Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips expanium (discman) ładowanie akumulatorków

adamkaktus 20 Lip 2007 15:29 1157 6
  • #1 20 Lip 2007 15:29
    adamkaktus
    Poziom 16  

Witam, mam pytanie dotyczące tego discmana.Otóż w instrukcji pisze że należy używać tylko oryginalnych akumulatorków Philips(jakiś tam model) NiMH eco-plus. No i teraz mam zagwozdkę, ponieważ innych zdaje się nie ładuje.Grubych R6 na 100% bo to wiem, ale kupiłem do niego Duracellki AAA czyli te cienki, takie same jak Philipsy(pojemność 1000mAh).Wrzuciłęm je w discmanie na stację dokującą i ich nie łąduje(są dość dobrze naładowane fabrycznie), ale myślę że powinien je doładowywać jeżeli wogóle na nich się da(a tu wciąż zielona dioda zamiast czerwonej). Czy ma ktoś pojęcie czy da się to jakoś inaczej załatwić niż kupując oryginalne Philipsy? Bo to trochę mi się nie uśmiecha.Pozdrawiam i liczę na jakąś konstruktywną odpowiedź>

0 6
  • #2 21 Lip 2007 11:26
    Bogdan58
    Poziom 32  

Te akumulatorki, które kupiłeś rozładuj do zera, najlepiej żarówką. Potem ładuj w swojej ładowarce. Na pewno się nadają.

Pozdrowienia.

0
  • #3 21 Lip 2007 12:05
    adamkaktus
    Poziom 16  

Hmm...to kiepściutko...bo wczoraj słuchałem na nich aż zdechły.Wsadziłem go na stację dokującą i korzystał tylko z niej do grania(znika logo baterii, żadnego powiadomienia, czerwona dioda tylko podczas odczytu).Dziś je naładowałem więc będę musiał rozładować.Szczerze powiedziawszy to nie wierzę w to chociaż zrobię jak mówisz (może być "entladung" z ładowarki do akku?).THX za odp.

0
  • #4 23 Lip 2007 14:39
    adamkaktus
    Poziom 16  

No i sprawdziłęm.Rozładowałem aku do trupa, nic się nie łąduje na tej stacji dokującej.
    Postaram się pożyczyć od psiapsiuły oryginalne aku Philipsa do discmanó żeby wykluczyć ewentualną usterkę samego discmana.

0
  • #5 23 Lip 2007 15:48
    Bogdan58
    Poziom 32  

Może być usterka, bo mój syn też kupił coś podobnego i udało się mu TO "bezgrzesznie" oszukać innymi akumulatorami.

Pozdrowienia.

0
  • #6 23 Lip 2007 18:23
    adamkaktus
    Poziom 16  

Już wiem o co biega.Pożyczyłem od Psiapsióły oryginalne akumulatorki.Cały Pic z ładowanie m ich w stacji polega na tym że musi być minus na dodatkowej blaszcze w komorze baterii...ta blaszka jest czujnikiem temperatury, kidy akumulator dotyka swą obudową(odizolowanym kawałkiem-różnica philipsów w stosunku do reszty akumulatorów) to jest pewność że w razie przegrzania discman zatrzyma łądowanie-taki wymóg bezpieczeństwa.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

0
  • #7 25 Lip 2007 15:04
    adamkaktus
    Poziom 16  

Temat zamykam, wystarczy oskubać akumulator przy ujemnej elektrodzie, problem rozwiązany

0