Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Omnibook XE4100 Problem

19 Lip 2007 21:04 1590 6
  • Poziom 13  
    Mam problem z Hp Omnibook XE4100, a mianowicie:
    Niedawno zauważyłem, że bateria nie daje rady podtrzymywać
    napięcia dlużej niż pół godziny!
    Po pewnym czasie odmówiła posłuszeństwa do momentu, aż nie dało sie włączyć laptopa.
    Wyjąłem ją wiec i zauważylem ze jest ubrudzona pewna substancja(prawdopodobnie z jej wnętrza), oczyściłem ja i zalożyłem na nowo, ku mojemu zdziwieniu dało sie włączyć sprzęt, chodził nawet przyzwoicie parę dni.
    Jednak po tym czasie przy uruchamianiu laptopa przy starcie dysku twardego daje sie slyszec 11-12 sygnalów dźwiękowych.
    Po uruchomieniu systemu (co zdaża się losowo) nie działa touchpad, a o klawiaturze moge zapomniec, poza tym faktem daje sie słyszec wyraźne syczenie w okolicach baterii.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
    Pozdrawiam
    Popraw post i temat!
    TONI_2003
  • Spec od komputerów
    Pewnie bateria się gotuje.Jest gorąca? Może wybuchnąć.Właściwie to trzeba by rozebrać baterię i sprawdzić co się dzieje w środku.
  • Poziom 13  
    wlaczylem go wlasnie na doslownie pol godziny poniewaz nie uzywam go juz ze wzgledu na te usterki i nie stwierdzilem zadnej podwyzszonej temperatury, nie chce poprostu doprowadzic do zniszczenia reszty sprzetu
  • Spec od komputerów
    W domu możesz używać na samym zasilacz,a zbaterii jak coś wycieka to trzeba ją rozebrać,chyba że masz baterię na gwarancji.
  • Poziom 13  
    ok, a co w sprawie dysku, touchpada i klawiatury ?
  • Spec od komputerów
    Rozbierz laptopa i sprawdź połączenia taśm i przy okazji odkurz.Jak raz działa a raz nie to pewnie kwestia styków.
  • Poziom 32  
    Masz kolego problem na magistrali SMBus, przyczyną pewnie jest bateria. Problem z urządzeniami ustępuje po wyjęciu baterii? Możesz spróbować naprawić baterię, oparta jest o sterownik BQ2060(manual oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są na forum w temacie regeneracji baterii). Li-Ion czy NiMh? Jeśli ta druga to pomyśl o zakupie nowej baterii...