Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie "BUDY" do Dużych Estrad?

21 Lip 2007 18:17 1198 12
  • Poziom 16  
    Witam!
    Robie Duże kolumny Estradowe. No może nie super wielkie ale ni są małe!

Siedzieć będą tam (w jednej obudowie)

2x GD 38/300 TONSLI!
    2x GDWT 12-19/150 TONSIL
    Zwrotnica 2 drożna JANBO z zabezpieczeniem do GDWT (żąrówka)

I pytanie brzmi:

Jakie duże budy zrobić do tych głośników?
    Mogłby mi ktoś je obliczyć i wogóle pomóc?
    No i jakie terminale? XLR?

Czekam na POMOC i dziękuje :)

Moderowany przez ankuch:

Przeniesiony.

• Poziom 43  
    Po pierwsze żadne Janbo - tylko sam musisz ją zrobić bo będziesz musiał wykonac tłumik 10dB. I solide elementy. Najgrubsze cewki i kondensatory na 250V foliowe. Terminale to Twoja sprawa, wszystkie maja wady i zalety. Ja bym był przekonany do Speakonów - tyle, że drogie. Po za tym tonsil nie jest najtańszy. Szłoby kupic za to pewnie 18" + 15" + Driver działający od 2000Hz zapewne Eminenca.

Dałoby się coś o większej mocy od 2x GDWT i może wyszłoby taniej. Dwa basy mają 600W u Ciebie ale skutecznosc pewnie około 100dB a GDWT ma chyba w okolicach 110dB/1W/1m wiec prawdopodobnie wystarczy jeden silnie stłumiony. bo przy 600W na jego zwrotnice pójdzie około 60W po odpowiednim stłumieniu. Czyli około 1/3 mocy. No i lepsza charakterystyka.
  • Poziom 22  
    GDWT ma 102dB/1W/1m
    za pieniądze 2xgdwt można dołożyć ~30zł i kupić D210Ti spokojnie. Akurat teraz jest na nie promocja.

Terminale speakon to jest problem bo tanie wtyki są do ... Wypada ta część ze stykami z obudowy wtyku.
    Ale speakony neutrica mozna dorwać po ok 15zł. Nie wiem tylko czy są oryginalne.
    Co do XLR to jest dobre rozwiązanie do mniejszych mocy. Tu taczej masz jej za dużo jak na xlr.
    Jack'i odradzam wystarczy pociągnąć i wypadają z gniazd...
    Terminale na "Wąsy" też nie są dobre wystarczy ,że jakiś nawalony imprezowicz zacznie coś kombinować i może wysłać końcówkę do 100 diabłów.

Co do obudowy to może BP4 albo BP6
    ale wtedy gdwt + coś w osobnej paczce [może jakaś mała beyma na środek]

Tremolo :) ten tonsil jakiś czas temu chodził po 200zł sztuka.

Dodano po 4 [minuty]:

a zabezpieczenie u mnie to bagnetówka 24V 10W
    może troszke za duże bo ldm daje 24V 21W
    ale za to skuteczne przedwczoraj ocaliły gwizdek jak szef się bawił

• Spec od akustyki
    Dobry driver to dobra inwestycja. Warto zrezygnować z tych gwizdków.
  • Poziom 22  
    Ten tonsil wysokotonowy to nie jest zły ale on jest do małych paczek. Przy większych grać gra ładnie ale brakuje mu splu i mocy. A w takim połączeniu jak proponuje autor na pewno będzie za mało tego gdwt ;/
  • Poziom 16  
    czyli jaki mam dać wysokotonowy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    przecież to są głośniki ESTRADOWE! 2W więc dół nie będzie 150HZ !!
  • Spec Elektroakustyka
    pytanie brzmiało Jakie "BUDY" do Dużych Estrad?

Z tym co piszesz na duże estrady się nie pchaj...
  • Poziom 22  
    DanielzaplatA napisał:
    przecież to są głośniki ESTRADOWE! 2W więc dół nie będzie 150HZ !!

;p wytłumacz jasniej o co Ci chodzi

Ta wersja tonsila to wersja mocniejsza do dołu bo są dwie wersje do nadstawek z mniejszą ilością basu i druga mająca więcej dołu. Większą moc i xmax
    Więc dziwi mnie w jaki sposób ma nie być 150Hz ?
    Czyżby w estradowych pakach 2d nie było 150Hz ?
  • Poziom 30  
    Hi,
    moze kolega by najpierw napisal co dla niego znaczy "estrada" i co chcialby z tymi "budami" wlasciwie robic (naglasniac). !?
    Pozdrowienia.
    P.S. Ten wysokotonowy przenosi dopiero od ok.4 kHz , a co bedzie gralo do tej czestotliwosci ???

• Spec od akustyki
    Ja bym proponował inne głośniki, jeżeli te tonsile jeszcze nie są kupione. One są dość drogie, można taką kasę spożytkować lepiej. Ale niech sie kolega odezwie i uściśli wymagania.
  • Poziom 16  
    Dobra mam 2xTONSIL GD. Jak narazie nic więcej.
    Ma to być do nagłaśniana różnorodnych imprez. Końcówka to japrawdopodobniej ADS LX800