Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Free energy- działające urządzenie

ak-dk 30 Lip 2007 17:05 186363 614
  • #31 30 Lip 2007 17:05
    ak-dk
    Poziom 12  

Ha! ha! niezłe! Mieszadło do węgorzy! Tylko jak mieszadło będzie się za szybko kręcić to będzie SUSZI :lol:

• TermoPasty.pl
  • #32 02 Sie 2007 14:48
    ak-dk
    Poziom 12  

To nie może być APM, bo jak o ekranowałem cały model, i kable od miernika to napięcie było nadal takie samo :!:

• TermoPasty.pl
  • #33 05 Sie 2007 16:59
    sneak
    Poziom 17  

witam ak-dk to bardzo ciekawe ja muszę zekranować też ale u mnie typowo to wyglądało jako zwykły APM
    POkombinuję z kwarcem ( kryształem górskim ) i może sie wtedy coś wyjaśni.

Ciekawy jest też projek z obwodem telepatycznym czyli inercja lelektryczna ( iskrownik) oraz pojemność magnetyczna ( piramidka może w formie kondensatora i mozę trzeba ją podłączyć jako konda)

• #34 06 Sie 2007 23:20
    daniel93
    Poziom 29  

Może któryś z bardziej doświadczonych na elektrodzie wytłumaczył by jak to działa?

• #35 06 Sie 2007 23:52
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

daniel93 napisał:
    Może któryś z bardziej doświadczonych na elektrodzie wytłumaczył by jak to działa?
    - co jak działa?

• #36 12 Sie 2007 13:50
    matroxi
    Poziom 14  

Piramida w w/w urządzeniu służy do skupiania promieni, telekinetycznych, kosmicznych, elektrostatycznych, potu sąsiada, uroku teściowej itp. -dokładnie nie wiadomo jakiego pochodzenia promieni, ponieważ każdy wynalazca ma swoją teorię, więc można przyjąć że działanie jest jej podobne do soczewki w przypadku światła.
    Wszyscy którzy twierdzą że taka piramidka (z tematu)nie działa, to albo powielają wypowiedzi kilku "mądrali" albo nigdy jej nie zbudowali a właściwie zrobili lub też zrobili ale źle to zrobili - fajnie mi to wyszło.
    Piramidka musi być wykonana z materiału organicznego np. papier, drewno itp.
    Wymiary piramidy mogą być dowolne choć musi być zachowana pewna zależność a mianowicie wysokość piramidy musi być równa długości boku podstawy (można pokombinować przez wielokrotność tej długości ale zaleca się ją pozostawić bez zmian). Powyższa zależność jest wymagana do tego aby piramida miała własności skupiające promienie w środku piramidy.
    Dla ciekawostki podam iż żyletki pozostawione w piramidzie w samym jej środku na noc ostrzą się, trzeba je tylko skierować ostrzami dokładnie na bieguny N-S ziemi.

Kwarc- zamiast kwarcu możemy użyć dowolnego innego materiału, który ma właściwości piezoelektryczne czyli pod wpływem drgań wytwarza jakiś potencjał elektryczny. Ważne jest aby częstotliwość drgań promieni kumulujących się w piramidzie odpowiadała częstotliwości drgań zastosowanego kwarcu czy innego materiału. Jeżeli mamy kwarc w postaci kawałka "kamienia" podłączamy do niego elektrody, czyli dowolne płytki metalowe po przeciwległych bokach kwarcu tak aby jak największa powierzchnia płytek stykała się z kwarcem (odnośnie tych płytek to nie jest moja osobista teza ale podobno słuszna). Wyprowadzamy przewody od elektrod i łączymy je równolegle z kondensatorem ok kilkaset pF. i mierzymy napięcie. Brak napięcia oznacza że częstotliwość promieni wpadających do piramidy nie pokrywa się z częstotliwością kwarcu lub wymiary piramidy znacznie odbiegają od tych co napisałem. Teoretycznie zamiast kwarcu można użyć głośniczków piezoelektrycznych dostępnych w sklepach elektronicznych lub zabawkach ale tego nie sprawdzałem. Dobrym elementem zdaje się być piezoelektryk z zapalniczek gazowych.
    Najlepiej mieć kilka kwarców o różnych częstotliwościach (lub wielkościach w przypadku kwarców w postaci kryształów) i sprawdzić na jakim kwarcu uzyskuje się najwyższy potencjał napięcia. W ten sposób można dobrać odpowiedni kwarc do częstotliwości promieni piramidy.

Kondensator można zastosować strojeniowy np. od jakiegoś starego radia.
    Po zmianie kwarcu na inny egzemplarz regulujemy nim i sprawdzamy odczyty na mierniku.

Jako mostek prostowniczy nie mogą być użyte zwykłe diody prostownicze tylko szybkie diody najlepiej schootky. Diody prostownicze są za wolne oraz mają za duży spadek napięcia.
    Na wyjściu prostownika należy dać kondensator filtrujący

Podsumowanie
    Nie ma co liczyć że z takiego urządzenia będziemy mogli zasilić krajzegę, wiertarkę czy nawet żarówkę. Chyba że nasza piramida będzie wielkości piramid egipskich:D
    Powyższe urządzenie buduje się jako jeden z członów tzn. impulsator w urządzeniach free energy i stanowi tylko jeden obwód oscylacyjny a potrzeba dwa wchodzące razem w rezonans.

Częstotliwość rezonansowa ziemi wg. N.Tesli wynosi 100kHz, zastosowany kwarc nie może mieć większej częstotliwości.

Skuteczną obroną przed wszelkiemu rodzaju promieniami jest klatka Faradaya i w takiej klatce piramida nie będzie działać

• #38 13 Sie 2007 10:16
    sneak
    Poziom 17  

matroxi:
    to co napisałeś o piramidce jest mi znane :). Ja też wpadłęm na pomysł kombinowania z buzzerem piezo.
    Co do fal, to wielkie "pudło" :P Chodzi tutaj o fale telepatyczne, w piramidzie następuje też odbicie tych fal i powstanie fali stojącej. Fale telepatyczne można sobie wyobrazić jako fale "dźwiękopodobne" Nie możliwe do 100% zatrzymania przez klatkę Faradaya.
    Przy łączeniu do elektrod kryształy (minerału) kwarcowego należy wybrać kryształ nieoszlifowany (kanciasty), doczytać się jak i gdzie występują ładunki podczas efektu piezoelektrycznego, jako spoiwo między kawracem a elektrodami polecam pastę przewodzącą ( na bazie miedzi) użwaną do smarowania klem od akumulatora. Koszt takiej pasty to kilka PLN. Oczywiste jest że trzeba też dodatkowo umocować kryształ.

• #39 13 Sie 2007 12:41
    submariner
    Poziom 32  

:) nowy temat czarnej magii , haha co to sa fale telepatyczne????

• #40 13 Sie 2007 20:08
    ak-dk
    Poziom 12  

Nie ma co liczyć że z takiego urządzenia będziemy mogli zasilić krajzegę, wiertarkę czy nawet żarówkę. Chyba że nasza piramida będzie wielkości piramid egipskich:D

ale można ładować piramidką akumulatory, tak jak w
    lampie solarnej.
    A jak by tak zamiast kwarcu zastosować
    cewkę z magnesem w środku?

• #41 13 Sie 2007 20:53
    matroxi
    Poziom 14  

Nie zupełnie się z tobą sneak zgadzam.
    Klatka Faradaya całkowicie zniweluje działanie piramidy, nawet urządzenia elektro-magnetyczne są w stanie zakłócić jej działanie do tego stopnia że będzie służyć tylko jako zwykłe pudło.
    Proporcje poszczególnych boków i wysokości piramidy odpowiadają temu co ona ma odbierać-skupiać i stanowią pewnego rodzaju filtr.
    Piramida np. papierowa zbudowana w oparciu o proporcję piramidy Cheopsa (ciekawostka - Cheops jej nie wybudował). Stanowi pewnego rodzaju antenę szerokopasmową odbierającą zróżnicowaną ilość różnego rodzaju fal telekinetycznych, np. szumy telekinetyczne, myśli, komunikacji itp. (nie będę pisał dalej bo robi się śmiesznie)
    Oczywiście taka piramida odbiera też złe fale telekinetyczne, złe w znaczeniu szkodliwe i potrafi też zaszkodzić. Przez różnych radiestetów nazywane zielenią ujemną oraz wiele inny. Dlatego należy się z nią ostrożnie obchodzić.
    Można wykonać piramidę która np. polepsza wartości smakowe i zdrowotne produktów, niweluje działania środków trujących i inne tam takie rzeczy.
    Budując taką piramidę opieramy się na piramidach amerykańskich. One stanowią pewnego rodzaju wąskopasmową antenę odbierającą i skupiającą w znacznej części fale odpowiedzialne za telekinetyzowanie się roślinności i produktów żywnościowych. Oczywiście piramida Cheopsa też to potrafi...

jeżeli ktoś by chciał wykonać piramidę Cheopsa w odpowiedniej skali, która ma działać prawidłowo to powinien zastosować się do poniższych wzorów.
    a = 1.57 * h
    b = 1.49 * h
    (a + a) / h = (pi)

Na koniec chciałbym dodać że po zrobieniu sobie takiej małej piramidki ważnym jest żeby ją tak ustawić względem ziemi aby jej boki były równoległe do biegunów ziemi

• #42 14 Sie 2007 21:45
    krzysiek011001
    Poziom 14  

Więc zagadka piramid egipskich rozwiązana, to dlaczego ludzie dalej się tym zajmuję?

Fale telekinetyczne?! Może troszkę jaśniej??

Słyszałem o ostrzeniu żyletek "przy użyciu" piramid, ale powiem szczerze, nigdy nie wierzyłem i nie wierze że to może się udać... ale żeby potwierdzić moje przekonanie muszę najpierw sam spróbować.

I skąd ludzie przed naszą erą wiedzieli o takich rzeczach...

• #44 14 Sie 2007 22:11
    wzagra
    Poziom 33  

matroxi:
    a = 1.57 * h - zakładam, że to długość podstawy piramidy (jednego boku ;)), h - wysokość
    b = 1.49 * h - co to jest 'b'?

'Ważne jest aby częstotliwość drgań promieni kumulujących się w piramidzie odpowiadała częstotliwości drgań zastosowanego kwarcu czy innego materiału' - jak zmusić promienie do drgania z częstotliwością odpowiednią?

Jaka jest zależność wymiarów piramidy do jej częstotliwości rezonansowej dla danych promieni?

'Skuteczną obroną przed wszelkiemu rodzaju promieniami jest klatka Faradaya i w takiej klatce piramida nie będzie działać' - klatka Faradaya ekranuje pola elektryczne i elektromagnetyczne, a skoro piramida odbiera co innego, to jak dana klatka może to ekranować?
    A może po prostu w układzie indukuje SEM z otaczającego tła elektromagnetycznego? W uruchomionej mikrofalówce powinna być większa skuteczność urządzenia ;))

(Dawno temu też ostrzyłem żyletki piramidką ;) i miałem wrażenie, że są ostrzejsze, ale nie miałem możliwości zrobić odpowiednich badań po za swoją brodą...)

• #45 15 Sie 2007 02:57
    Z111
    Poziom 17  

A taki dwunastościan nie byłby bardziej skuteczny?

Jeśli ten rezonans zależy od orientacji piramidy względem Ziemi,
    to te efekty są powiązane z ziemskim polem magnetycznym.

Ciekawe czy zadziała na biegunie.

Pewnie jakaś synchronizacja drgań, precesji elektronów w atomach.

• #46 16 Sie 2007 14:11
    matroxi
    Poziom 14  

Ad. wzagra

1. b - jest to krawędź boczna
    2. Promieni nie zmusisz żeby drgały z inną częstotliwością, samemu trzeba dobrać odpowiedni kwarc do częstotliwości fal.
    3. nie sprawdzałem zależności między wielkością piramidy a jej rezonansem
    4. Zjawisko telekinezy powstaje (z tego co już odkryliśmy) w skutek:
    a) przyśpieszania pola magnetycznego
    b) opóźniania pola magnetycznego
    c) zaginania linii pola magnetycznego
    Klatka Faradaya tłumi pole magnetyczne

Zagadka piramidy nie jest rozwiązana, nie ma żadnych wzorów oraz twierdzeń a poruszamy się po macoszemu opierając wyniki swoich badań na doświadczeniach.

• #48 04 Wrz 2007 09:15
    djoy
    Poziom 15  

To żaden nowy wynalazek, jest to bowiem niepełne ogniwo telekinetyczne które służy do zasilania piramidy telepatycznej (bardzo zaawansowanego technicznie urządzenia darowanego nam przez przyjazne obce cywilizacje)
    Z tego raczej nie pociągniecie dużych mocy, ale to bardzo ciekawe urządzenie i pozwala sie czegoś nauczyć !!!

• #50 20 Wrz 2007 13:41
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Strona nawiedzonego czubka, którego poprzez wyskakujące okienka prześladują rządowe spiski i kosmici.
    Stek bredni:

Cytat:
    #2.5. Prototypy ogniwa telekinetycznego były już produkowane na Ziemi. Nazywano je "radiami kryształkowymi"

:D Przypomina mi się "Monty Python" i tekst: "W nocy komar odgryzł Panu nogę... To szczególny gatunek komara, my naukowcy nazywamy go tygrysem"

• #51 20 Wrz 2007 13:59
    rokita
    Poziom 12  

Tyle ile ludzi na świecie tyle będzie opinii na każdy temat, tego możemy być pewni.

• #52 23 Wrz 2007 15:36
    djoy
    Poziom 15  

Gość ma w niektórych sprawach racje i zgodziłbym sie z nim, ale totalnie mi nie pasują tam ci UFOnauci !!!

• #53 23 Wrz 2007 18:58
    wzagra
    Poziom 33  

Mam pomysła na free energy - KOT.
    Przy pocieraniu kota pod włos, dany kot się elektryzuje - wystarczy wetknąć mu z dwóch stron druciki i zebrać natarty ładunek. A jakby go włożyć jeszcze do piramidy, elektryzowanie zostanie zwiększone poprzez doładowanie spolaryzowanymi promieniami telekinetycznymi i wtedy kot może służyć do oświetlania terenu.
    Drodzy koledzy, uważam, że dyskusja zwraca się w stronę działu Na wesoło.

• #54 23 Wrz 2007 19:45
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

wzagra :arrow: Kiedyś w gazecie była wzmianka o pozyskiwaniu energii z głaskania kotów i w podsumowaniu napisano, że żeby zaświecić typową żarówkę trzeba by było głaskać kilkanaście milionów kotów jednocześnie.
    Masz rację - ten temat już dawno przekroczył granice śmieszności i powinien wylądować w dziale Na wesoło.

• #55 24 Wrz 2007 09:18
    djoy
    Poziom 15  

Na wesoło czy nie, faktem jest to że piramidka działała autorowi generując napięcie, sam taka zbudowałem i też działała (trochę gorzej, ale działała). A po 2 postach powyżej widzę że panowie nie są za bardzo zorientowani w urządzeniach free energy i nie wiedzą że takowe istnieją np. Testatika zrobioma przez Methernithe ("urządzenie produkuje całe zatrzęsienie darmowej energii")

• #56 24 Wrz 2007 17:30
    doxent
    Poziom 21  

Ta piramidka to pewnie antena i zbiera jakieś fale radiowe np. wifi. Swego czasu (lata 50/60) modne były radia na kryształku DIY które nie potrzebowały żadnego zasilania aby grać. Pewnie w tym kwarcu coś tam się indukuje. Kształt piramidy tylko ułatwia indukcję. Pewnie sąsiadowi w pobliżu ubywa sygnału z routera wifi albo niedaleko stoi jakiś maszt z telefonią komórkową. lol

• #57 24 Wrz 2007 18:14
    wzagra
    Poziom 33  

Jak na antenę (do fal radiowych), to wykonana jest z dość niekonwencjonalnego materiału. Chyba, że to antena fal telekinetyczno-multikarmalnych o częstotliwości egipskiego fioletu z konwerterem fal elektromagnetycznych.

Nikt nie wątpi w możliwość pozyskiwania energii odnawialnej (bo darmowa to ona na pewno nie jest). Energia słońca, wiatru, ruchów wody, geotermalna, itp., a nawet energia fal radiowych emitowanych w innych celach - nikt w to nie wątpi, ale koledzy! pisząc o falach telekinetycznych, teleportacji i innych podobnych, paranormalnych zjawiskach, nie przedstawiając dowodów, trochę ( ;)) się ośmieszacie. Nie twierdzę, jak zresztą, spora grupa ludzi, że takie zjawiska nie występują - bo nie ma jednoznacznego dowodu na ich NIEWYSTĘPOWANIE, ale także ich istnienie nie zostało dowiedzione.
    To tak jak z opracowaniami pana Pająka - niby wszystko jest, a jakoś nikt magnokraftu(a?) nie zbudował. To samo z perpetuum mobile i (rzeczywiście) darmową energią.

Pomiary wykonane przez ak-dk świadczą o występowaniu w otoczeniu piramidy pola elektromagnetycznego - gdzie jest pomiar układu bez piramidy dla porównania?
    Czy ktoś z kolegów powtórzył doświadczenie kolegi ak-dk (poza kolegą sneak) ze skutkiem pozytywnym?
    Zresztą sam kolega ak-dk podchodzi sceptycznie do swojego urządzenia - i słusznie, takie powinno być podejście prawdziwego badacza. Należy najpierw wyeliminować znane zjawiska, a potem doszukiwać się i udowadniać hmm hmm.. cuda.

• #58 25 Wrz 2007 11:59
    sneak
    Poziom 17  

wzagra: co do urządzeń z grupy free a dokładniej z udowodnieniem zachodzącego tam zjawiska "odwrotności tarcia"

Widziałem sam urządzenie schładzające otoczenie. Silnik adamsa u Pana
    Jest też urządzenie zwane Distatika, zbudowane w Niemczech ( bądź Austrii)
    Co do magnokraftu to tak jakby domowy majsterkowicz z lat 40 chciał zbudować samolot odrzutowy. Do braku zainteresowania napędem magnetycznym dochodzi ludzka nieufność i niechęć do praktycznego zastosowania ziemskiego pola magnetycznego.

• #59 25 Wrz 2007 13:44
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Swojego czasu zlutowałem APM według schematu z linka podanego wcześniej i działało - po naładowaniu pozwalało na błyśnięcie LED'a.
    Ale o obudowaniu piramidami nie pomyślałem :twisted:.

• #60 25 Wrz 2007 20:47
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

sneak napisał:
    co do urządzeń z grupy free a dokładniej z udowodnieniem zachodzącego tam zjawiska "odwrotności tarcia"

Polecam poczytanie trochę literatury z dziedziny tribologii, dowiesz się sporo o procesach związanych z tarciem i przestaniesz się ekscytować bredniami o "odwrotnosci tarcia"

sneak napisał:
    Widziałem sam urządzenie schładzające otoczenie.

Też widziałem. To się nazywa klimatyzator.

A co do tego linka - maszynę ze zdjęcia nr 1 widziałem na fizyce w podstawówce. To zwykła wynaleziona w XVIII w. maszyna elektrostatyczna z dwiema butlami lejdejskimi.