Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALKA BEKO WBF 6006 XG programator

23 Lip 2007 13:00 4707 7
  • Poziom 12  
    Witam grupowiczów

Mam problem z automatem i jak narazie nie moge sobie poradzic , problem zaczął sie kiedy na koniec prania woda zostawała w bębnie robebrałem pompke i okazało sie było tam troche śmieci pompka tez okazała sie uszkodzona bo miąła luzy na uszczelniaczu wymieniłem pompke i problem jest nadal nie zawsze włacza sie wirowanie jesli właczy sie wirowanie to w bębnie brak wody jesli wirowania brak to w bedenie jest woda co moze byc przyczyna dodam ze nie sprawdziłem jeszcze węzy
  • Poziom 38  
    Wygląda, iż pompka nie odlewa wody. Sprawdź ją dokładnie na płukaniu. Powodzenia
  • Poziom 12  
    pompka nowa
  • Poziom 38  
    Ważne czy pracuje (tzn. odlewa wodę) a nie czy jest nowa.
  • Poziom 12  
    nie sprzwdzalem tego musze zobserowac to przy pierwszym lepszym praniu czy podaczas pierwszego wypuszczania wody wypusci cała jesli tak to pompka ok jesli nie to co dalej sprawdzic weze raczej nie powinny byc zapchace
  • Poziom 17  
    Najlepiej weź wąż odpływowy do wanny, przy odpompowaniu powinien być silny strumień wody przy jej spuście, czyli lecieć całym "przekrojem" węża. Jeśli będzie inaczej gdzieś nastąpiło zapchanie układu.
  • Poziom 12  
    z węza nie leci cała średnicą ale jak dmucham to nie czuje żadnego dużego oporu
  • Specjalista AGD
    magi222 napisał:
    z węza nie leci cała średnicą ale jak dmucham to nie czuje żadnego dużego oporu

Często tak jest, że element blokujący przepływ wody, działa jak zawór zwrotny, więc dmuchanie może zmylić. Jedyna podstawowa rada: sprawdź węże od zbiornika do pompy i od pompy do końcowego wylewu. Nie wystarcza je pognieść, ale wszystkie zdemontować. Należało by też sprawdzić, czy nic się nie poniewiera w zbiorniku. Życzę konsekwencji :D