Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnianie internetu przez Bluetooth PAN

pietia86 23 Lip 2007 15:29 26213 9
  • #1 23 Lip 2007 15:29
    pietia86
    Poziom 25  

Witam

Czy ktoś mógłby mi pomóc w skonfigurowaniu sieci Bluetooth PAN ?

Chciałbym w ten sposób udostępnić internet na laptopie. Nie wiem jak to zrobić , męcze się z tym już od kilku dni. Znalazłem ciekawą stronę :
    sieci-lan.pl

Myślałem że w przypadku sieci PAN konfiguracja będzie podoba , tylko sposób połączenia będzie się różnił - zamiast kabelka jest bezprzewodowo.

Jednak nic z tego, komputery się nie widzą , sieć nie działa.

Na komputerze stacjonarnym mam podłączenie do internetu przez Wi-Fi i chciałbym ten net udostępnić.

Systemy operacyjne to
    komputer WIN XP + SP2
    laptop WIN VISTA HOME BASIC

Proszę o pomoc.

0 9
  • #2 23 Lip 2007 20:13
    michal_549
    Poziom 17  

Poszukaj programu BlueSoleil i sprawdź, czy wykrywa adapter bluetooth (sterowniki).
    Pozdrawiam

0
  • #3 23 Lip 2007 23:13
    pietia86
    Poziom 25  

Chodzi mi o ustawienia windowsów a nie o instalacje adapterów bluetooth, to wszystko już jest zrobione.

Chce się dowiedzieć jak ustawić windowsa żeby jeden komp widział drugiego i na odwrót, żeby można udostępnić internet na drugim

0
  • #4 24 Lip 2007 09:48
    michal_549
    Poziom 17  

Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> Utwórz nowe połączenie (zakładka zadania sieciowe).
    Jeśli masz już ustanowione połączenie, użyj kreatora konfiguracji sieci.

0
  • #5 25 Lip 2007 21:16
    pietia86
    Poziom 25  

Ogólnie wygląda to tak że mam połączenie między komputerami ale w otoczeniu sieciowym nie widzą się one, nie wiem co z tym fantem zrobić, z laptopa nie ma pingu do komputera , wyskakuje błąd 1231 , nie wiem jak go naprawić ...

0
  • #6 26 Lip 2007 09:28
    michal_549
    Poziom 17  

Był uruchamiany kreator konfiguracji sieci domowej?
    Nadaj adres IP i taką samą grupę roboczą na obu komputerach. Przykładowo na tym pierwszym komputerze uruchom kreatora, zaznacz że przez ten komputer łączą się inne komputery z mojej sieci, ustaw grupę roboczą DOM.
    Na drugim nadaj ręcznie adres IP, taką samą maskę podsieci jak na pierwszym, a w pole brama domyślna wpisz IP tego pierwszego oraz ustaw grupę roboczą na DOM. Acha, okienko do ustawiania IP jest tutaj: Połączenia sieciowe -> Właściwości danego połączenia -> W nowym okienku zaznacz Protokół TCP/IP i kliknij na właściwości. Wyskoczy jeszcze jedno okienko do uzupełnienia. Na koniec zatwierdź zmiany.
    Pozdrawiam

0
  • #7 26 Lip 2007 09:37
    pietia86
    Poziom 25  

Uruchomiłem konfiguratora.
    Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś - metodą prób i błędów, grupa robocza jest ustawiona na "Dom"

IP adaptera bluetooth w komputerze to 192.168.50.1
    maska podsieci 255.255.255.0
    Brama domyślna 192.168.0.1

IP karty Wi-Fi przez którą mam dostęp do internetu to 192.168.0.55
    Brama domyślna 192.168.0.1

Ip laptopa 192.168.50.2
    brama domyślna 192.168.50.1 - ip komputera z dostępem do internetu

I niby wszystko jest dobrze ( chyba ) ale komputery się nie widzą w otoczeniu sieciowym. Na laptopie nie mogę puścić pingu do komputera i na odwrót. Na laptopie nie mogę też puścić pingu nawet do samego laptopa ( ping 192.168.50.2 )

W "Centrum sieci i udostępniania" na laptopie widzę że jest połączenie między kompami ale nic poza tym. Myślałem że to sprawa firewalla ale po sprawdzeniu kilka razy wszystkiego dochodzę do wniosku że chyba jednak nie.

Masz jakieś pomysły?

0
  • #8 26 Lip 2007 09:48
    michal_549
    Poziom 17  

Wyłącz w ogóle firewall. Zmień IP na laptopie na 192.168.1.1
    Jeżeli nie pomoże zainstaluj program BlueSoleil, posiada dużo opcji, m.in. stworzenie LAN'u.
    Pozdrawiam

0
  • #9 26 Lip 2007 10:30
    pietia86
    Poziom 25  

Wyłączyłem firewalle na obu komputerach, ustawiłem IP tak jak mówiłeś ale to wywołało dodatkowe błędy, sieć nie chciała się jakoś zidentyfikować , ustawiłem po swojemu tak jak było ale to nadal nic nie daje

Z jednym tylko wyjątkiem , po wyłączeniu Notron Internet Security na laptopie już mogłem pingować na IP laptopa , ale nadal nie mogę do komputera.

BlueSoleil mam zainstalowany na komputerze, klikam w nim "siec osobista" i wszystko ładnie się łączy tylko że to nic nie daje, efekt jest taki że mam połączenie ale w otoczeniu sieciowym komputery widzą tylko siebie

0
  • #10 11 Maj 2008 20:59
    relativing
    Poziom 1  

A udostepniles lapowi neta??
    Pisze ze widza sie i ze jest polaczenie sieciowe miedzy nimi. Wejdz zatem we wlasciwosci polaczenia lokalnego z laptopem i w ustawieniach w zaawansowanych zaznacz ze chcesz udostepnic neta (tam musisz wybrac te protokoly ktore chcesz udostepnic).
    A w lapie jak już masz polaczenie sieciowe nacisnij na nie prawym przyciskiem, wybierz wyszukaj urzadzenia sieciowe bluetooth i polacz z wyszukanym kompem stacjonarnym. Ja tez mialem troche problemow z konfiguracja tego a okazalo sie ze zapora windows mnie blokuje i ze wlasnie w tamtej zakladce we wlasciwosciach polaczenia sieciowego nie udostepniam zadnej z uslug neta :).
    Powodzenia

0