Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Free energy- działające urządzenie

ak-dk 13 Lip 2010 00:28 186924 614
  • #511 13 Lip 2010 00:28
    cranky
    Poziom 26  

Jako Taki napisał:
    Gdybym miał chociaż jeden taki silniczek, który widziałem w telewizji oficjalnej bardzo poważnego kanału TV w postaci prezentowanego wentylatorka wiedział bym natychmiast jak go użyć

Agenturo ZE i Pani Krysi z Gazowni. Wzywam po raz kolejny do ujawnienia przetrzymywanych przez ciebie planów silnika nadsprawnego (z elektryczno-mechanicznym ADHD)!
    Przestań trollować to forum pod kolejnymi wcieleniami bo się słabo robi nie tylko od poziomu twojej fizyki i elektroniki, ale od języka polskiego też (mam nadzieję że angielski znasz lepiej).
    Swoją droga czy uważasz że magnes jest wiecznietrwały? W praktyce jednak traci z czasem swoje właściwości, więc nawet za perpetum mobile musiałbyś płacić (o łożyskach nie wspomnę)

W jednym się z tobą zgadzam. Są cewki indukcyjne i inne - np. moczowe.

• Testo
  • #512 13 Lip 2010 12:09
    Jako Taki
    Poziom 10  

Odpowiedź na pierwsze pytanie to cewki indukcyjne (podstawy elektrotechniki !) kto ich nie zna niech się nie wypowiada bo wychodzi na głupka. Gdy przesuniemy magnesem wzdłuż cewki indukcyjnej wyindukuje ona prąd. To najprościej jak można powiedzieć prościej się już nie da. Co do udawadniania czy w Japoni rozpoczęto produkcję czy nie to nie moja sprawa jak ktoś jest dociekliwy to znajdzie. Ja to widziałem w bardzo poważnym kanale TV. A nie podam w jakim z dwóch powodów po pierwsze zwyczajnie nie pamiętam czy był to Polsat, TV1, TV2, czy też TVN bo tylko te programy oglądam. Po drugie nawet gdybym pamiętał to i tak bym tu nie podał bo dmuchając na zimne zdaję sobie sprawę że ktoś się narażał wypuszczając taki materiał. Pytanie jakie zachodzi w związku z pytaniami powyższymi to W JAKIM CELU DEMENTOWANA JEST TA INFORMACJA o silnikach magnetycznych. Co do powyąszego postu to nie mówimy tutaj o perpetum mobile tylko o urządzeniach dających darmową energię czyli między innymi wiatraków czy też elektronwi wodnej. Gdzie wiatr i woda napędzają urzaqdzenia energotwórcze za DARMO ! To samo dotyczy silników magnetycznych.

• #513 13 Lip 2010 12:31
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jako Taki napisał:
    Co do udawadniania czy w Japoni rozpoczęto produkcję czy nie to nie moja sprawa jak ktoś jest dociekliwy to znajdzie

Mylisz się. Ty podałeś tą informację, więc Twoim obowiązkiem jest podanie jej źródła. Jeżeli postępujesz inaczej, to zwyczajnie nie jesteś wiarygodny i tyle. Szczególnie, że nie raczyłeś nawet potwierdzić lub zaprzeczyć że miałeś na myśli silniki pana Kohei Minato.

Jako Taki napisał:
    Po drugie nawet gdybym pamiętał to i tak bym tu nie podał bo dmuchając na zimne zdaję sobie sprawę że ktoś się narażał wypuszczając taki materiał

Nie dorabiaj ideologii do swojego braku wiarygodności. O jakim narażaniu się piszesz?

Jako Taki napisał:
    W JAKIM CELU DEMENTOWANA JEST TA INFORMACJA o silnikach magnetycznych.

Żeby informacja mogła być zdementowana to najpierw musi byc podana. Napisanie że ktoś gdzieś i kiedyś napisał coś nie jest informacją, a zatem nie może zostac zdementowane. A jeżeli chodzi o precyzję Twoich "informacji": jakie to silniki magnetyczne masz na myśli? Takie, które mają wyższą sprawność, ale wymagają zasilania energią elektryczną, czy też takie, które zasilania energia elektryczną nie wymagają wcale?

• Testo
  • #514 13 Lip 2010 12:56
    Jako Taki
    Poziom 10  

Z tego co widziałem nie było tam kabla zasilającego. Jedno nie ulega dla mnie wątpliwości gdy przyłożymy w odpowiednich miejscach cewki indukcyjne w bardzo prymitywnym i najprostszym silniku magnetycznym nawet takim zrobionym na płycie cd rom to gdy magnesy przesuną się obok cewek siłą rozpędu to wygenerują one prąd którym można zasilić kolejną cewkę do ponownego rozruchu silnika magnetycznego co dotychczas odbywało się za pomocą palca reki. Silniczek robił obrót i stawał trzeba było go jeszcze raz pchnąć aby zrobił kolejny obrót. W tym właśnie momencie należało by zastosować cewki indukcyjne które popchnęły by silniczek do kolejnego obrotu i nie ma tu mowy o perpetum mobile tylko o urządzeniu które przez jakiś czas dawało by prąd za darmo. Każdy kto zna zasady i podstawy elektrotechniki wie że jest to wykonalne. Ten opis powinien wystarczyć . Ponieważ jest przeznaczony dla ludzi którzy mają odpowiednią wiedzę a przede wszystkim PRAKTYKĘ w budowaniu urządzeń energetycznych. Bez powyższych umiejętności zwykły laik nie jest wstanie pojąć działania takiego silnika.

Moderowany przez Mirek Z.:

Blokuję konto - za notoryczne pisanie tekstów porażających swoją ignorancją i zaniżanie poziomu forum.

• #515 13 Lip 2010 13:24
    _jta_
    Specjalista elektronik

Około 40 lat temu widziałem w książce popularno-naukowej opis działania silnika - mamy elektromagnesy, na które podajemy
    prąd zmienny tak, by wytworzyć wirujące pole magnetyczne. Jeśli w środku umieścimy magnes, bądź przedmiot metalowy (nie
    musi być ferromagnetyczny, ale z ferromagnetycznym lepiej wychodzi), to będzie on wirował (z magnesem może nie wyjść,
    bo musi złapać synchronizację z polem, z kawałkiem żelaza nie ma problemu). Wystarczy schować elektromagnesy, i będzie
    wyglądało, jakby wirnik się kręcił bez zasilania - bo nie ma kabla - można naiwnym wmawiać, że to jest perpetuum mobile.

Przypuszczam, że niejeden "generator wolnej energii" funkcjonuje właśnie w taki sposób - pewnie dlatego Searla skazano
    za kradzież energii elektrycznej, bo przy takim wirniku umieścił cewki, w których wytwarzało się napięcie, z nich zasilał
    instalację elektryczną w swoim domu, a cewki napędzające podłączył poza licznikiem, i pokazywał: licznik się nie kręci,
    a światło jest, i można sprawdzić, że zasilanie jest z jego generatora, żadnego połączenia z siecią energetyczną nie ma...
    ale jak znaleziono te ukryte cewki i ich podłączenie do sieci poza licznikiem, to sąd nie uwierzył Searlowi i skazał go. ;)

W tym twoim opisie jest taka sprawa, że energii uzyskanej z cewek jest mniej, niż włożono w popchnięcie wirnika, o czym
    wie każdy, kto zna choć podstawy elektrotechniki. Ale może jakiś idiota w to uwierzy, mam nadzieję, że takich u nas nie ma.

• #516 13 Lip 2010 13:25
    chudybyk
    Poziom 28  

No nie mogę po prostu!
    Też widziałem w telewizji jak Copperfield schował gdzieś wagon kolejowy i co z tego wynika? Że wagon można schować w kilka sekund na oczach widzów?
    Czy Twoim zdaniem można prąd w cewce wyindukować bez nakładów? Nie sądzisz, że ta Twoja cewka będzie również oddziaływać na magnesy? Wtedy musisz dać więcej siły, żeby nimi obracać, i tak w kółko.
    Przestań też proszę tłumaczyć zjawiska, których nie rozumiesz, ośmieszasz się.

• #517 22 Lis 2010 11:23
    465016
    Użytkownik usunął konto  
  • #518 22 Lis 2010 13:53
    _jta_
    Specjalista elektronik

tomazzi, a jakbyś tak odróżnił to, co jest, od tego, co się wydaje (bo pokazane na filmie, który mógł coś pominąć)?

• #519 22 Lis 2010 15:59
    465016
    Użytkownik usunął konto  
  • #520 22 Lis 2010 16:16
    _jta_
    Specjalista elektronik

Oj, z tym docieraniem do informacji, to chyba nie czytałeś opowieści Lema o wyprawie na zbójcę Gębona... ;)
    A zakładanie czegokolwiek wprowadza informację, która może nie być prawdziwa - i już może wyniknąć wszystko.

• #521 22 Lis 2010 16:28
    465016
    Użytkownik usunął konto  
  • #522 22 Lis 2010 16:47
    _jta_
    Specjalista elektronik

Weź pod uwagę, że Edison wiedział, że da się zrobić żarówkę (bo drucik od prądu się żarzył),
    i pracował nad tym, żeby ją zrobić możliwie dobrze (żeby ten drucik się żarzył jasno i długo).
    No i nie oglądał filmów na YouTube, a rzeczywistość, żeby na niej budować swoje poglądy. ;)

A co rozumiesz przez zaciekawił mnie napęd liniowy, ponieważ widać ruch przyspieszony
    i nie trudno wyobrazić sobie, że taki układ magnesów można wykonać na obwodzie okręgu
    ?
    Bo coś mam wrażenie, że taki układ, żeby przyśpieszało, nie wyjdzie na obwodzie okręgu...
    ale czy to przyśpieszenie jest fikcją, czy możliwość przeniesienia układu magnesów na okrąg?

I jeszcze o twoim założeniu - zapewne jest prawdą, że conajmniej 50% ludzi nie jest oszustami
    lub biedakami potrzebującymi się dowartościować
    - czy z tego wynika, że wśród takich, którzy
    ci zaproponują kosztowną biżuterię za 1/10 rynkowej ceny, będzie choć jeden uczciwy?
    (bodajże Janusz Osęka napisał opowiadanko o takim, co oferował brylanty z carskiej korony)

• #523 23 Lis 2010 07:41
    465016
    Użytkownik usunął konto  
  • #524 23 Lis 2010 11:46
    _jta_
    Specjalista elektronik

Myślę, że odkryć dokonywali ludzie, którzy umieli jasno opisać, o co im chodzi - przynajmniej w nauce widzę, że tak było.
    Ty do tej pory nie opisałeś, o co chodzi z tym "napędem liniowym" tak, by można było się zorientować, co masz na myśli.
    Zwykła proca, zrobiona z rozwidlonego patyka i gumki, może wyrzucić pocisk - ale czy posłuży jako źródło energii?
    Oczywiście nie - energię, która rozpędza pocisk, dostarczamy naciągając gumkę - może z "napędem liniowym" tak samo?

• #525 23 Lis 2010 14:27
    465016
    Użytkownik usunął konto  
  • #526 23 Lis 2010 14:39
    jankolo

tomazzi napisał:
    ja sprawdziłem - o ile nie mam omamów, to działa

A tak dokładniej: co sprawdziłeś, jakieś fotki, opisy, wyniki, filmy?

• #527 23 Lis 2010 14:50
    _jta_
    Specjalista elektronik

Niezgodne z równaniami Maxwella jest to, by to się działo na _zamkniętym_ torze
    (a oprócz tego przy nieruchomych magnesach, braku prądu, itp.). W tym przypadku
    tor nie był zamknięty - z równań Maxwella wynika tyle, że jeśli siła napędzająca ten
    obiekt była spowodowana działaniem magnesów (a nie np. przepływem prądu), to
    doprowadzenie obiektu na początek rampy wymaga takiej energii, jaką uzyskuje on
    przy "wystrzeleniu" - tak jak z procą, gdzie naciągnięcie gumki wymaga energii...
    Ale coś czytałem, że "napęd liniowy" używa prądu jako źródła energii, to nie taki?
    Z prądem to działa podobnie jak dmuchawka - jak dmuchasz, to pocisk poleci.

• #528 24 Lis 2010 07:50
    465016
    Użytkownik usunął konto  
  • #529 24 Lis 2010 10:32
    _jta_
    Specjalista elektronik

To rozumowanie nie jest nawet błędne - jest tak niejasne, że bez sensu. Piszesz o jakiejś nadwyżce energii, ale nie jak ją określasz.
    Jak dotąd nie określiłeś, czy to urządzenie używa tylko magnesów, czy również korzysta z zasilania elektrycznego, a to jest istotne.

• #530 24 Lis 2010 11:42
    465016
    Użytkownik usunął konto  
  • #531 24 Lis 2010 12:01
    _jta_
    Specjalista elektronik

Ja znam napęd liniowy z prądem, który dostarcza energii... było w podręczniku. Nie napisałeś jasno, co się nie zgadza.

• #532 21 Gru 2010 22:53
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  

Ani pole grawitacyjne ani pole magnetyczne (magnesów) nie da się zamknąć każde w jednym odosobnionym układzie, zawsze dochodzą różne efekty przenikliwego promieniowania, zawsze są chwile powstawania i zanikania różnych cząstek oraz jest wiele efektów nam nieznanych.

To urządzenie może być działające z Free Energy:
    http://home.planet.nl/~sintt000/fluxgate/
    Ten John Ecklin też inne ciekawe ustrojstwa powymyślał.

• #533 22 Gru 2010 00:16
    jankolo

Zbyszek Kopeć napisał:
    Ten John Ecklin też inne ciekawe ustrojstwa powymyślał.

A gdzie można je zobaczyc na własne oczy (z wyjątkiem filmów na Youtube)?

• #534 22 Gru 2010 00:55
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  

Trzeba pomyśleć, skorzystać ze wzorów konstrukcji, wnieść swoje poprawki i wykonać własne takie działające urządzenie.

• #536 22 Gru 2010 08:55
    Rzuuf
    Poziom 43  

Dlaczego takim urzadzeniem nie może się pochwalić żaden z entuzjastów Free Energy wypowiadających się na Elektrodzie? Czyżby całą wspaniałą ideę psuł sceptycyzm tylko paru osób?
    A może to jest tak, jak w znanej bajce Andersena, że gdy dziecko powiedziało: "król jest nagi" - natychmiast cały tłum dworzan przestał dostrzegać wspaniałe nowe szaty króla?
    W "wielkich" wynalazkach jest haczyk: są tylko 2 możliwości: Nobel, lub oszust.
    Nobel jest rzadko i dla nielicznych, oszust może być kilkanaście razy dziennie i dla każdego nieuka.

• #537 22 Gru 2010 11:04
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  

To nie sztuka wykorzystać czyjąś pracę i podejrzeć u kogoś, podpytać o detale, a potem podrabiać na handel i jeszcze mówić, że samemu się wymyśliło.
    Tu jeden się chwali działającym:
    http://home.planet.nl/~sintt000/fluxgate/

Trzeba wykonać samemu, wstępna instrukcja z patentów jest.
    Mi się podoba ten wynalazek z dwoma tłokami:
    http://www.rexresearch.com/ecklin/ecklin.htm
    Tez powinien działać, tylko kwestia tych detali.

Dodano po 26 [minuty]:

Możemy z innej półki (godz. dziesiąta).
    Dzisiaj w Gdańsku i w Sopocie było całą noc i jest w tej chwili 15 st.C mrozu, jest potężna mgła (widać tylko na kilka metrów), niebo całkowicie zachmurzone (nie widać słońca), wiatru żadnego nie ma (powietrze prawie się nie rusza).
    Słońce na pewno już nie wyjrzy i wiatru nie będzie, a prognoza przewiduje na dziś max. temperaturę tylko 3 st.C mrozu i pewnie tak będzie po 15:00 (za 5 godzin).
    Powietrze się ociepli w tych warunkach o 12 st.C w 5 godzin - skąd ta wielka energia ?

Dodano po 55 [minuty]:

Dodam (minęła jedenasta godz.).
    W tej chwili u mnie: znikła mgła, nie widać słońca, gęste chmury, powietrze nawet nie drga od kilku godzin (brak ruchu powietrza i brak nawet drobnego wiaterku), a temperatura już wynosi 9,2 st.C mrozu, czyli temperatura wzrosła w ciągu 1 godziny o 6 st.C.
    Skąd ta wielka energia ?

• #538 22 Gru 2010 11:52
    _jta_
    Specjalista elektronik

Skoro uważasz, że będzie działać, to dlaczego namawiasz innych, a nie próbujesz sam? ;)

Co do zmian temperatury - nie trzeba dostarczać energii, ma być przepływ powietrza - wiatr
    według prognozy miał być około 1.5m/s przy ziemi, ale wyżej może być szybszy przepływ,
    i może napływać ciepłe powietrze gdzieś znad Morza Śródziemnego, czy nawet Sahary.
    Ciśnienie ma opadać - to skutek napływania cieplejszego powietrza, które mniej waży.

• #539 22 Gru 2010 11:57
    Rzuuf
    Poziom 43  

Pytania o powód zmiany temperatury powietrza przy braku wiatru należy kierować do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - oni mają wiarygodną informację, oparta na precyzyjnych i powtarzalnych pomiarach.

Nie widzę możliwości sensownego wykorzystania tych zmian temperatury powietrza przy zastosowaniu metod dostępnych "domowym sposobem".

• #540 22 Gru 2010 13:03
    Zbyszek Kopeć
    Poziom 26  

Faktem jest, że zmiany temperatury powietrza pokazują istnienie innego źródła Free Energy, pewnie można to wykorzystać np.: do ogrzewania mieszkań.
    Teraz jest po dwunastej i temperatura dalej wynosi 9,2 st.C, reszta też bez zmian.
    Bywało w tym roku w listopadzie i grudniu, że cały dzień do 18:00 było 15 st.C mrozu, oczywiście brak nawet drobnego wiaterku (tak bywało przy chmurach i bez chmur), a już o godz. 20:00 było tylko 6 st.C mrozu, potem o 23:50 było 10 st.C mrozu - skąd była ogromna energia do gwałtownego ocieplenia i gdzie znikała olbrzymia energia przy gwałtownym ochłodzeniu ?
    Przecież układ jest niby zamknięty.

Dodano po 55 [minuty]:

Minęła jedenasta.
    W ciągu ostatniej godziny było 8,8 st.C mrozu, a teraz jest 10,8 st.C mrozu (termometr pamięta też min. i max.), inne warunki bez zmian (nawet zupełny ciągły brak drobniuteńkiego wiaterku). Do tego na około jest biało, gruba warstwa śniegu na ziemii i na dachach (niby izolacja). Gdzie poszła tak ogromna energia z powietrza (2 st.C różnicy), lub co i jak ją pochłonęło (może jakaś maszyna Free Energy) ?