Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kolorowym wentylem

21 Lip 2007 20:23 849 4
  • Poziom 9  
    Witam

Chcąc upiększyć sobie rower kupiłem świecące wentyle i wszystko było by ok gdyby nie to ze przy większej prędkości wentyle wyłączają sie.
    Z moich obserwacji wynika że to na skutek działania siły odśrodkowej w tej kulce jakiś styk nie styka a przy mniejszej prędkości wszystko jest ok.
    1. Co zrobić żeby przy większej prędkości świeciły one dobrze??
    2. Te wentyle mrugają a to trochę denerwuje można to jakoś łatwo przestawić na świecenie ciągłe??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    daj zdjecaia tego wentyla

P.S. jazda po drogach publicznych z takimi bajerami grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego,a w przypadku roweru pewnie mandatem...
  • Poziom 12  
    ja sobie kupiłem w kerfurze 2 czerwone za 10zł
    nie mają czujnika światła zewnętrznego, tak jak te z linku na allegro
    działanie ich polega na tym, że po tym jak kulka zewrze styki wewnetrzny układzik pomiga ledem kilka razy a potem go zgasi, niezależnie od tego czy kuleczka nadal zwiera styki czy nie
    w czasie jazdy kulka będzie ciągle się przemieszczała więc ciągle będzie migać
    aczkolwiek faktycznie przy pewnej prędkości kulka na skutekk siły odśrodkowej może "przykleić się" do górnej ścianki i przestać "wysyłać" impulsy - stąd gaśnięcie

hmm możesz chyba jedynie ominąć układ sterujący i założyć włącznik z baterii poprzez rezystorek wprost do ledki, ale to nie będzie zbyt ciekawe - będzie trzeba zrobić dziurkę którą łatwiej dostanie się do środka brud i woda,
    w sumie można też bez robienia dziurki - styki włączające prze obrócenie korpusu czy jakoś jeszcze inaczej

wpadł mi do głowy pewien pomysł, ale nie wiem czy zda egzamin w praktyce

mianowicie zamiast kulki wsadzić kontaktron, jak najczulszy (tzn im mniejsza siła pola mgt potrzebna do włączenia tym lepiej) i połaczyć ze stykami

na widełkach założyć silny magnes
    pytenie tylko czy siła pola magnesu będzie na tyle duża żeby pokonać odleglość do wentyla i zewrzeć kontaktron ...
    i czy nie będzie powodować jakichś konfliktów z innymi elementami konstrukcji roweru, zwłaszcza hamulcami (domyślam się że masz górala i właśnie tam gdzie można byłoby założyć magnes będą klocki hamulcowe - przynajmniej z przodu)

aha i jeszcze pozostanie problem odpowiedniego ułożenia kontaktronu względem pola ale zawsze można nieco obrócić wentyl żeby zaczął migać

tylko pozostaje jeszcze pytanie jak pozbyć się migania - bezpośrednio pod kontaktron nie ma sensu , będzie (może) migać tylko jak będzie mijać magnes

a swojego układu sterującego (takiego bez migania) raczej do obudowy oryginalnej nie zmieścisz, nawet jakbyś w smd zrobił

jeśli to zadziała to copyright jest oczywiście mój :wink: , nigdzie bowiem dotychczas nie spotkałem takiego rozwiązania
  • Pomocny dla użytkowników
    Ludzie ! Są wakacje, a wy tu jakieś takie zamiast leżeć na plaży wentylem (święcącym w czterech kolorach) do góry ;)))