Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek Clark CEM 20S problem z jazdą

23 Lip 2007 21:17 3187 3
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem z wózkiem w którym działa normalnie hydraulika natomiast wogule nie chce jeździć.

Po zadaniu kierunku jazdy i naciśnięciu pedału przyspieszenia na wyświetlaczu pojawia się informacja o zadanym kierunku jazdy natomiast nie ma żadnej reakcji. Zainstalowany jest panel sterowania ZAPI (chyba B1), czerwona dioda błyska jednym błyśnięciem regularnie (wydaje mi się, że zgłasza gotowość do pracy).

Z tego co się zdołałem wywiedzieć to do programowania nie używa się testera Zapi lecz robi się to z poziomu wyświetlacza.

Jakiś schemat mam i teoretycznie wszystko jest OK a jeździć nie chce. Na posiadanym schemacie nie jest zawarta szara skrzynka znajdująca się pomiędzy baterią a pedałem przyspieszenia. Nie mam zielonego pojęcia co to jest i za co odpowiada ale jest tam przełącznik DIP x4 (wszystkie na OFF) nad którym znajdują się 2 świecące diody(czerwone smd) a powyżej jeszcze 2 diody ale nie świecą.

Odgrzewam temat.

Ten sterownik to na pewno ZAPI B1.
    Jak wcześniej pisałem dioda sygnalizacyjna błyskał cały czas jednostajnie w rytmie: błysk przerwa błysk, natomiast teraz błyska w sekwencji 4 błyski przerwa 4 błyski, ale po naciśnięciu pedału przyspieszenia błyska inaczej: 2 błyski przerwa 2 błyski itd. Po zwolnieniu pedału przyspieszenia powraca do 4 błysków.

Nie wiem jak interpretować te błyski, bo kolega wprawdzie ma opis błędów błyskowych, ale do sterownika H2, ja znalazłem opis (po włosku) do sterownika H3 i opisy różnią się. Dodam tylko, że wszystkie styczniki są sprawne ale nie są wysterowywane przez sterownik.

Czy ktoś może mi pomóc w kwestii odczytu tego błędu?

Będę niezmiernie wdzięczny.

Problem z błędem został rozwiązany. Z kolegą szukaliśmy czegoś skomplikowanego a okazało się, że to banalna usterka: nie wszystkie nogi procesora SAF-C517A-LN miały dobry kontakt z podstawką.

Po podłączeniu konsoli ZAPI w menu SET MODEL jakiego użyć parametru: ANALOG, DIGITAL czy MICROSWITHES? Teraz jest ustawione NONE.

Mam nadzieję, że mi ktoś pomoże bo nie chcę czegoś zepsuć złymi nastawami.

Scaliłem 3 posty.
  • Poziom 19  
    Podpinam się pod temat ponieważ mam podobny problem , początkowo wózek jezdził tylko do przodu , brak komunikatów o błędzie , po naciśnięciu pedału przyśpieszenia klikają przez chwilę przekazniki i na tym koniec , podmieniłem - moduł wyświetlacza , styczniki i moduł jazdy , bez efektu.

Wózek postał kilka dni i po przekręceniu kluczyka wyświetlacz jakoś dziwnie się odpala , najpierw pojawia się podświetlanie a za 10-15 sekund wchodzą literki i brak jazdy do przodu i do tyłu , nie klikają przekazniki

sprawdzone - przełącznik kierunku jazdy i napięcia jakie z niego wchodzą na moduły,pedał przyspieszenia ,ciągłość obwodów sterowania stycznikami
  • Użytkownik obserwowany
    Wózki widłowe elektryczne posiadają kilka czujników za pomocą których wózek jeździ np.: czujnik siedzenia, czujnik hamulca ręcznego, czujniki kierunku jazdy. W wyniku awarii któregoś czujnika wózek nam nie pojedzie ani do przodu, ani do tyłu. Serwisy wózków nie udostępniają nic na temat wózków bo wiadome kasa ja tu troszkę wiem coś w tym temacie i pomogę każdemu za darmo jak tylko potrafię uczciwy zawsze jakoś się odwdzięczy.
  • Poziom 12  
    Problem został rozwiązany.
    Sprawa okazała się "banalnie prosta" a mianowicie: procesor nie kontaktował na wszystkich nóżkach, po wymianie podstawki procesora wszystko zaczęło działać poprawnie.

Owszem wózek widłowy zawiera wiele czujników ale awaria większości z nich sygnalizowana jest błędem. Owszem dane serwisowe są pilnie strzeżone ale również jest kwestia potrzebnych przyrządów specjalistycznych których nie można kupić na bazarku za 5 zł a bez których tak naprawdę niewiele można zrobić przy wózku z napędem elektrycznym.