Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2010P - jak pozbyć blade paski ??

mikosz83 23 Lip 2007 14:20 3262 4
  • #1 23 Lip 2007 14:20
    mikosz83
    Poziom 10  

Witam !

Posiadam od jakieś półroku drukarke Samsung 2010P i jestem z tego zadowolony ale jest mały problem. Drukuje teksty dobrze i nie narzekam. Chciałbym aby drukował bardzo dobrze aby było całe zaczernione i żadnych smugów czy pasków jasnych. Już wydrukowała ponad 3600 stron. Kupiłem w lutym toner do niej i samodzielnie napełniałem. Dobrze sie drukowało ale do czasu. Na takiej aukcji kupowałem toner: http://www.allegro.pl/item216822746_toner_samsung_ml_1610_1615_2010_2510_2570_150g.html

1. U kogo na allegro najlepiej kupic toner ?? Chodzi o sprawdzone sprzedawcy.
    2. Na zdjęciu nr 4 widać nad zielonym wałkiem jakiś pojemnik chyba na proszek. Są tam 2 śrubki. Gdy odkręcałem 3/4 zaczął wysypać proszek. Może to pojemnik na toner ?? Jeśli tak to przed wsypaniem nowego proszku trzeba w środku czymś oczyścic ??
    3. Gdzieś tu na forum była mowa o "śmietniczce" ja nie mam pojęcia gdzie to jest. Chciałem to wyczyścić odkurzaczem czy czymś.
    4. Na zdjeciu nr 1 widać bladość.... to wina bębna czy wałka ??? Kupiłem spirytus i czyściłem prawie połowa wałka a nie całość bo nie da sie obrócic.
    5. Na zdjęciu nr 2 i 3 są kartki z wydrukowanymi tabelkami kwadratowymi. Popatrze na górze plamy co drukarka zostawia. Wygląda raczej na wine w środku drukarki zamiast w tonerze ?? To sie zdarza wtedy gdy po wydrukowaniu 50 kartek jest bardzo dobrze a jak drukuję na drugiej stronie kartki to zaczyna brudzić...
    6. Co to jest listwa ? gdzie dokładnie to jest ? Była w serwisie i tam powiedziano że listwa do wymiany. Niestety naprawa widocznie nie pomogła :(

Prosze o Waszą pomoc jak pozbyć sie z moich problemów ??

0 4
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 23 Lip 2007 17:20
    eseli
    Poziom 27  

Witam
    Z tego co piszesz widać że nie wiesz na czym polega regeneracja tonera - to nie samo uzupełnienie proszku.
    Oddaj toner do firmy która profesjonalnie zajmuje sie regeneracją - to nie są takie duże koszty, a toner będzie sprawdzony i unikniesz kłopotów.

Pozdrawiam

0
  • SterControl
  • #3 23 Lip 2007 22:42
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Tu masz dokładną instrukcję "step-by-step" co i jak:

http://www.futuregraphicsllc.com/lit/tg/samsung_ml-2010.pdf

Co do toneru z Allegro...cóż twoje ryzyko ! Zapytaj w KSERKOP-ie w Krakowie i kup toner do Samsunga i będzie dobrze. W obecnej sytuacji podejrzewam że ten wkład "wymęczyłeś" na dobre i trudno powiedzieć czy bez wymiany bębna po intensywnym czyszczeniu :-) się obejdzie. Fakt że lepiej jak to sugerował kolega ESELI oddać go fachowcom. Mniejszy stres a jak dadzą d... to bierzesz wydruk i na reklamację !
    Śmietniczka to właśnie to z czego po odkręczeniu (u góry zielonego wałka) sypał się toner.

C.

p.s. A co do spirytusu, to są dla niego lepsze zastosowania :-) POLECAM!

0
  • #4 25 Lip 2007 18:48
    cezar80
    Poziom 27  

w tych cartridżach ważne jest aby podczas regeneracji dokładnie oczyścić tą listwę wałka który rozprowadza toner(zast. spirytusu) ale po kopii to widzę że już i bęben załatwiłeś

0
  • #5 29 Lip 2007 09:52
    mikosz83
    Poziom 10  

Dziekuję bardzo wszystkim za pomoc. Do serwisu nie chciałem. Jako amator naprawy sam poradziłem sobie, także pomogła mi instrukcja jak regenerować. Była dołączona wraz z proszkiem z allegro. Czysciłem dokładnie i teraz drukuje bardzo dobrze z czego sie ciesze :) Trzeba poświecić bardzo dużo czasu na precyzyjne czyszczenie a szczegółnie listwy i wałków. Pozdrawiam

0