Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mobilny dostep do internetu - pcmia laptop

21 Lip 2007 22:36 1186 1
  • Poziom 2  
    Witam,

Chce sobie do laptopa podlaczyc internet. W domu mam wifi wiec z tym nie ma problemu, jednak chce go tez miec jak bede poza domem.

Mam 3 pomysly:

1. Moja komorka i w niej GPRS podlaczona pod komputer (simplus - tylko jakie sa teraz oplaty?)

2. Myslalem o czyms takim jak iPlus simdata (doladowanie zdrapkami, bez abonamentu). Cena za modem to ok 300-400zl, ale za to 100kb danych to koszt 3 groszy.

3. Zaciekawil mnie tez taki wyrob nokii:
    Moderowany:

bez allegro

Wbudowany ma WLAN, co by mi sie bardzo przydalo bo karte wlan tez musze kupic na pcmia. Do tego wsadzic jakis starter popa, tak takta badz simplusa z najtanszym gprsem (smsy, dwonienie nie istotne). CHyba ze moze da sie do tego wlazyc karte z iplusa simdata?

Z internetu poza domem bede kozystal sporadycznie, licza sie dla mnie koszty, abonament na iplusa czy cos tego typu raczej nie wchodzi w gre bo az tyle nie bede korzystał.

Poradzicie?

Moderowany przez jankolo:

Przeniosłem z działu Komputery Software

• Poziom 35  
    Cytat:

1. Moja komorka i w niej GPRS podlaczona pod komputer (simplus - tylko jakie sa teraz oplaty?)

Jeżeli telefon posiada Bluetooth bądź IR to lepiej kupić simdatę za 20zł.
    Cytat:

2. Myslalem o czyms takim jak iPlus simdata (doladowanie zdrapkami, bez abonamentu). Cena za modem to ok 300-400zl, ale za to 100kb danych to koszt 3 groszy.

Tak, można kupić modem na PCMCIA i koszty są przybliżone do takich jak Pan podał.

Ale jak wyżej napisałem lepiej zastosować Bluetooth.