420 nie mam, musiałbym szukać w sieci. Może tranzystor się nie nagrzał, bo nie przez niego płynęło te 1.5A?

  W żaden orgon nie wierzę - uważam, że jeśli to urządzenie zbiera jakąś energię, to pochodzi ona ze źródła, które jest
  znane (w sensie że opisują je podręczniki) - pytanie tylko, z którego - może coś przechodzi z sieci elektrycznej?
 • #161
  Jarkon2
  Level 25  
  Chyba tym razem nie masz racji _jta_:

  BFP520:
  http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?f_szukaj=BFP520
  BF420:
  http://www.tme.pl/katalog/index.phtml?f_szukaj=BF420

  Quote:
  W żaden orgon nie wierzę - uważam, że jeśli to urządzenie zbiera jakąś energię, to pochodzi ona ze źródła, które jest
  znane (w sensie że opisują je podręczniki) - pytanie tylko, z którego - może coś przechodzi z sieci elektrycznej?

  Oczywiście trzeba to najpierw sprawdzić, czy energia nie pochodzi ze znanych źródeł.
  Ja myślę, że w podręcznikach jeszcze wszystkiego nie opisano.
 • #162
  Kazor
  Level 17  
  i znów jta będzie musiał udowodnić że nie jest wielbłądem tylko dlatego że skojarzył stary nawet całkiem dobry tranzystor cemi zamiast nowego na zakres UHF albo nawet SHF.

  faktem jest że ani przez jeden ani przez drugi z sposób ciągły 1.5 A nie popłynie (chociaż dobierało się kiedyś te bfp CEMI do pracy impulsowej coś koło ampera-odsyłam do literatury dinozaurzej której nawet nie pamiętam z nazwiska, o parametrach takiego kluczowania strach wspominać, fakt że zdarzały się egzemplarze gruboskórne)...
 • #163
  brofran
  Level 39  
  W ziemskiej atmosferze jest sporo wolnej energii - dla przykladu kazdy zywy organizm ją wytwarza . Jeszcze mozna wymienic energie fal radiowych wszelkiego rodzaju - ogólnie rzecz ujmujac - promieniowania na roznych dlugosciach. Jest to energia ktorą wytwarzaja skonstruowane przez czlowieka urzadzenia , jak tez energia obiektow i zdarzen w kosmosie. Jstota zagadnienia jest to że są to bardzo małe "porcje" energii , Nieprzydatne do jakichkolwiek celow uzytkowych jezeli łapać je chcemy : drucikami , piramidami, kawałkami blach , itp. Jedynie nadajaca sie i opłacalna na obecna chwile to energia : geotermalna,wodna,słoneczna i wiatrowa. Pozostałe rodzaje energii to tylko wskazówke miernika zdolne sa wychylić ....:D
 • #164
  Jarkon2
  Level 25  
  matroxi:
  Chyba każdy kto czyta to co napisałeś ma szereg wątpilwości i trudno się temu dziwić.

  Wątpliwość 1:
  Czy aby się nie nabijasz z forumowiczów wymyślając i opisując jakieś bzdety.
  Żeby udowadnić, że tak nie jest wystarczy, że wrzucisz kilka fotek, np. tej blachy polakierowanej zawieszonej na drzewie, itp.

  Wątpliwość 2:
  Czy aby masz wystarczającą wiedzę, żeby dostrzec ew. błędy w swoich doświadczeniach.
  Żeby rozwiać te wątpliwości powinieneś opisać dokładnie w jaki sposób wykonywałeś swoje doświadczenia, warunki, w których to następowało, np. rodzaj obciążenia na wyjściu i przyrządy jakich używałeś.
  Częściowo już to zrobiłeś, ale jeszcze niezbyt szczegółowo.

  Jeśli wszystkie błędy zostaną wyeliminowane i nadal będziesz twierdził, że to urządzenie dostarcza znaczną moc, to dobrze by było, aby inni też potwierdzili doświadczalnie podobne rezultaty.

  Sądzę, że jak zwykle skończy się na rozwianiu złudzeń na poziomie wątpliwości 2 :) ale może w końcu komuś się uda złapać ten orgon..
  Zatem jak już zacząłeś temat, to podaj wszystkie szczegóły bez robienia tajemniec, bo one tylko odbierają wiarygodność tego co piszesz. Jeśli okaże się, że się pomyliłeś, to trudno, każdemu się zdarza, ale nikt nie będzie wyzywał Cię od wielbłądów :)
 • #165
  Kazor
  Level 17  
  to nie wyzywanie tylko grzeczna sugestia chociaż do przybliżonego uznania Modelu Standartowego :)
 • #166
  gulgulq
  Level 11  
  Panowie, zamiast krytykować poszukajcie:

  Patent 685957 Tesli z roku 1901


  Free energy- działające urządzenie  a co do piramidki, to fotka dr. Pajaka z taka piramida

  Free energy- działające urządzenie
 • #167
  Jarkon2
  Level 25  
  gulgulq:
  I co z tego, że patent Tesli? Widziałem to ze 100 razy i inni pewnie też. Ameryki nie odkryłeś.
  Zbudowałeś? Zadziałało Ci? Jeśli nie, to do roboty, nie będziesz już płacił za prąd, same korzyści. Tylko potem powiedz nam, jak należy to wykonać, żeby działało, bo ja nie wiem.
  matroxi twierdzi, że to działa, więc niech pokaże w jaki sposób zrobić całą konstrukcję.
 • #168
  ak-dk
  Level 12  
  matroxi: nie nabijaj nikogo w bańkę, tylko daj fotki, i napisz więcej szczegółów, chyba że napisałeś to żeby narobić szumu wokół własnej osoby, albo jaja se z nas zrobić. Ja dawałem fotki swoich konstrukcji, czemu ty nie możesz dać?? Boisz się że twój "spisek" zostanie udaremniony??

  PS. Zara się zmajstruje twoje ustrojstwo. zrobię z mniejszego kawałka blachy (polerowanej kwasówki) jak będzie dawało chociażby ze 100V to znaczy że masz racje. Przy okazji wyjdzie szydło z worka, czy jesteś kłamcą czy nie :)
  --------------------------
  No już lakier schnie. Jutro sie okażę....
 • #169
  gulgulq
  Level 11  
  nie oczywiscie ze nie zrobilem,
  chodzilo mi o sposob odpowiedzi, zreszta sam tak do tego podchodze - bardzo sceptycznie, ale tez mi sie chce smiac gdy czytam na ktoryms watku wyczytalem ze to siła diabelska i trzeba egorcyzmy odprawiac,
  w sredniowieczu jak kopernik odkrył ruch ziemi to tez wszyscy byli sceptyczni,

  logicznie wnioskujac - jakie linie energetyczne, pola radiowe itp. w 1906 roku raczej z powszechnm prodem, radiem swiat byl troche w lesie..
  wiec to mozna wykluczyc,

  zostaje pole magnetyczne ziemi, promieniowanie kosmiczne itp.
 • #170
  serwal
  Level 20  
  W nauce jest taka zasada że nie wierzy sie nikomu na słowo, że trzeba udowodnić/powtórzyć doświadczenie w standartowych warunkach przez inny niezależny zespół, w innym laboratorium.
  Nie da sie, to ktoś taki jak matroxi ma wielki problem.
  Jeśli doświadczenie powtórzy np. jta i uzyska porównywalne wyniki zmienię sceptycyzm na umiarkowany optymizm. Na dziś gotów jestem pomóc w powtórzeniu tego co zrobił maxtori.
 • #171
  RADASSS
  Level 14  
  Wszelkie "kwasówki" z jakimi się spotkałem nie są obojętne magnetycznie, są wręcz ferromagnetyczne. Magnes neodymowy je przyciąga.
 • #172
  ak-dk
  Level 12  
  No rzeczywiście. Matroxi ty KŁAMCO!! :) :lol:
 • #173
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Tutaj akuratnie się nie zgodzę - wszystkie "kwasówki" z jakimi ja się spotkałem nie są przyciągane przez magnes - co oczywiście nie świadczy, że ten układ zadziała.
 • #174
  abc-xyz
  Level 12  
  Witam.
  Jest pewna różnica między kwasówką a "kwasówką" czyli blachą kwasoodporną. Kwasówka nie da się przyciągnąć nawet neodymem, czego nie można powiedzieć o kwasoodpornej blasze.

  Nie tak łatwo jest wykonać antenę zbierającą ładunki elektrostatyczne (bo raczej nie chodziło o energię Orgona) jak też samego odprowadzenia ich do kondensatora - zabezpieczonego iskiernikiem, nie mówiąc już o dobrym uziemieniu.

  Jakość anteny w znacznym stopniu zależy od grubości i gładkości powierzchni dielektryka, tak więc nie wystarczy pomalować jej lakierem - ja myślałem o lustrze, ale... odechciało mi się.

  Z tym -przedstawianym już- lampowym schematem również jest coś nie w porządku, nie mogły być w nim zastosowane lampy gazowane -tyratrony- bo chyba chodziło w nim raczej o wzmocnienie i to prądu.
  Do czego/skąd ta cyrkulacja 250MHz... ?
  Z tego co słyszałem silnik ów napędzany był bezpośerdnio z akumulatora, więc akumulator ten mógł służyć również do żarzenia lamp a urządzenie to "jedynie" skutecznie go podładowywało (?)
  Być może i sam silnik był modyfikowany (tak więc Tesla musiał się do tego pokazu przygotować), mógł mieć rdzen stojan/wirnik wykonany z magnesów, z nawinietymi na nie uzwojeniami, czyli coś jak "induktorki" z piramidki a wówczas to już telekinetyka... o której jeśli już, to nadal nie wiele jest wiadomo.
 • #177
  RADASSS
  Level 14  
  Na Podkarpaciu jest aż tyle neodymu ?!.........
 • #178
  abc-xyz
  Level 12  
  Nie tyle przemyślenia co konkluzje - opatentowane znaczy działające, więc to co się podaje publice celowo obarczane jest jakimś błędem / niedopowiedzeniem, bo patent chroni jedynie przed masową produkcją nie zaś przed wyrobami jednostkowymi a już te wywołały by rewolucję na którą widocznie... w/g możnych tego świata jeszcze nie czas.
 • #179
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  abc-xyz wrote:
  opatentowane znaczy działające
  - opatentowane nie oznacza działające.
 • #180
  abc-xyz
  Level 12  
  Ciekawe co to za instytucja wydaje patenty na urządzenia, które nie działają?
  Tylko patrzeć jak zaczną pojawiać się patenty na urządzenia pozwalające podróżować w przyszłość - wystarczy jedynie poruszać się z... ujemną prędkością.