Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Deska LCD do Astry clasic

Reksio 03 Lis 2003 14:56 1788 9
  • #1 03 Lis 2003 14:56
    Reksio
    Poziom 10  

Nie wiecie gdzie takie coś można dostać, za ile i czy to sie tylko z tyłu wtyczki przekłada czy trzeba kombinować??

Pozdro.

• #2 03 Lis 2003 15:16
    maestr0
    Poziom 10  

Witam,
    Nie wiem jak sprawa wyglada w Astrze ale wiem ze w Kadecie duzo roboty nie ma. Samo przelozenie wtyczek nic nie daje, trzeba zrobic kilka dodatkowych polaczen. Poza tym trzeba kupic impulsator, ktowy wkreca sie do skrzyni biegow zamiast linki od predkosciomierza bo inaczej predkosciomierz nie bedzie dzialal.
    Nie wiem ile kosztuje taka deska i jej podlaczenie. Moze lepiej popytaj sie na http://www.forum.tuning.pl/

• #3 03 Lis 2003 23:16
    Reksio
    Poziom 10  

Właśnie. Poczytałem troche i dowiedziałem się że te zdjęcie które widziałem na jakiejś stronie to była deska z kadeta wsadzona do astry. Mimo wszystko i tak chyba warto się troche pomęczyć i zrobić takie coś bo efekt naprawde mi się podoba.
    Dzięki za info.

• #4 03 Lis 2003 23:43
    maestr0
    Poziom 10  

Zapomnialem jeszcze o jednym adresie. Na http://www.fantachrome.pl/ktk/ w poradach, opis zlaczy wskaznikow jest rozpiska wtyczek do deski digital od Kadetta.
    Mnie teraz czeka wyciagniecie z Kadecika deski digital bo spalila mi sie zarowka od podswietlania. Zobacze jak ona wyglada i sprubuje moze naszkicowac jakis schemacik, albo zobaczyc na jakich ukladach to jest zbudowane. Jesli chcesz to moge sie podzielic pozniej swoimi refleksjami.
    pzdr,
    Maestr0

• #5 31 Maj 2004 11:49
    P.Artek
    Poziom 21  

Jak ktoś rozbierał taki licznik to proszę o opis.Mam Kadecika GSi i taki problem: prędkośc pokazuje ale licznik kilometrów nie zlicza.Mam zamiar rozebrać i chcialbym wiedzieć na co zwrócić uwagę.Pozdro!

• #6 31 Maj 2004 13:01
    Fazi
    Poziom 17  

Zastanowcie sie nad sensem zmiany na LCD. Wyglada owszem efektownie, ale dokladnosc odczytu parametrow, np. ilosci paliwa jest zadna! wskaznik ma kilkanascie kresek, ale pogrupowanych po 3! Wiec masz kolo 5 mozliwych stanow! Niezbyt to profesjonalne... Chyba ze zalezy Wam na kolorowych swiatelkach

• #7 01 Cze 2004 21:01
    P.Artek
    Poziom 21  

Mnie nie przeszkadza wskaźnik paliwa.Sikam z góry na takich co muszą wiedzieć czy mają 20l czy 20l i 286ml ! Jak świeci "oko" to tankujesz,chyba ze jeździsz na oparach ale wtedy nie stać cie na wymiane licznika.I jeszcze cosik wskaźniki paliwa czy tem. silnika to nie są mierniki i ich dokładnośc jest rzędu 10%.

• #8 02 Cze 2004 15:47
    djlj24
    Spec od car audio

Jest specjalna deska digital do Astra I. Widziałem to zainstalowane i wygląda ładnie.
    Co do tego którą deskę wybrać to jest tak jak z zegarkiem. Jedni lubią wskazówkowy inni elektroniczny. I co ciekawe ten mechaniczny też może być elektronicznym - kwarcowym :D

• #9 03 Cze 2004 00:55
    NewUser
    Poziom 12  

P.Artek deska digital predkosc bierze sobie z impulsatora, a przejechane kilometry z linki, a wiec obejrzyj sobie dokladnie linke bo mogla sie posypac lub druga ewentualnosc jest taka, ze mechanizm zliczajacy kilometry (te trybiki w desce) sie posypal, a dzieje sie tak czasami po zastosowani kiepskiej jakosci linek (czyt. podrobki).

• #10 04 Cze 2004 21:15
    P.Artek
    Poziom 21  

No coż,rozebrałem i znalazłem!prędkość i liczba przebytych kilometrów jest "odczytywana" z impulsatora.Usterka u mnie jest taka ze licznik przebytych kilometrów jest napędzny silniczkiem krokowym na którym jest ślimaczek i jest on wytarty.Pewnie nie dostanę takiej częci :?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME