Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki¶ wzmacnicz UNITRA niezidetyfikowany

19 Lip 2007 18:49 1410 7
  • Poziom 22  
    Witam
    Posiadam nowa płytke drukowana od jakiegos wzmacniacza unitry
    o oznaczeniu T4-B-2217-208/D z 7/78 płytka ta jest wymiarów około 200x200 [mm] widac ze to od jakiegos wzmioacniacza stereo niewielkiej mocy gdyz sa miejsca na 4 potencjometry do regulacji bas sopran balans volume.Końcówka mocy jest na jakis 2 wzmacniacza monolitycznych oznaczonych na schemacie jako Os201 i Os301.Płytka ta napeno nie pochodzi od jakiegos radia samochodowego gdyz w lewym górnym rogu jest miejsce na transformator sieciowy.Jedyne oznaczenie na płytce to TORAL czy ktos wie od czgeo to może byc?Moze od jakiegos gramofonu?a moze jakas mała popierdólka?byłbym wdzięczny za pomoc w zidentyfikowaniu
    pozdrawiam
    PK
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 20  
    Witam.
    Spróbuj bardziej precyzyjnie okre¶lić wygl±d miejsca pod Os201 i Os301 oraz wielko¶ć powierzchni przeznaczonej pod elektrolit (y) w zasilaczu. Bardzo by też pomogła fotka, nawet z telefonu.
    Pozdrawiam.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 22  
    aparatu własnie nie mam;-(na ta chwile, OS201 i OS301 sa po prawej stronie mniejwiecej na srodku płytki kondensator pojedynczy ale widac ze miejsce jest na ten 4 nózkowy( 3masy i +) gabarytowo pewnie 4700uF prostownik jako kompletny mostek gretza scalony czyli ze nei na 4 diodach tylko jako jedno urzadzonko wyjscia głosnikowe lutowane do płytki te starego typu(z prostokatem i dziurka) na płytce brak miejsca na gniazda wejscia sygnału
  • Poziom 20  
    Pytaj±c o OS'y, chodziło mi o okre¶lenie przypuszczalnego typu wzmacniacza (np. GML,STK,UL, czy jeszcze co¶ innego). W tym momencie domniemam, że jest to blok wzmacniacza którego¶ z amplitunerów z tamtej epoki np. TOSCA.
  • Użytkownik usun±ł konto  
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Spróbuj bardziej precyzyjnie okre¶lić wygl±d miejsca pod Os201 i Os301

pytałe¶ o wyglad pod os wiec go opisałem:-)
    Podałem ze jest to wzmacniacz monolityczny wiec chyba logiczne ze jest to cos z rodziny UL(wszyscy wiemy ze i STK i GML to hybrydy)

nie nie jest to Aida napewno bo sprawdzałem schemat i sie wogóle niezgadza:-)na zadznego GMLA nie ma tam miejsca tam moze siedziec jakis UL moze 19xx bo ma charakterystycznie powyginane nózki

pozdrawiam
    Pk
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Je¶li UL to napewno nie 19xx, bo jak wszyscy wiemy, to napewno nie wzmacniacze m.cz. . Był produkowany odbiornik "DUET" z końcówkami na UL1481 (TBA810A). Schemat znajdziesz w bazie schematów "Elektrody".
  • Poziom 22  
    zgadza sie to duet:-)dzięki za pomoc i temat zamykam:-)a z UL19xx to pomyłka racja dla kolego fisa:-)