Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr i subwoofer Samsung-problem

22 Lip 2007 16:34 1088 5
  • Poziom 18  
    witam,mianowicie mam jeden problem co do subwoofera i doboru wzmacniacza do niego:czy możecie mi powiedzieć dlaczego subwoofer juz nie wyrabia przy wzmacniaczu 4w z głośników tracer disco z filtrem pasywnym jak jest ustawione na połowę głośności i leci jakieś techno to membrana już mocno lata? głośnik ma 20cm i 3ohm Jest to subwoofer firmy samsung i ma około 70Wat,możecie mi dac schemt jakiegoś filtra który by tak tego głośnika nie duśił?? czekam na odpowiedzi i pozdrawiam :cry: i powiedzcie co zrobić żeby bas tak nie zamulał w nim (bo słuchając dzwięk z rury to tak jak by subwoofer pluł a nie grał) :cry:
  • Poziom 34  
    Witam

Nie "subwoofer juz nie wyrabiasubwoofer juz nie wyrabia" tylko tracer disco, taki subwofer potrzebuje minimum 30W a ty masz tylko 4W więc nie oczekuj że będzie to grało.
    A duży skok membramy spowodowany jest jej bezwładnością i brakiem mocy, poprostu wzmacniacz nie jest w stanie jej wychamować i lata jak szmata.
    Polecam jakiś wzmacniacz z filtrem aktywnym np z AVT kitu.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    I pomoże to coś?? a może ten filtr za mocno wzmacnia?? czekam na odpowiedz :|
  • Poziom 23  
    Założ sobie prawdziwy wzmacniacz o mocy ok 30-70 W i wtedy będzie ok. Np. TDA 7294. Na forum wszystko znajdziesz bez problemu. I będzie gralo normalnie. Na 100% wzmak nie wyrabia.
  • Poziom 20  
    Witam jak poprzednik złóż/KUP gotowy wzmak na tda + filtr do subwoofera i będzie grało
    montowany TDA7294 na allegro chodzi po 35 - 40zł + filtr najtańszy 20 - 30zł + trafo 100W około50 zł

Ja wolałbym coś na tranzystorach ponieważ nie przepadam za TDA
  • Poziom 18  
    Trafo mam 200-300W 2x20V to mogło by byc tda 7294 prawda?? pozdrawiam!!
    P.S miałby ktos schemat łatwego do złożenia filtra aby współpracował z tym tda7294+subwoofeer ??