Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM T41 - trzęsie się obraz na monitorze

wwpiotr 22 Lip 2007 16:55 4730 14
  • #1 22 Lip 2007 16:55
    wwpiotr
    Poziom 11  

Witam,
    Mam problem z moim IBM T41
    Wymieniłem karte radiową wewnątrz laptopa, po włączeniu okazało sie że karta jest niekompatybilna i musiałem ponownie zamontować starą.
    Po kilku godzinach pracy zaczeły sie problemy, podczas pracy zaczyna trząść sie obraz i komputer zawiesza sie, aby go uruchomić musze kilkakrotnie włączać i wyłączać go bo mam czarny ekran. Jeśli już sie uda go uruchomić jeżeli go nie dotykam to zazwyczaj nic sie nie dzieje, jeśli zaczynam na nim pracować zaczynają sie problemy które opisałem powyżej.

Bardzo prosze o pomoc

0 14
  • #2 22 Lip 2007 17:38
    tronic1
    Spec od komputerów

No cóż,należy rozebrać laptopa tak jak poprzednio i prawdzić jakość dostępnych połączeń np.taśmy do matrycy.Spokojnie przenalizuj czego dotykałeś,wyjmij i włóż z powrotem wspomnianą kartę.Uruchom nie skręcony,będzie łatwiej.

0
  • #3 22 Lip 2007 18:34
    wwpiotr
    Poziom 11  

tak właśnie zrobiłem, lecz problem nadal występuje. Teraz mam większy problem z uruchomieniem komputera. Gdy naciskam przycisk do włączania uruchamia sie wentylator i tyle.
    Co kilkanaście uruchomień zaskakuje i uruchamia sie windows niestety w trakcie szarpie obrazem i zawiesza sie.

0
  • #4 22 Lip 2007 19:03
    tronic1
    Spec od komputerów

To może nie rób nic więcej.Poproś kogoś kto ma pojęcie,albo serwis.

0
  • #5 23 Lip 2007 08:32
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Wygląda to na padniętą grafikę. Spróbuj docisnąć chip grafiki i napisz czy reaguje.

0
  • #6 01 Sie 2007 18:55
    pudryssek
    Poziom 21  

Witam, serwisuje laptopa z identyczną usterką. Model to IBM 2373. Po dociśnięciu grafiki działa normalnie ale zaraz jak puszcze to obraz się zniekształca albo znika. Chip graficzny to ATI Radeon 7500. Moje pytanie brzmi, czy mogę to przegrzać lub co zrobić żebym nie musiał go dociskać? (czy grzanie pomoże?)

0
  • Pomocny post
    #8 02 Sie 2007 11:16
    pudryssek
    Poziom 21  

No i konkretne grzanie grafiki pomogło. Teraz już tylko testować i do klienta.

0
  • #9 02 Sie 2007 15:08
    JanuszM
    Poziom 17  

Potwierdzam, często w tych modelach występują niekontakty pod chipsetem graficznym. Przygrzanie go odpowiednim sprzętem, czy wręcz reballing usuwają usterkę.

Pozdrawiam, Janusz

0
  • #11 03 Sie 2007 13:53
    JanuszM
    Poziom 17  

A wiesz, podobno niektórzy z powodzeniem stosują opalarkę. Ja odradzam ze szczerego serca. Albo zaniesiesz do serwisu, który ma urządzenia do stawiania BGA albo sam zakupisz sobie taką przyjemność (kilkanaście tysięcy). Moim marzeniem jest takie urządzenie jak na zdjęciu poniżej :)

IBM T41 - trzęsie się obraz na monitorze

Popatrz też na www.renex.pl

0
  • #12 12 Lis 2007 16:48
    Darko77
    Poziom 12  

Witam

Czy znacie kogos, kto chcialby/moglby sie zajac moja T40stka? Ta sama usterka, te same objawy - niekontakty pod grafika. Moze ktorys z kolegow ktory ma juz doswiadczenie chcialby sie podjac.

Pozdrawiam
    Darek

0
  • #13 28 Gru 2007 14:47
    acainoks
    Poziom 9  

witam mam identyczny problem z grafiką, serwis zaproponował mi za naprawę 400zł netto (za 500 można kupic płytę na allegro) i teraz mam pytanie - jeżeli zamierzam grzac grafikę opalarką ;p to z której strony, dziękuję za pomoc

0
  • #14 03 Sty 2008 11:40
    Darko77
    Poziom 12  

Super specjalista w branzy nie jestem, ale:

-na procu grafiki siedza kosci pamiecie, grzanie z gory odpada (podobno szybciej spadna pamieci zanim cokolwiek sie stanie pod samym procem)
    -slyszalem o proach grzania od strony druku, efekty marne, na kilka, kilkanascie dni.

Jedyna dobra i skuteczna metoda to reballing a ta niestety jest kosztowna.

Ja za swoja t40 zaplacilem 300 pln niestety.

0
  • #15 01 Maj 2008 13:29
    karzuk
    Poziom 11  

Jeżeli płyta jest wyjęta z laptopa to koszt reballingu nie jest zbyt wysoki ok 200zł Napisz , zaradzimy :)

0