Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7040 rozpięty zaspół wywoływaczki

24 Lip 2007 08:20 1560 10
  • Poziom 19  
    Witam
    zadzwonił do nas klient i stwierdził, że maszyna wyświetla mu taki komunikat jak w temacie. Podobno maszyna robiła pas na kopii więc ktos wyjał bęben, oczyścił i włożył z powrotem. Od tego momentu pojawia się ten komunikat i maszyna nie działa. Nie znam tych maszyn więc pytam. Klient z dość daleka więc nie chciałbym jeździć kilka razy. Mogło spowodować to wyjęcie i włozenie bebna? Czy kasuje się to jakoś? Jeśli nie to na co zwrócić uwagę? Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Zapewne klient odłączył czarną wtyczkę i zapomniał zapiąć :)
  • Poziom 19  
    Wiecie co klient odwalił? Wysypał z maszyny cały developer. Powiedzial, że to byl toner zuzyty bo w Canonie 1550 tez tak wysypywał. Git. Bedępotrzebował kogoś kto pomoże mi w uruchomieniu tej maszyny po zasypaniu developera, inicjacja itd.
  • Poziom 19  
    Witam, mam developer do tej maszyny. Oryginał. Proszę o wskazówki jak go zainicjować. Dzięki
  • Poziom 18  
    Witaj

Zasypujesz dev do wywolwaczki, wlaczasz maszyne
    wchodzisz w tryb serwisowy "36" ( wchodzi sie trzymajac klawisze 3 i 6 oraz wlaczajac maszyne przyciskiem na panelu)
    po wlaczeniu trybu masz napis REGULACJA NAPIEĆ (o ile masz maszyne z polskim panelem)
    tam jest kilka zakładek i w jednej z koncowych jest DETEKCJA POZIOMU L
    lu L DETECTION po angielsku
    uruchamiasz to no i maszya inicjuje devleoper
    jak skonzy i pokarze wynik (wartosc np 92) wylaczas i wlaczasz zasilanie i gotowe

Developer do KONIKI 7040 jest drogi. Można nasypać od 7050 i działa :)

pozdrawiam i napisz jak poszło Tomek
  • Poziom 22  
    gltom zapomniałeś o gradacji (3 testy ), pozdro.
  • Poziom 19  
    Witam,
    dopiero teraz doczytałem co Szanowni Koledzy mieli do napisania. Zasypałem developer i nic nie robiłem i maszyna śmiga. Tyle, że po włączeniu przez kilka, kilkanaście pierwszych kopii robi wzdłuż czarny pas szerokości ok 5cm(tak jakby coś siedziało na siatce dyfrakcyjnej)i potem przestaje. Potem kopia jest już ok. Zastanawia mnie dlaczego maszyna działa bez inicjacji developera. A podobno ten pas jest taki sam jak przed naprawą. Proszę spojrzeć na mój pierwszy post w tym temacie.
  • Poziom 18  
    No to problem był z elektrodą ładującą (a że klient wysypał developer to już jeo sprawa) maszyna bedzie działać bez inicjacji, (ustawiła sobie poziom toneru taki jak przy wczesniejszej inicjacji). Wymyj siatke ludwikiem, wymien drut elektrody i powinna działac. A jak zmienisz napiecie siatki to owy pas powinien sie uwydatniać. napisz jak poszło
  • Poziom 19  
    Klient źle określił usterkę. Chodzi o to, że po uruchomieniu maszyna w kilku miejscach w poprzek kopii robi niewyraźny wydruk. Są to paski szerokości około 1cm. Jakby w tym miejscu wydruk był rozmazany. W kody nie mozna wejśc bo wejście jest chronione hasłem. A chciałem sprawdzić ustawienia po zasypaniu developera. Jak maszyna postoi podobno z godzinke nawet na standby to wtedy kopiuje normalnie. Ten defekt pojawia sie ponoć tylko przy "zimnej" maszynie.
  • Poziom 18  
    W kody mozna wejsc haslo to 9272 :)
    jak rozmazuje to wyglada ewidentnie na elektrode !!
    wymien drut a siatke umyj ludwikiem
  • Poziom 2  
    Jeżeli maszyna robi niewyraźne plamy na kopii, to proponuję wyczyścic filtry nad piecem i z tyłu kopiarki. Wilgoć gdzieś tam siada bo nie ma jak się wydostać. W K 7045 z tego powodu blacha nad piecem jest często cała zardzewiała.