Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar CZN 3402 CHŁODZIARKA DZIAŁA CAŁY CZAS

22 Lip 2007 21:58 6049 8
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie,

Otóż problem wygląda tak - komora zamrażarki jest ok, natomiast w komorze chłodziarki na tylnej ściance zaraz pod 'sufitem' co chwila zbiera się lód, taki wielki gruby kawał.
    Na wystwietlaczu caly czas jest temperatura 9 stopni, nic nie daje przestawianie jej na niższą + świeci się czerwona lampka ostrzegawcza. W środku jest nawet wyższa temperatura niż 9 stopni, tyle że wystwietlacz jest jednocyfrowy.

Co zrobic zeby ona 'normalnie' działała - chłodziła poniżej 9 stopni ?
  • Poziom 15  
    Witam
    Na początku sprawdź drożność przewodu odprowadzającego wodę spod parownika (wewnątrz lodówki), natomiast fakt że sam parownik podczas pracy sprężarki ulega oszronieniu jest normalny.
    Najlepiej odmroź lodówkę i wyczyść do sucha i wtedy zobacz czy usterka się nadal pojawia
    Może być też nieszczelna lodówka (np. uszkodzona uszczelka w drzwiach) i to jest powodem gromadzenia się dużych ilości lodu
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o odmrażanie, to od razu po odmrożeniu dzieje się to samo.

Co do parownika - jeżeli to jest taka niewielka dziurka ;) to też sprawdzałam, drożna, regularnie czyszczona.

No cóż, musze się jej jeszcze dokładniej przyjrzeć
  • Specjalista AGD
    Masz nieszczelność układu w lodówce i ubytek gazu - wyłącznie serwis!
  • Poziom 10  
    Czy orientujecie sie ile może wynieść naprawa i czy to jest do zrobienia na miejscu w domu?
  • Specjalista AGD
    Oczywiście że robi się to na miejscu - cena między 200 a 250 zł. To cena orientacyjna, zależy od wielu czynników.
  • Specjalista AGD
    nares napisał:
    Oczywiście że robi się to na miejscu - cena między 200 a 250 zł. To cena orientacyjna, zależy od wielu czynników.

należy założyć wewnętrzny parownik samo nabicie gazu nic nie zmieni !!!

do powyższej kwoty trzeba będzie dołożyć >>>wg mnie warto naprawić
  • Poziom 14  
    Miałem to samo w takiej samej chłodziarce. Naprawa nieopłacalna ale załapałem się na gwarancji i dostałem nową. Powinna być jeszcze wypukła tylna ściana w chłodziarce. Tego typu przypadłość przytrafia się wszystkim producentom (ciekawe czemu? w dawnej konstrukcji parownika takich problemów nie było).
  • Admin grupy AGD
    Witam.
    jest ubytek gazu.
    konieczna wymiana parownika.
    koszt ok.300zł.na warsztacie.