Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator Erica / PS32 kontra seria VP

RZezniol 22 Lip 2007 00:50 4954 14
  • #1 22 Lip 2007 00:50
    RZezniol
    Poziom 17  

Witam !!

Mam troszkę kasy do wydania na programator.
    Kręcę sie po internecie i kręcę czytam i czytam, nie wiem co lepsze ...
    Najbardziej mnie intryguje liczba obsługiwanych kości przez programatory serii VP ...

Np taki VP-280 chwali sie obsługa ponad 6500 kości a jego koszt to zaledwie 699 ... przy programatorze Erica za około 1000 zł to jego 1300 układów wygląda słabo.
    Zastanawiam sie jak to jest liczone czy VP tak przypadkiem jednego typu kości (np 24c04) od różnych producentów liczy każdy producent = 1 kość mimo ze to ten sam układ.

Waszym skromnym zdaniem ... w co lepiej wchodzić w programator ERICA / PS32 albo w serie VP ( 180, 280 ).

Jest to sporo kasy a chciałbym być zadowolony z wyboru :) aktualnie smigam na konstrukcjach typu pony prog, jdm słowem na tym do czego da sie znaleźć schemat i samemu wykonać.

Po pierwsze nie chce żeby mnie programator zbyt mocno ograniczał... nigdy nie wiem co i kiedy będę robił ... aktualnie to typowy serwis RTV, komputery, Car Audio ale nigdy nie wiadomo kiedy pęknie pierwszy Air Bag itp.

I czy lepiej kupic tańszy programator i do tego adaptery czy droższy a adaptery zrobic samemu ( czy istnieje dostępność schematów)

Będę wdzięczny za rzeczowe wskazówki i podkreślam tu słowo rzeczowe :)

Pozdro RZezniol

vp-180

http://www.programatory.com/index.php?p49,programator-vp-180

vp-280

http://www.programatory.com/index.php?p37,programator-vp-280

Erica

http://sklep.integron.pl/index.php?products=product&prod_id=19

PS32

http://sklep.integron.pl/index.php?products=product&prod_id=24

0 14
  • #2 22 Lip 2007 01:57
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Drogi kolego, osobiście znam twórce i sprzedawce Eric'i, i wiem, ze jest to człowiek poważny. Jeśli chcesz konkretnych informacji, to na jego stronie internetowej znajdziesz telefon kontaktowy do niego, a nie ma to jak konkretna informacja u źródeł.
    A tak na marginesie, ta różnica cenowa skądś się musiała wziąć. :]
    Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru, zgodnie z oczekiwaniami.

0
  • #3 22 Lip 2007 17:06
    RZezniol
    Poziom 17  

No tak ale w tym wszystkim ten poważny pan może być nieobiektywny.

Generalnie aktualnie problem rozbija sie o te liczbę obsługiwanych układów (czy w serii VP nie jest sztucznie zawyżona) i o dostępność schematów do adaprterów ...

Pozdro RZezniol

0
  • #4 22 Lip 2007 17:42
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Jak do tej pory nie spotkałem się z niekompetencją tego człowieka, więc nie sądzę żeby okazał sie nieobiektywny. Poza tym jak na pewno zauważyłeś w ofercie ma masę innych urządzeń i na pewno doradzi Ci produkt najbardziej Tobie odpowiadający. A tak poza tym, to jednak odnoszę wrażenie, że liczba kości obsługiwanych przez VP jest jakaś troszkę niewiarygodna, porównaj ją z programatorami firmy Xeltek, które obsługują prawie wszystkie kości pamięci.
    Życze trafnego wyboru.

0
  • #5 22 Lip 2007 18:21
    kamyczek
    Poziom 34  

Wszystko zależy od tego do czego bedziesz go stosował miałem eric'e teraz mam, Vilaba z 8M emu
    często ludzie piszą licząc układy kazdy od każdego producenta np at25080 25080 m95080 jako 3 układy obsługuje je jeden algorytm. Vp180 i vp280 to chińszczyzna (klony elneca) xelteca nie znam ale to droga i dobra firma , podobnie jest z oryginalnym elneciem , ACS jak każda firma ma zwolenników i przeciwników zaletę ma jedną możliwość pisania własnych algorytmów i emulator pamięci 24XX 93XX 25XX oraz 27XXX test układów ttl i c-mos wraz z identyfikacją. do elektroniki typu radia liczniki , airbagi potrzebne są specjalizowane programatory firm ETL , ERLASOFT lub innych ceny tych wymagają większego nakładu finansowego a układy które w nich występują są z reguły tylko w tych urządzeniach . Określ więć potrzebę dokładniej i zwróć uwagę na jeszcze jeden aspekt niektóre programatory wymagają adapterów a cena tych często wielokrotnie powiększa koszt programatora !!!

0
  • #6 23 Lip 2007 10:41
    RZezniol
    Poziom 17  

Będę sie chyba raczej kierował w stronę ERICA tylko powiedzcie mi czy sa dostępne schematy adapterów do tego cuda ??

Pozdro RZezniol

0
  • #7 23 Lip 2007 23:07
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Z tego co mi wiadomo, to ACS oferuje duży wachlarz adapterów, więc jeśli czegoś nie znajdziesz, zawsze możesz to u nich kupić.

0
  • #8 24 Lip 2007 18:37
    RZezniol
    Poziom 17  

Elmo_pf mam wrażenie ze jesteś pracownikiem firmy ACS :)
    Zdecydowałem się ostatecznie na ich topopwy model ViLab z emulatorem.
    Co do kupna adapterów ... tak maja szeroki ich asortyment tylko kto to widział żeby za podstawkę PLCC32 SMD kawałek laminatu i 2 rzędy pinów zapłacić 250 zł ?!?!?!
    Rozumie brać durzą kase za programator ... ktoś sie musiał nad tym pogłowić napisać oprogramowanie itp itd inny zakres pracy ale z adapterami to jakieś nieporozumienie.

Pozdro RZezniol

0
  • #9 27 Lip 2007 03:06
    Elmo_pf
    Poziom 15  

Nie jestem pracownikiem ACS jeśli chodzi o ścisłość, i tak na prawdę nie mam w tym żadnego interesu, choć będzie Ci to przyjąć do wiadomości, ale nie zależy mi na tym co kupisz, to Twoja sprawa, polecam tylko to co sprawdzone. Jak nie chcesz to nie kupuj, twoja sprawa.
    Ja działam w innej gałęzi branży elektronicznej, ale to już moja prywatna sprawa, osobiście nie będę Ci proponował żadnej z moich usług.
    Życzę udanych wyborów, i owocnej pracy, a między nami to nikt z ACS nie wie nawet o mich postach na Elektrodzie, ponieważ prywatnie występuję pod innym pseudonimem. Zdecyduj sam, jesteś przecież dorosły.
    Pozdrawiam Elmo_pf

0
  • #10 29 Lip 2007 23:27
    tomekzen
    Poziom 13  

Witam
    Odnośnie programatora VP jego zaleta to stale aktualizowanie oprogramowanie , i to 2-3 razy tygodniowo.Pełny opis adapterow w programie .
    Polskie menu i instrukcja .
    Od VP 280 działa jako generator i miernik czestotliwosci.
    Prosze samemu sprawdzic.

0
  • #11 08 Paź 2007 21:14
    zdaro
    Poziom 11  

Witam, też zastanawiam się nad czymś innym niż Willem. Potrzebuje programatora głównie do sprzętu rtv-dvd-sat, radiocode, czasem bios.

Który byście polecali, myśle nad serią VP :?:

0
  • #12 04 Lis 2007 11:38
    royal
    Poziom 12  

czesc, moge zaproponowac Tobie Erice, poniewaz przenioslem sie na Biproga.
    moje gg 2455211
    pozdrawiam

0
  • #13 10 Kwi 2011 17:49
    czaderx
    Poziom 14  

witam, sorki za odkopuje stary temat. mam mozliwosc zakupu programatora Erica za ok 900zl- czy nie jest to czasem cofniecie sie o kilka lat wstecz? szukam po sieci informacji na temat tego programatora jednak bardzo ciezko dokopac sie do czego konkretnego. a firma ACS chyba juz nie istnieje.glownie zastosowanie to elektronika samochodowa.(radio,licznik,etc)

0
  • #14 10 Kwi 2011 18:48
    RZezniol
    Poziom 17  

Odpusc sobie ... ja kupilem kiedys Vi-laba z emulatorem 8M i mimo ze programator nie robi zadnych problemow z koscmi ktore ma w spisie to uwazam ze wtopilem kupe kasy ... myslalem ze powaznie podchodza do klienta i cos z tego bedzie a tu ...

Zmoich ustalen i obserwacji wynika ze projekt przestał sie rozwijac zaprzestali wsparcia dla całej serii programatorow (ps32, erica, vi-lab) ...

Sprawa ma sie na tyle kiepsko że nawet nie odpowiadają na maile z prośbą o ostatnią stabilną wersję oprogramowania.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów