Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea S1980 i owady na matrycy

gls83 22 Lip 2007 08:33 1393 3
  • #1 22 Lip 2007 08:33
    gls83
    Poziom 9  

Posiadam monitor Belinea S1980. Jest to monitor LCD i może dlatego mam taki porąbany problem. Mianowicie parę dni temu moje miasto przeżyło inwazję mikro robaczków o długości ok 1,5mm, kilka z nich dostało się między matrycę, a zewnętrzną powłokę ekranu. Niestety dwie z nich zdechły zanim zdążyły wyjść z monitora i pozostały na ekranie. sprawiają wrażenie spalonych pikseli, jednak na 100% to są robaczki.
    Jak pozbyć się tego martwego robactwa, nie tracąc gwarancji?

• Pomocny post
    #2 22 Lip 2007 10:25
    Richi
    Poziom 39  

Chyba myślisz o modelu 1980 S1 - 111936.
    Najlepiej oddać do naprawy gwarancyjnej.
    Maxdata obejmuje te naprawy w gwarancji, podaj tylko że masz Badpixel.
    Jak rozbierzesz matryce to możesz ją uwalić a wtedy po gwarancji.

Ps,
    zapytaj o monitor zastępczy na czas naprawy.

• #3 22 Lip 2007 16:18
    gls83
    Poziom 9  

Zgadza się, mój błąd z tym modelem produktu :D.
    Gwarancja obejmuje też takie syfki na monitorze? Boję się, że po wysłaniu do serwisu monitora stwierdzą, że jest to moja wina i usterka mechaniczna, a poźniej po prostu obciążą mnie wszystkimi kosztami. Jako Badpixel, mogę to wysłać, jednak monitor ma klasę drugą (czy jakoś tak), a ta inaczej traktuje chyba wypalone pixele, ja przynajmniej nie mogę za bardzo zrozumieć tych wymogów.
    Dzięki za radę, tylko co ty na to?
    Pozdrawiam

• #4 22 Lip 2007 19:04
    Richi
    Poziom 39  

Czy są to "syfkli" czy nie tego wiedzieć nie musisz, a z tego co wiem to inni piszą że badpixel i jak dotąd nie było problemu. Jeżeli masz więcej jak jednego zwierzaka to tym bardziej a pixela nie wypalisz bo to lcd. Ważne jest aby nie był podrapany ekran LCD, bo na zadrapania nikt nie daje gwarancji.

Ps.
    jeżeli ich nie rozgniotłeś to istnieje możliwość "wystukania" ich z matrycy, choć nie zawsze to się udaje.
    W firmie tak ratujemy ok 40% matryc z robakami, jak się nie da lub klient rozgniótł go to niestety pozostaje rozebrać matrycę.
    Zadzwoń do serwisu i powiedz że masz ciemne plamy w matrycy i nie wiesz co to jest. Monitor i tak pojedzie do Niemiec do naprawy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME