Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mobilny dostep do internetu - pcmia laptop

michalmh 21 Jul 2007 22:36 1288 1
    michalmh
    Level 2  
    Witam,

Chce sobie do laptopa podlaczyc internet. W domu mam wifi wiec z tym nie ma problemu, jednak chce go tez miec jak bede poza domem.

Mam 3 pomysly:

1. Moja komorka i w niej GPRS podlaczona pod komputer (simplus - tylko jakie sa teraz oplaty?)

2. Myslalem o czyms takim jak iPlus simdata (doladowanie zdrapkami, bez abonamentu). Cena za modem to ok 300-400zl, ale za to 100kb danych to koszt 3 groszy.

3. Zaciekawil mnie tez taki wyrob nokii:
    Moderated:

bez allegro

Wbudowany ma WLAN, co by mi sie bardzo przydalo bo karte wlan tez musze kupic na pcmia. Do tego wsadzic jakis starter popa, tak takta badz simplusa z najtanszym gprsem (smsy, dwonienie nie istotne). CHyba ze moze da sie do tego wlazyc karte z iplusa simdata?

Z internetu poza domem bede kozystal sporadycznie, licza sie dla mnie koszty, abonament na iplusa czy cos tego typu raczej nie wchodzi w gre bo az tyle nie bede korzystał.

Poradzicie?

Moderated By jankolo:

Przeniosłem z działu Komputery Software

MarekPPN
    Level 35  
    Quote:

1. Moja komorka i w niej GPRS podlaczona pod komputer (simplus - tylko jakie sa teraz oplaty?)

Jeżeli telefon posiada Bluetooth bądź IR to lepiej kupić simdatę za 20zł.
    Quote:

2. Myslalem o czyms takim jak iPlus simdata (doladowanie zdrapkami, bez abonamentu). Cena za modem to ok 300-400zl, ale za to 100kb danych to koszt 3 groszy.

Tak, można kupić modem na PCMCIA i koszty są przybliżone do takich jak Pan podał.

Ale jak wyżej napisałem lepiej zastosować Bluetooth.