Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na co zwracać uwagę przy kupnie kamery video ?

21 Lip 2007 15:54 1193 1
  • Poziom 9  
    Witam. Mam zamiar kupić kamerę video, nie jestem profesjonalistą, jest ona mi potrzebna po prostu do filmowania codziennych wydarzeń ( dziecko, wycieczki, imprezy rodzinne itp ). Cena powiedzmy do ok. 800 zł.
    Mam w związku z tym pytanie : na jakie parametry zwracać uwagę żeby potem nie żałować że można było kupić coś innego ? Jak narazie mam na oku kamerę Samsung VP-D371 , cena dość przystępna , na allegro nowa nawet za 599zł , w sklepach o 100-200 zł drożej i na 90% jestem na nią zdecydowany.
    Może ktoś z Was ma tą lub podobną kamerę Samsunga, jakie macie z nimi doświadczenia, jaka jest jakość i ostrość obrazu, wogóle napiszcie czy warto ją kupić itp ...

Drugie pytanie dotyczy zoomu. Opisana wyżej kamera ma 34x optycznego i 1200x cyfrowego. Wiem że w aparatach cyfrowych zoom cyfrowy jest wogóle nieprzydatny i psuje tylko obraz...znawcy wiedzą o co chodzi... Jak to jest u kamer video, czy zwracać uwagę tylko na zoom optyczny czy cyfrowy również się przydaje?

Pozdrawiam i proszę o jak najwięcej podpowiedzi, każda będzie dla mnie cenna...

Oto link do danych tech. http://www.samsung.com/pl/products/cameras/digitalcameras/vp_d371.asp

A oto fotka:

Na co zwracać uwagę przy kupnie kamery video ?
  • Poziom 20  
    Nie wiem czy na pewno trafisz na dobry egzemplarz ale generalnie Samsung nie jest zły (warto jednak mieć gwarancję Samsunga . Najczęściej pojawiający się defekt to tasiemka od panelu bocznego . Podpowiem tylko że jest jeszcze tańsza wersja Samsunga a nazywa się Medion . To jest kamera produkowana przez Samsunga dla f-my Medion .Kupując tani sprzęt i tak musisz się liczyć ztym że gdy przyjdzie Ci płacić za naprawę staniesz przed dylematem :naprawić czy dołożyć i kupić nowy sprzęt .