Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak polepszyć jakość muzyki?

mulat 19 Lip 2007 20:38 5837 28
  • #1 19 Lip 2007 20:38
    mulat
    Poziom 17  

Witam mam taki niby to problem niby nie, ale jeżeli słucham mp3 to jest dosc slaba jakosc jezeli nagram ta sama piosenkę na audio cd podłączę pod ten sam sprzęt ( nie idzie przez komputer) to dziwek jest o niebo lepszy!
    Posiadam zwykla karte dzwiekowa zintegrowana czy zakup lepszej np. sb live poprawi znacznie jakość?

0 28
  • #2 19 Lip 2007 20:51
    Bogdanor
    Poziom 27  

Piszesz ze konwertujesz kawalek mp3 na plyte audio cd (pewnie przy pomocy nero?) i korzystajac z stacjonarnej wiezy ktora czyta takze mp3(lub podobnego odtwarzacza) odczuwasz spadek jakosci w wypadku mp3 -plyta nagrana jako audio z tego samego mp3 brzmi lepiej ? Ja bym powiedzial ze tor audio w tejze wiezy odpowiadajacy za dekodowanie mp3 wprowadza te znieksztalcenia. Karta dzwiekowa nie ma akurat w tym przypadku zadnego znaczenie (bo sluchasz na innym odtwarzaczu i tak)

0
  • #3 19 Lip 2007 20:55
    mulat
    Poziom 17  

Chodzi o to ze utwór puszczony z komputera w postaci MP3 jest znacznie gorszy od puszczonego utworu z CD (nagrany przez Nero jako audio).

0
  • Pomocny post
    #4 19 Lip 2007 21:12
    tronic1
    Spec od komputerów

MP3 to kompresja stratna,więc i gorsza jakość.Poza tym jakie masz głośniki w komputerze a jakie w wieży ? Są porównywalne ?

0
  • #5 19 Lip 2007 21:19
    mulat
    Poziom 17  

Chyba nie rozumiecie mnie
    komputer jest podlaczony do wzmacniacza potem dzwiek idzie na kolumny.. jezeli leci utwor z komputera w mp3 to jest znacznie gorsza jakosc wyczuwalna golym uchem niz jezeli do owego wzmacniacza jest podlaczony odtwarzacz CD i z niego leci ten sam utwor .
    mam nadzieje ze rozumiecie jak nie to chyba fotke zamieszcze

0
  • #6 19 Lip 2007 21:32
    Bogdanor
    Poziom 27  

Nie zostales zrozumiany, lecz juz rozumiem. W takim przypadku uwazam ze wymiana karty dzwiekowej np. na X-Fi XtremeMusic poprawi sytuacje. Czy SB live ! bedzie lepszy niz ta integra tego nie wiem, porownaj sobie parametry twojej zintegrowanej karty i tego SB Live.

0
  • #7 19 Lip 2007 21:33
    mulat
    Poziom 17  

A gdzie moge znalesc te parametry ? i na co patrzec ??
    Popraw posty!
    Stosuj wielkie litery zaczynając zdanie.
    Mnie się już to znudziło...
    TONI_2003

0
  • Pomocny post
    #8 19 Lip 2007 22:02
    Bogdanor
    Poziom 27  

Porownaj sobie takie parametry jak : odstep sygnalu od szumu, pasmo przenoszenia, znieksztalcenia (jesli podane) Zobacz tu: http://pl.europe.creative.com/products/produc...ategory=1&subcategory=205&product=14257&nav=0
    a tu zobacz ceny i byc moze wybierz cos dla siebie
    http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_lista&wywol=lm&wmtp=&grp=k_dzwiek
    Lub poczekaj , niech sie wypowie ktos lepszy w te klocki.
    Zakladam ze ten utwor nagrany na cd to caly czas ten sam mp3 (ewentualnie przekonwertowany na cd audio) Im wiekszy bitrate w mp3 tym lepsza jakosc.

0
  • #9 19 Lip 2007 22:06
    Platon
    Spec od komputerów

To pewnie masz problem w polaczeniu pomiedzy komputerem a wzmacniaczem. Albo wycisz nieuzywane wejscia w dzwiekowce, i zmniejsz glosnosc w mikserze tego co uzywasz, i reguluj ew wzmacniaczem.

mulat - te parametry to ilosc pieniedzy w portfelu, a patrzec na dobre karty dzwiekowe, niekoniecznie creative.

0
  • #10 19 Lip 2007 22:08
    Turbo92
    Poziom 17  

A może popraw kable sygnałowe do wzmacniacza od komputera?
    Czy dźwięk jest zniekształcony? Co rozumiesz poprzez gorszą jakość? szumy?? Charczenie?? Buczenie?? A może masz słabo słyszalne wysokie tony? Jeśli charczy to stawiał bym na przesterowanie karty muzycznej. Zmniejsz ogólną głośność w regulacji głośności. Gdy kupiłem sobie SB Live to mogłem słuchać wtedy muzyki z większą głośnością bez zniekształceń. SB ma jeszcze różne efekty dźwiękowe (echa, equalizery)

0
  • #11 19 Lip 2007 22:16
    Bogdanor
    Poziom 27  

Ja zaczynam podejrzewac ze kolega mulat przekonwertowal (byc moze) plyte audio na mp3 (w komputerze -z niskim bitratem ?) i teraz puszczajac oryginalna plyte na odtwarzaczu i porownujac to do mp3 z komputera slyszy roznice. W kazdym razie pogratulowac sluchu. -:)

0
  • #12 19 Lip 2007 22:59
    mulat
    Poziom 17  

:arrow: bagdanor mylisz sie co do swojej wypowiedzi bo tak nie jest...
    Co do kabla to mam kabel prolink kosztowal mnie okolo 30zl (z allegro
    co mam na mysli gorszej jakosci .... jezeli wlaczam muzyke z CD dzwiek jest czystszy...

Nie potrafie tego wyjasnic co slysze co nie, ale roznica jest kolosalna na moje ucho jak powiedzialem z CD dzwiek jest czystszy.

0
  • #13 19 Lip 2007 23:11
    Bogdanor
    Poziom 27  

Jak tak, to sorry, pozostaje ci poszukiwanie lepszej karty dzwiekowej i/lub tak jak napisali Platon ,Turbo92. Da rade, dla chcacego nic trudnego. Ja przyznam sie ze odpuscilem na jakosci dzwieku, a postawilem na tresc...
    Ale to juz inna historia..

0
  • #14 19 Lip 2007 23:44
    Turbo92
    Poziom 17  

A weź może podbij pasmo wysokich tonów. Ja osobiście używam equalizera by nevi. Taka wtyczka dsp do winampa - daje większą możliwość ustawienia niż standardowy korektor w winampie. Dodatkowo ten program ma diodę przesteru

Link do equalizera http://www.winamp.com/plugins/details/146690

edit.
    Kabel kablem ale jeśli idzie wzdłuż z kablami wysokiego napięcia no to mogą się pojawić zakłócenia.

0
  • #15 24 Lip 2007 22:24
    Usunięty
  • #16 25 Lip 2007 13:30
    CeBaN1
    Poziom 9  

Witam! Poszukaj nowszych sterowników do swojej karty muzycznej. Często bywa tak że sterownik sterownikowi nie równy, dla tego przetestuj ze 2, 3 drivery. Kolejnym krokiem jest wyciszenie aux,line in, microfone oraz wyłączenie efektów 3d w ustawieniach mixera, które w niektórych kartach powodują efekt charczenia. Co do SB live - jeżeli znajdziesz jakąś w rozsądnej cenie to sie nie zastanawiaj :P, porównując swoją wbudowaną w płytę via karte opartą o AC97 kartę oraz SB live, wybrałem SB Live i jestem zadowolony - dżwięk jest czystrzy, ten sam sprzęt moze zagrac glosniej. Pozdrawiam

0
  • #17 25 Lip 2007 14:31
    Xyrovaqs
    Poziom 23  

Czy karta ktora masz na plycie gl. to AC97 Realteka? Mam cos takiego na swoim gigabyte i doslownie wszystko jest od tego lepsze... Miedzy SB Live a tym jest po prostu przepasc, a SB Live to koszt ok 40 zl.

0
  • #18 25 Lip 2007 15:42
    CeBaN1
    Poziom 9  

Tak, mam kartę realteka. Używałem sterowników ze strony producenta o numerku 3.98 i no aż takiej tragedii to nie było.

0
  • #19 25 Lip 2007 15:55
    Platon
    Spec od komputerów

Niektorym wystarczy wlozyc karte sblive do komputera, i juz lepiej gra, mimo, ze glosniki podlaczone sa nadal do AC97.

mulat - dzwiek z cd jest "czystszy", bo odtwarzacz ma lepsze przetworniki CA. Jak masz za duzo kasy, to kupuj karte. Jak nie masz, to przeczytaj w watku co zrobic, zeby gralo lepiej.

0
  • #20 25 Lip 2007 16:14
    447988
    Usunięty  
  • #21 25 Lip 2007 16:34
    pyby
    Poziom 15  

Jejciu Mulat bardzo prosto i przejrzyscie pyta a wy rzeźbicie to na 30 postów ;)

@Mulat :
    1.Bardzo duże znaczenie ma karta dźwiękowa, zainwestuj choćby w SB Audigy 1 ( 60-100zl). Kable na razie mozesz sobie odpuscic, roznica nie jest odczuwalna na zwyklym sprzecie.
    (sprobuj jeszcze w mikserze wyciszyc wszystkie wejscia oprocz wave/mp3, mi dosyc mocno szumi wylaczony mikrofon i pc speaker)
    2. Korzystaj z trybu ASIO, bardzo polecam (a jak ASIO to i player zamiast Winampa -> Foobar).
    3. Wzmacniacz i głośniki - nie wiem jakie masz wiec nie bede sie wypowiadal.

0
  • #22 25 Lip 2007 18:07
    Platon
    Spec od komputerów

pyby - a co to jest ASIO, po co sie je stosuje, i jak wplywa na wydajnosc/jakosc odtwarzania muzyki? Bo mi sie wydaje, ze w tym momencie zaczynasz robic z elektrody audio-voodoo.

0
  • #24 25 Lip 2007 23:29
    pyby
    Poziom 15  

@Platon : patrzac po liczbie twoich postow nie wierze ze nie wiesz :)
    Jesli chodzi o ASIO to kazdy moze o tym poczytac, nie bede sie bezsensownie rozpisywal. Mysle ze nie o to bylo pytanie autora tematu.

Xyrovaqs napisał:
    Czy karta ktora masz na plycie gl. to AC97 Realteka? Mam cos takiego na swoim gigabyte i doslownie wszystko jest od tego lepsze... Miedzy SB Live a tym jest po prostu przepasc, a SB Live to koszt ok 40 zl.

Bardzo ladnie tu kolega strescil istote tego zjawiska i tego sie trzymajmy :) najlepiej jak kazdy sprawdzi to na wlasnej skorze (uszach) pozdrawiam!

0
  • #25 26 Lip 2007 00:43
    Platon
    Spec od komputerów

Na tej zasadzie moge napisac, ze trzeba na karte dzwiekową położyc surowy kotlet schabowy to będzie lepiej grac - tak żywo i krwiście. A potem dawac linka do poradnika, i pisac "czytajcie" :)

Nie widze tam nigdzie wytlumaczenia co daje to ASIO.

0
  • #26 26 Lip 2007 01:18
    pyby
    Poziom 15  

ASIO daje przede wszystkim krótszy tor audio -> mniejsze zniekształcenia oraz krótsze opoźnienie (nawet do 2ms). Program taki jak np. Foobar komunikujacy sie z karta bezpośrednio przez interfejs ASIO pomija mikser windowsowy.

Wlasciwie nie wszyscy to slysza, niektorzy uwazaja ze to takie fanaberie. Polecam sprobowac i odsluchac.
    Przy porownaniu: Winamp+Default Wave Device, a Foobar(z pluginami Otachana) i ASIO - jest roznica!
    No, ale to niemal idealne zestawienie, a my mowimy tylko o niewielkim polepszaniu ;)

Powiem tak - uzywanie asio ma sens na dobrym sprzecie grajacym oraz dla tworzenia muzyki. Jesli nie potrzebujesz takich zajawek - moze zostac DirectX :)
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #27 26 Lip 2007 01:51
    Platon
    Spec od komputerów

pyby - zeby posluchac czy jest roznica, to trzeba uzyc np foobar+asio i winamp+asio. A do czego przydaje sie mniejsze opoznienie przy sluchaniu mp3 pozostanie chyba dla mnie tajemnica.

0
  • #28 26 Lip 2007 11:12
    pyby
    Poziom 15  

Przykleiles sie do opoznienia.. Nie jest ono wazne przy sluchaniu mp3, podalem tylko zalety ASIO tak jak prosiles.

Jaki sens ma porownywanie winamp+asio vs. foobar+asio ?
    Nie porownujemy winampa z foobarem tylko asio z default wave device!
    Proszę edytować ten post przyciskiem: Jak polepszyć jakość muzyki? i dokonać stosownych zmian w pisowni.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    TONI_2003

Jest problem bo nie dziala mi prawy alt. Pozmienialem litery na duze, znaki przestankowe staram sie zachowywac.
    Pyby

0
  • #29 26 Lip 2007 13:59
    korki89
    Poziom 12  

Witam kolega pyby ma dużo racji posiadam owy odtwarzacz muzyki foobar+asio i do tego kilka zestawuw muzyki very high quality i muszę powiedzieć że różnica między mp3 a kompresją bezstratną jest ogromna nawet na dość słabych i tanich kartach muzycznych. alw jak wiadomo im lepsza karta tym lepszy dzwięk.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo