Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Free energy- działające urządzenie

ak-dk 26 Wrz 2007 14:17 184014 614
  • #61 26 Wrz 2007 14:17
    ak-dk
    Poziom 12  

Ciekaw jestem czy jak by tak zamiast kwarcu zastosować coś takiego-
    https://obrazki.elektroda.pl/33_1190808568.jpg
    Czy taki przetwornik nie był by bardziej sprawny?
    No i można by było zrobić większą piramidę żeby miała mniejszą częstotliwość rezonansową ?
    Mi się wydaje że taki przetwornik był by bardziej szerokopasmowy.
    Fala grawitacyjna powinna (według OTW) rozszerzać i kurczyć materię.
    może ta piramidka z kwarcem działa jak soczewka z baterią słoneczną,
    tyle że zamiast światła piramidka skupia fale grawitacyjne, a kwarc jest przez nie ściskany i rozszerzany :?::?::?:
    Ciekaw jestem jakie odczyty by dawała antena webera (detektor fal grawitacyjnych) jak by umieścić ją w sporej piramidzie?

• Sklep HeluKabel
  • #62 26 Wrz 2007 16:10
    greko
    Poziom 11  

Aż się dołączę, nie wytrzymam!
    1. Kwarce (oscylatory) są po pierwsze dość dokładnie ekranowane, po drugie mają słaby efekt piezoelektryczny. Używa się ich tylko dlatego, że są stabilne termicznie i łatwo uzyskać czysty i powtarzalny kryształ. Przykładanie elektrod do kawałka kwarcu jest bez sensu, kryształ musi być cięty wzdłuż odpowiednich osi. Energia potrzebna do wzbudzenia kawałka kwarcu pewnie by przekraczała dziesiątki watów.
    2. częstotliwości fal grawitacyjnych (jeśli są) nie przekraczają kilohertzów, chyba że macie mikroczarną dziurę. Jakie częstotliwości mają fale telepatyczne, nie wiem. Ale jeśli odziałują na materię, to dawno by je wykryto!
    3. Dajcie wreszcie spokój piramidom. wystarczy poczytać albo zobaczyć, że jest to jak najbardziej ludzkie dzieło. Porównanie kolejnych piramid pokazuje jak ludzie uczyli się je budować. A kąty ścian wynikają z kruchości wapienia użytego do budowy.
    4. Orientacja piramid nie ma nic wspólnego z polem magnetycznym, Są ustawione na linii N-S geograficznej (osi obrotu ziemi). Żeby wyznaczyć dokładne południe wystarczy wbić w piasek kawałek patyka i obserwować cień. Dokłądność 2-3 stopnie. A bieguny magnetyczne są ; północny: 79°N, 105°W, południowy: 65°S, 136°E.

szukajcie wyjaśnienia, ale raczej z podręcznikiem fizyki, a nie książką Daenikena.
    I pamiętajcie o brzytwie Ockhama, tylko nie ostrzyć jej w piramidce ;-)

• #63 26 Wrz 2007 16:31
    ak-dk
    Poziom 12  

A nie zauważyłeś że tam jest podpięty kondensator dla rezonansu i łatwiejszego wzbudzenia??
    Ja nie jestem zwolennikiem teorii że zjawisko ma naturę magnetyczną.
    Nie jestem głupi- wiem że kwarc jest ekranowany ;)
    Według mnie to działa w ten sposób- Fala grawitacyjna ściska piezo, prąd wytworzony przezeń
    pobudza do drgań rezonator złożony z piezo i kondensatora, i tak w kółko.
    Tak jak np. dzwon nie wytwarza dźwięku o częstotliwości uderzeń, tylko o częst. jego drgań mechanicznych.

• Sklep HeluKabel
  • #64 27 Wrz 2007 09:30
    greko
    Poziom 11  

W latach siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych przeprowadzane było tzw. doświadczenie Webera z próba wykrycia i potwierdzenia istnienia fal grawitacyjnych. Na specjalnym, wytłumionym fundamencie ustawiono w stanie delikatnej równowagi ważący 2000 ton walec z aluminium. Aparatura pomiarowa mogła wykryć ruchy rzędu 0.1um. całość oczywiście ekranowana elektrycznie i magnetycznie. I nic. Wyniki w granicach błędu pomiarowego. A ty, zwykłym kwarcem! Ech, ci głupi fizycy...

• #65 27 Wrz 2007 09:33
    ak-dk
    Poziom 12  

Ale piramidka skupia fale w jednym punkcie tak jak soczewka.
    Jaki tam ze mnie fizyk. Traktuje to hobbystycznie!
    Już chyba próba rozwiązania zasady działania tej piramidki
    jest bardziej ambitna niż chwalenie się 3000000 egzemplarzem wzmacniacza TDA. No nie ?

• #66 27 Wrz 2007 09:38
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

ak-dk napisał:
    Według mnie to działa w ten sposób- Fala grawitacyjna ściska piezo, prąd wytworzony przezeń
    pobudza do drgań rezonator złożony z piezo i kondensatora, i tak w kółko.
    - pomijając sprawę istnienia "fal grawitacyjnych" - jesteśmy otoczeni rezonatorami kwarcowymi. Większość urządzeń elektronicznych zawiera rezonatory kwarcowe - przeważnie służą do precyzyjnego generowania częstotliwości. I dziwnym zbiegiem okoliczności większość z nich nie podlega "ściskaniu" przez "falę grawitacyjną", tylko ten jeden twój.

• #67 27 Wrz 2007 09:46
    ak-dk
    Poziom 12  

Na moim krysztale jest skoncentrowana przez piramidkę duża ich ilość ;)
    Proste że zwykłe kryształy mogą być ściskane o rząd wielkości mierzony w mikro, albo nano metrach.

• #68 27 Wrz 2007 10:00
    Poziom 35  

ak-dk napisał:
    Na moim krysztale jest skoncentrowana przez piramidkę duża ich ilość ;)
    Proste że zwykłe kryształy mogą być ściskane o rząd wielkości mierzony w mikro, albo nano metrach.

dla tak malego obiektu jakim jest kwarc to rzad wielkosci jest w joktometrach albo jeszcze mniejszych jednostkach

"Twoje doswiadczenie"- ukazuje klasyczny blad pomiarowy ukladu... Jaki prad wytwarza ten uklad ?

• #69 27 Wrz 2007 10:03
    ak-dk
    Poziom 12  

Średnio 2V
    natężenie minimalne- w nano czy mikro A.
    Napięcia są różne, od 1V do 6V zależy jak się ustawi piramidkę.
    Na razie to ja kombinuję zrobić lepszy przetwornik.
    Jakie przetworniki drgania-prąd elektryczny były zastosowane w antenie webera?

• #71 27 Wrz 2007 10:07
    Poziom 35  

ak-dk napisał:
    Średnio 2V
    natężenie minimalne- w nano czy mikro A.

dokonaj pomiaru na mierniku magnetoelektrycznym <takim wskazowkowym> napiecia i pradu
    Nie podajesz wartosci pradu !! Nie interesuja mnie twoje oszacowania
    Jak daleko jestes najblizszej stacji BTS albo linii wysokiego napiecia
    Jakie jest natezenie pola elekromagnetycznego w twojej okolicy ?
    <V/m>

• #72 27 Wrz 2007 10:18
    ak-dk
    Poziom 12  

Nie mam takiego miernika.
    BTS-około 7km
    od linii SN około 40m, WN 2km
    natężenia pola elektromagnetycznego nie znam.
    Przypomnę ci że kwarc jest ekranowany przez swoją metalową obudowę.

• #73 27 Wrz 2007 10:57
    sneak
    Poziom 17  

Co do fal grawitacyjnych, to teoretyczny wymysł i faktycznie nie zaobserwowano ich istnienia.

Co do fal telepatycznych ( mających naturę magnetyczną) można mniej lub bardziej obiektywnie potwierdzić. Niekoniecznie badaniami elektroniką.
    Piramidy starożytne( budowle) były zaopatrzone w kryształy kwarcu. Były to m.in. kryształowe czaszki z Ameryki południowej.

Ale wracając.. ak-dk, spróbuj zekranować w klatce faradaya całą piramidkę i wtedy porób pomiary. Ja uzyskałem ułamki volta na mierniku, ale to było spowodowane indukcją sieci 230V. Wg teoretycznych założeń fale telepatycze powinny ściskać kwarc. Ale główny problem jest ze znalezieniem rezonansu dla piramidy i kryształu.
    W piramidzie miała by też powstawać fala stojąca, jako, że te "fal telepatyczne" mają być podobne do fal dźwiękowych
    ( idendtycznie jak to jest na wodzie gdy zderzą się 2 "zwykłe" fale)
    Lepiej też popróbować z piezobuzzerem, może wtedy łatwiej będzie coś wykryć.

Proszę też aby ak-dk podał dokładne wymiary piramidki. Opisz też dokładniej ten rysunek ( z magnesami jak to powinno działać)

Jeszcze raz powtarzam, że tych fal nie można w 100% zaekranować niczym.

• #74 27 Wrz 2007 11:10
    ak-dk
    Poziom 12  

Robiłem już eksperyment z klatką faradaya i wszystko działało;) Powtórzę ten eksperyment żeby zrobić zdjęcia.
    Ten przetwornik będzie działał bardzo prosto. Magnes umieszczony w cewce zostanie skurczony (przez fale gr. lub telep.), to i jego linie sił pola się skurczą, i za indukuje się prąd w cewce, potem magn. się rozszerzy i jego linie sił też. i w cewce za indukuje się prąd, i tak w kółko.
    Wykorzystam cewkę z telewizyjnej linii opóźniającej, ma sporo zwojów.
    Przecież podałem wymiary piramidki na 1 str. tematu. Zapomniałem dodać!
    te dyski są psu na budę!
    Sneak- wierzysz w tych ufonautów??
    Mam pomysł jak dostroić do rezonansu kryształ i piramidę!
    Trzeba zbadać rezonans dźwiękowy piramidy, i do tej częst. znaleźć kwarc.
    PS. mam już piramidkę zrobioną w pełni z blachy ekranującej, żeby mi pola EM nie śmieciły, piramidka będzie uziemiona. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie.

• #75 27 Wrz 2007 11:38
    Poziom 35  

Wnioskujac z opisu autora to urzadzenie nie funkcjonuje - swiadectwem tego ze to urzadzenie dziala byl by dla mnie i pewnie dla kazdego elektrotechnika pomiar wykonany prawidlowym przyzadem mierniczym - Z wlasnego doswiadczenia wiem ze pomiary dokonywane tanimi miernikami lcd sa obarczone duzym bledem <zwlaszcza w ich granicznych wartosciach>
    ...Dopuki nie ma pomiaru na mierniku np wychylowym stawiam na to ze wszelkie wskazania miernika ktore pokazuja sie na wyswietlaczu sa spowodowane zakluceniami elektromagnetycznimi pochodzacymi z.. lini WN albo SN albo telefonu gsm autora watku...
    Wydaje mi sie ze wlasnie takie wytlumaczenie tego "zjawiska" jest bardzie prawidlowe i logiczne niz to ze prad generuja fale grawitacyjne przemieszczajace elektrony,, albo telepatyczne- co do ktorych nie wiemy ze nawet moga istniec w realnym swiecie

• #76 27 Wrz 2007 11:45
    ak-dk
    Poziom 12  

Jeżeli w klatce faradaya działa, tzn. to nie ma natury magnetycznej, i nie są to zakłócenia.
    Zrobię parę zdjęć z powtórki tego eksperymentu, bo na słowo nikt mi tu nie uwierzy.

• #77 27 Wrz 2007 12:51
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawa wygląda tak: zakładamy, że kwiatki istnieją dzięki wróżkom.
    Zatem widząc kwiatki możemy stwierdzić, że wróżki istnieją.
    Ty założyłeś, że fala grawitacyjna ściska piezoelektryk.
    Zatem napięcie na piezo pozwala stwierdzić, że fala grawitacyjna istnieje.

• #78 27 Wrz 2007 13:08
    sneak
    Poziom 17  

ak-dk: nie ma sensu ślepa wiara w coś czego nie można zaobserwować, doświadczyć.
    Można jedynie przytaczać to co się usłyszało, dowiedziało.

Polecam ten link:
    http://www.panaceauniversity.org/
    device part 14 "Flavio Thomas pyramid"

Jak widać, użyty tam magnesik jest nawet kluczowym elementem :)

• #79 27 Wrz 2007 13:19
    ak-dk
    Poziom 12  

To samo jest jakby założyć że to nie fala grawitacyjna tylko telepatyczna i to samo jest z każdym tłumaczeniem. Trzeba nie, tłumaczyć, a potem wybadać o co chodzi na prawdę, tylko wpierw wybadać o co chodzi a potem tłumaczyć. Ja przyjąłem metodę eliminacji. Ustrojstwo działa w klatce faradaya, a to eliminuje zakłócenia, teraz fale dźwiękowe- u mnie nad domem co pare minut śmiga samolot który jest dość głośny, ale samochodów dużo nie jeździ, no więc należałoby odizolować to od dźwięków i drgań. I teraz pytanie - jak się robi osłony przeciw drganiom i dźwiękom.

• #80 27 Wrz 2007 13:34
    greko
    Poziom 11  

Do Sneaka, Skąd wiadomo, że fale telepatyczne mają naturę magnetyczną? Przeciez nie ma żadnego wiarygodnego dowodu, ze w ogóle istnieją.
    Czaszka kryształowa jest wykonana w czasach współczesnych a piramidy Majów są obudowanymi kopcami ziemnymi.
    Do Ad-dk, Dlaczego uwazasz, że klatka Faradaya ekranuje pole magnetyczne?
    zrób doświadczenie; weź jakąś cewkę lub elektromagnes, wygeneruj częstotliwość zbliżoną do twojego kwarca i zobacz, czy wytworzone pole magnetyczne cokolwiek zmienia. Zwracam uwagę, ze tak wytworzone pole magnetyczne będzei mierzalne, czyli zapewne wiele rzędów wilkości silniejsze od fal "telepatycznych". Możesz też pomachać jakimś ciężarkiem, byle blisko piramidki, to będziesz miał fale grawitacyjne większe niż siła odziaływania najbliższych kwazarów czy pulsarów.

pozdr
    greko

• #81 27 Wrz 2007 15:16
    wzagra
    Poziom 33  

Jeszcze drobna uwaga do metody pomiaru: a przewody ekranowałeś?
    Przecież kawałek nieekranowanego przewodu pracuje jak antena. Zwykły miernik LCD nie podłączony do niczego, na niskim zakresie napięcia zmiennego pokazuje też "cudowną darmową energię" w postaci "napięcia znikąd".

Hy hy... obejrzałem sobie stronę http://members.fortunecity.com/timevehicle/free_energy_pl.htm - szczególnie zainteresowała mnie grzałka Pana Davey'a. Takie coś nazywa się buzera i można ją zrobić z dwóch żyletek (tylko takich, które wpadają w rezonans jak się je zasili napięciem 220V i f=50Hz - wprawdzie szybcie gotuje jak się zasili 400V i 50 Hz ;)) lub dwóch brzeszczotów zasilanych j.w. Zostakje tylko w wodzie posmak żelaza. :shocked!:
    A najbardziej podobało mi się "Zauważ że daje się on powiększyć poprzez zwykłe kliknięcie na nim" (chodzi o rysunek grzałki) na mnie zadziałała klątwa wynalazców - bo mi się nie powiększył .. rysunek ;).

• #82 27 Wrz 2007 15:55
    ak-dk
    Poziom 12  

Tak, o ekranowałem kable i miernik, owijając wszystko szczelnie folią AL i uziemiając.

• #83 27 Wrz 2007 17:12
    _jta_
    Specjalista elektronik

Fale elektromagnetyczne potrafią wnikać do zaekranowanych obwodów, jeśli ekranowanie nie jest dobre
    (w szczególności, w pewnych sytuacjach ekran nawet zwiększa zakłócenia zamiast przed nimi chronić)
    - a zrobić dobre to trudna sztuka - poćwiczyłeś przedtem ekranowanie na radiach i na wzmacniaczach?

• #84 02 Paź 2007 13:01
    ak-dk
    Poziom 12  

Mam jeszcze inny pomysł na free energy!
    Skoro żeby wyzwolić efekt telekinetyczny,
    trzeba przyspieszyć i opóźnić pole magnetyczne to
    można nawinąć na magnesie dwie cewki (trafo)
    i podczepić pod układ kluczujący i powinno zadziałać.
    https://obrazki.elektroda.pl/77_1191322603.jpg
    Żeby ustrojstwo było bardziej efektywne można by zastosować więcej takich przetwornic analogicznie, jak na schemacie( jedna zasila drugą)

• #85 02 Paź 2007 13:26
    _jta_
    Specjalista elektronik

A co rozumiesz przez zadziałanie? czy to, że na wyjściu będzie jakieś napięcie? i będzie można pobierać jakiś prąd?

To na ogół wychodzi - kwestia w tym, jaką mocą to zasilasz, a jaką możesz odebrać na wyjściu - moim zdaniem, na
    wyjściu uzyskasz mniejszą moc, niż dostarczysz na wejście (zdarzyło mi się, że z pomiarów wyszło mi odwrotnie,
    bo użyłem mierników, z których jeden miał błąd 5%, i pewnie przekroczyłem 95% sprawności ;)) i nie będzie free.

• #86 02 Paź 2007 13:31
    ak-dk
    Poziom 12  

Będzie oddawać więcej mocy, niż pobiera, a nadwyżkę pobierać z ciepła otoczenia. Może się uda.
    Można by też wykorzystać grzałkę daveya ( spr. podobno 2000% :shocked!: ) i ogniwa pletiera, albo turbinę z generatorem.
    Z tym nie będę próbować, bo eksperymenty z przegrzaną parą są zbyt niebezpieczne.

• #87 02 Paź 2007 16:02
    _jta_
    Specjalista elektronik

A według czego oceniasz, czy to będzie w taki sposób działać, czy nie?

• #89 04 Paź 2007 12:01
    ak-dk
    Poziom 12  

Nie działa to ustrojstwo co schemat jego podałem.
    Teraz spróbuje z czymś takim.
    https://obrazki.elektroda.pl/15_1191491227.jpg
    Schemat działania chyba mówi sam za siebie.
    Z piramidą na razie daje se spokój.
    PS. Ten temat nie jest tylko o piramidzie, lecz ogólnie o DZIAŁAJĄCYCH urządzeniach FE.

• #90 04 Paź 2007 12:38
    tzok
    Moderator Samochody

ak-dk napisał:
    (...)u mnie nad domem co pare minut śmiga samolot który jest dość głośny(...)
    Znaczy, mieszkasz w pobliżu lotniska? Jeśli tak to masz w pobliżu działający radar...