Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlifierka kątowa EINHELL BWS 125/850 - wymiana tarczy

20 Jul 2007 00:49 6239 4
  • Level 18  
    Witam

Temat nie pasuje może trochę do pracowni elektronicznej, nie mniej jednak do warsztatu jak najbardziej ;)

Problem polega na tym, że nie mam sposobu na wymianę tarczy, podczas cięcia pękła mi tarcza i dosyć mocno uderzyła, pewnie się jeszcze przez to dokręciła. Oryginalny klucz dołączony do gumówki nie daje rady (gnie się) i sam młotek plus wkrętak płaski też nie.
    Spotkał się ktoś z taką sytuacją już ?

Ps. W ogóle ostatnio często łamałem tarcze (kątowniki). Jakiej firmy używacie tarczy do cięcia metalu. Ja używam Nortona i zastanawiam się czy nie zmienić.

Za pomoc z góry dziękuje...
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 27  
    Tarczę łamiesz nie dlatego, że są podłej jakości tylko z powodu jej "zacisku" w miejscu cięcia. Materiał powinien być odciążony i leżeć swobodnie a szlifierki nie dociska się mocno gdyż powoduje to dużo większe grzanie się tarczy co w konsekwencji prowadzi do pękania tarcz.
    Pozdrawiam
  • Level 18  
    Czasami materiał, który się tnie jest dosyć gruby oraz twardy i trzeba docisnąć szlifierkę bo w przeciwnym razie ciął bym chyba 20 minut kątownik.
    W ogóle to gumówkę oddaje na gwarancji bo hamulec wrzeciona nie działa - przeskakuje. Jeśli gwarancji nie uznają to kupuje coś z wyższej półki.
  • Level 18  
    Używam jeszcze Makity w pracy i jest dosyć dobra ale ostatnio poszły w niej szczotki. Także więc ten Bosch też wchodził by pod uwagę. Bo w sumie tak naprawdę to myślałem o gumówce DeWalt'a ale jeszcze się zastanowię bo ogólnie to tego Einhella dosyć mocno masakrowałem i gdyby nie to, że nie mogę wymienić tarczy to chodziła by jeszcze.

ps. co do szlifierki tez używam na co dzień, czasami jadę całe 8 godzin, także więc wydaje mi się, że trzeba będzie zainwestować może w coś lepszego.

Pozdrawiam i dzięki za info o Boschu.