Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorofon z sterownika od swiatelek choinkowych

mate157 19 Lip 2007 18:03 4748 16
  • Kolorofon z sterownika od swiatelek choinkowych
    Pewnego dnia wpadlem na pomysł żeby zbudować kolorofon z sterownika od światelek choinkowych i przez pewien czas w myslach ukladalem jak to zrobie i na poczatku powstal projekt prowizoryczny deska i cztery oprawki do zarówek żarówki zalozylem biale zeby sprawdzić czy to wogóle dzialai nawet działało:).Po kilku tygodniach zrobilem juz takie jak ma być
    Koszty:
    -4 żarówki kolorowe (niebieska,zółta,zielona,czerwona) 20zł
    - płytka ze światelek -kupilem razem z światełkami- 15zł
    - oprawki ok 7zł
    - kable,wyłącznik,izolacja i wkrety 15zł
    -obudowa robiona przez mojego Tatę-czyli za darmo
    tylko nie stety nie mruga w rytm muzyki ale i tak jak na szkolna dyskoteke wystarczy
    Razem 57zł

efekty super aż mnie zamurowalo

zdjecia robione telefonem wiec dlatego zlej jakosci ale moze jutro wrzuce lepszej jakosci fotki

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mate157
    Poziom 13  
    Jeśli pomogłem kliknij na POMÓGŁ
    Specjalizuje się w: akustyka || elektronika
    mate157 napisał 87 postów o ocenie 34, pomógł 1 razy. Mieszka w mieście Krosno. Jest z nami od 2007 roku.
    rockyr14
    Poziom 10  
    więcej zdjęć... :D najlepiej jeszcze środkowi zdjęcia porób ;] :D
    piotr maj
    Poziom 15  
    No extra pomysł, jak jest z żywotnością tych "chińskich układów"? gdzieś czytałem ze po podłączeniu takich żarówek żywotność sterownika bardzo spada.
    Ile godzin twoje urządzenie pracowało bez przerwy?
    Ale pomysł dobry.
    vcc
    Poziom 34  
    Jakiej mocy są żarówki bo jak przesadzisz z ich mocą to "ping-pong" odfrunie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    dir3ctor
    Poziom 27  
    O ile obudowa calkiem fajna, to sterownik beznadziejny - nie mozesz tego nazwac kolorofonem. Kup sobie zestaw do zlorzenia kolorofonu z prawdziwego zdarzenia, albo pogrzeb na forum elki. Naprawde za pare zlotych mozna zlorzyc calkiem fajny sterownik. Jak cie najdzie ochota i bedziesz mial chwile czasu zastanow sie nad tym.

Kolorofon przydaje sie nie tylko na szkolne dicho ;-)
    yogi123
    Poziom 1  
    witam
    ja kiedyś też wykonałem coś podobnego . wyciągnełem sterownik z lampek choinkowych , sprawdziłem note katalogową tranzystorów które były na końcu układu i wyszło mi że wytrzyma natężenie prądu żarówki max 110W , u mnie chodizło to na 100W żarówkach i efekt był super , sprawdzałem w domu to wyglądało tak jakby wszystko się ruszło i nawet po wielu godzinach jedyne co było ciepłe to żarówki .

Proszę szanować język ojczysty i popracować nad ortografią i interpunkcją. [c_p]
    Ogro
    Poziom 16  
    Witam. obudowa ok, wykonanie spoko, no ale z tym układem to niewiem... ;-) zrób fotki układu, no i nakręć filmik, jak to śmiga. AHA i przedwszystkim to niejest kolorofon, bo niemiga do muzy, tylko jakieś migadło ;-)
    mate157
    Poziom 13  
    Jak na szkolną dyske jest w sam raz czasem tez w domu sie przyda
    Sterownik sie nie grzeje tylko trochę żarówki
    Konrad3006
    Poziom 16  
    Jak juz o kolorofonachj to ja wczoraj myslalem, ze moze by taki zrobic na koorowych zarowkach jak z sygnalizacji swietlnej?

heh
    mate157
    Poziom 13  
    żarówki w tym mam 40watt jedna i nic sie jeszcze z nimi nie stało na szkolnej dysce chodziły 4 godziny
    klesiu
    Poziom 11  
    Fajny pomysł :)

Dodaj jakiś filmik żeby było widać jak to mruga i wogole:P Nakreć i wrzucaj
    danio531
    Poziom 18  
    Jedwabisty ten pomysł. już idę szukać świeczek :)
    Fajnie by było jakby był filmik.
    sq4ffp
    Poziom 15  
    Dobry sposób na oświetlenie rreklamy. Sam kiedyś siedziałem nad takim układem. Jedyna modyfikacja to zmiana tyrystorów na "normalne". Układ u klienta działa do dziś, to będzie już piąty rok. Myślę, że to jest właśnie "potęga chin" tanio i prawie działa. Jest się z czym wygłupiać.
    Pozytywka z zabawki dzisiaj przypomina mi, że w samochodzie trzeba zapalić światła (nikt się nie zorientował z czego pochodzi). Obrotomierz za 15 zł proszę bardzo rowerowy licznik kilometrów.
    Nie zauważyłem na forum tematu: "Nietypowe zastosowania chińskiej elektroniki".
    Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
    mate157
    Poziom 13  
    filmiku narazie nie dam rady wrzucić bo nie mam czasu