Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kadet 1.3 instalacja elektryczna

02 Nov 2003 15:04 1683 2
  • Level 14  
    Od niedawna jestem właścicielem takiego. Nie działają mi dobrze wycieraczki tzn. zatrzymują mi się w miejscu gdzie je wyłacze a nie na końcu, nie działa włącznik czasowy być może że jedno z drugim ma coś wspólnego. Już patrzyłem że do złączki silnika wycieraczki dochodzą cztery przewody a ze złączki w stronę silnika tylko dwa, czy na pozostałych dwóch nie powinien być wyłącznik końcowy ??
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 15  
    Witam!

Chwileczkę coś mi tu nie pasuje - dwa przewody to zasilanie a gdzie wył. krańcowy.
    Przyjżyj się czy z silnika nie wychodzi przewód prosto do masy (to już by był trzeci przewód) i wtedy masz już inny układ połączeń - plus pracy ciągłej i plus przerywany wył krańcowym.
    Co się tyczy czasowego wył. wycieraczek to jest to odzielny przekażnik czasowy i powinien być gdzieś w okolicach kasety bezpieczników.
    Nie wiem jak jest w kadecie bo nie miałem okazji takiego naprawiać ale spróbuj podejrzeć u kogoś lub udaj się do starego stażem elektryka.
    Nie musisz tego naprawiać ale popytaj czy tak powinno być, jak jest normalny człowiek to odpowie na Twoje pytania.

Pozdrawiam
    A.G.