Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra A X16SZ i lpg Bingo-M, problem z jazdą na PB?

23 Lip 2007 10:12 2247 7
  • Poziom 17  
    Witam!

Jak w temacie, mam problemy z jazdą na PB po wymianie instalacji LPG. Dokładnie to sprawa wygląda tak, ze na LPG teraz jest wszystko super, ładnie jeździ nic nie przerywa. Uruchamianie z LPG tez jest ok.
    Za to jak odpalam auto na pb to na biegu jałowym mam strasznie falujące obroty, a o jakiejkolwiek jeździe nie ma mowy :-( - szarpie, krztusi sie, dławi silnik.
    Wymieniłem:
    1. filtry (paliwa, powietrza); 2. węże gumowe podejrzanie wyglądające, 3. świeczki, poodciskałem wszystkie opaski, itp itd.
    Niestety nic to nie pomogło, więc zainwestowałem kasę w instalkę LPG, gdyż poprzednia, która miałem była wielką pomyłką-tragicznie wykonana i myślałem, że to od niej te problemy.
    Założono mi system BINGO-M. I teraz na gazie jest ok, za to na pb nadal kasza. Ale przeszukując forum natknąłem sie na "emulację sondy lambada". Zrobiłem więc test-odpiąłem aku na 10 minut, celem resetu ECU. Po podpięciu aku zarówno i na lpg i na pb jest super, autko fruwa jak należy. Niestety po 2 dniach problemy z pb powróciły, więc znów reset ECU i znów ok na jakiś czas. I tu moje pytanie jak poprawnie zaemulować lambdę bo to chyba od niej te problemy,prawda?ECU koryguje ustawienia podczas jazdy na lpg i dostaje błędne mapy, czy tak?Bo skoro po resecie ECU auto śmiga dobrze, to znaczy ze wtryskiwacz, przewody paliwowe, przepustnicę mogę wykluczyć z kręgu podejrzenia.
    Dodam ze silnik to x16sz, 95r.
    PS. Gazownicy powiedzieli, że to nie ich problem i mam szukać dobrego mechanika :-(

Dziękuję wszystkim za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    emulacja sondy na multecu powinna byc ustawiona na "Masa" . Mozna zrobic takze odciecie pamieci kompa przekaznikiem ale nie pamietam doprawdy ktory to przewod...Choc jest to plsrodek a nie rozwiazanie.To wlasnie jest problem "gazownikow" a raczej tych partoli ktorzy zakładali Ci kompa bo powinni to wyregulowac/ustawic-skonfigurowac tak aby takie rzeczy nie miały miejsca.
  • Poziom 17  
    Dzięki śliczne za odpowiedź.
    Właśnie chciałem sie dobrać do swojego Bingo, ale niestety nie mogę się z nim połączyć :-(. Zrobiłem kabelek według tego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3700850#3700850...
    Czy komuś ten interfejs działa?

PS. A gazownik powiedział mi, ze mam szukać dobrego warsztatu mechanicznego :-(.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    poszukaj raczej dobrego zakładu gdzie wyreguluja Ci LPG.Jesli ustwienie na "mase" nie pomoze to sprobuj rozlutowac rozciecie sondy,połączyc ja w serie i tylko kabel siwy do niej dolutowac,bez rozcinania.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    ale jaki konkretnie,tam jest kilka schematow,a glowny temat dotyczy interfejsu AL...
    Szcerze jednak powiem ze nei znam sie na elektronice i jesli chesz rady na temat poprawnosci działania poszcegolnych składowych elementow interfejsu,to nei pomoge.
    Jedynie co moge powiedziec to to, ze AL i Bingo maja inny układ we wtyczce i nie sa takie same.
    Osobiscie uzywałem wielu interfejsów ale jesli nie było komunikacji z kompem uznawany był on za zepsuty i lądował w koszu...
  • Poziom 17  
    Witam!
    Chodziło mi o ten interfejs co jest w pliku mg.pdf złożyłem go ale nie mogę się skomunikować z Bingiem... dlatego pytałem czy komuś ten interfejs zadziałał, bo z tematu do którego podąłem link wygląda że działa ale z AL'em.

Mimo wszystko serdeczne dzięki za pomoc.
  • Poziom 17  
    No i problem rozwiązany. Co się okazało? Gazownik poleciał sobie w ..., burak w ogóle nie podłączył emulacji!

lukas22 mastah dzięi za naprowadzenie mnie na trop.

Podpiąłem emulację lambdy z Bingo do ecu i jak na razie jest super. Auto śmiga ślicznie i na LPG i na PB ( a jeżdzę tak już z 3 tygodnie).

Dzięi wszystkim za pomoc.