Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Panda 1.1 8v 55km gaz problem z nierówną pracą

20 Lip 2007 10:13 4841 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    może ktoś spotkał się z następującym problemem:

Odpalanie na zimnym silniku. Samochód odpala po czym po dodaniu gazu gaśnie jakby go coś "dusiło". Pali się kontrolką od wtrysków, benzyna ciągle na gazie miga. Jak się rozgrzeje i troche pojeżdżę kontrolka gaśnie i silnik normalnie odpala.

Za wszystkie rady będę wdzięczny.
    Podejrzewam, że siadła lambda ale nie wiem jak to sprawdzić.
  • Poziom 14  
    Można trochę jaśniej?
    Z tego co napisałeś zrozumiałem, że w chwili kiedy silnik pracuje na benzynie i jest zimny pali się lampka MIL a po dodaniu gazu gaśnie (dusi się). Jak silnik się rozgrzeje to wszystko jest ok?

Napisz co się dzieje na gazie czy równiez nie chce chodzić na zimnym silniku (po awaryjnym przejściu w tryb gazu)?
  • Poziom 12  
    Witam
    Raczej nie lambda bo ta na zimnym silniku nie działa, dopiero jak się zagrzeje to jej pomiary są brane pod uwagę przez komputer. Myślę, że może to być zwyczajna wilgoć i przebicia na wysokim napięciu bądź zły (zawilgocony) kontakt gdzieś na instalacji.
  • Poziom 10  
    witam ja sugeruje że łapie lewe powietrze sprawdź podciśnienia może spadł jakiś wężyk
  • Poziom 2  
    Witam,
    więc opisuję jaśniej. Lampka Check engine na benzynie pali się cały czas, po przełączeniu na gaz miga. Jak już się dobrze silnik rozgrzeje to czasami kontrolka gaśnie i wtedy obroty wracają do normy. Świece i przewody wymieniłem - niestety nic nie pomogło. Powietrza też nie bierze. Najdziwniejsze jest odpalanie zimnego silnika, odpala normalnie po czym jakies 5-10sek przy próbie wciśnięcia gazu silnik gaśnie. Następnie za drugi lub trzecim razem zapala normalnie i można jechać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam,
    udało mi się rozwiązać opisywany problem - może komuś się przyda.
    Źródłem problemu była zabrudzona przepustnica - właściwie to czujnik położenia przepustnicy. Czyszczenie WD-40.
    Efekt:
    - brak świecenia lampki kontrolnej silnika;
    - brak falowania obrotów;
    - odpala jak jest zimny od razu;
    Pozdrawiam